Długi transport

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Długi transport

Post autor: Saaa »

Witam ;)
Wyjezdzam na swieta do Holandii na swieta do rodziny i zabieram ze soba swoich chlopcow. Transporter jest torba na transporter rowniez, babcia uszyla cos na zasadzie hamako-kostki, wiec beda mieli sie gdzies schowac. Oczywiscie picie jedzenie beda mieli na podloge dam im taka mate jak czasem dla szczeniat sie kupuje i podsypie troche zwirkiem. zastanawiam sie co jeszcze bedzie mi potrzebne. Podroz jest noca, a jak wszystkim wiadomo szczurki sa najbardziej aktywne w nocy, wiec zastanawiam sie nad podanie czegos uspakajacego przed lub w trakcie podrozy. Zastanawiam sie co w jakm czasie i w jakich dawkach? Oraz czy to wgl dobry pomysl podawac im cos. Transport jest busem ( przewoz zwierzakow zgloszony) i bedzie trwal min 10h zostajemy tam na prawie 3 tyg.
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Długi transport

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie nie ma sensu dawac nic uspokajającego. Na długą podróż warto wziąć koci transporter. Wystarczy okratkować drzwiczki. Łatwiej domontować poidełko (chociaz lepsze są mokre warzywa, owoce..) , łatwo tez podwiesić hamaczki. Ogólnie jest tam wiecej miejsca, żwirku nie da sie tam dac, ale mozna dać duzo reczniczków. Koniecznie zabierz dodatkową rolkę reczniczków i jakiś mały kocyk , lub ciepły recznik (taki na straty).
Taki koci transporter najlepiej dać w taką dużą torbę zakupową, tzw. bazarową. http://www.alfahurt.pl/produkt-93451

Są wielkie, ale mieszczą naprawdę wszystko! Już 2x jechalem tak do W-wy pociagiem . Zmiesci sie tam koci transporter, dodatkowy zwykły transporter ( jechałem na sterylki i w kocim były chorutki, a w zwykłym zdrowe ogony). I jeszcze zmiescisz kocyk, reczniczki, jedzonko.... Na pewno bylo im duzo wygodniej niz w aladino large.
Są też mniejsze takie torby, ale wg mnie lepiej miec większą.
Od biedy ogony mogłyby nawet mieszkać kilka dni w kocim transporterku :) Ale skoro zostajesz tam 3 tyg. to lepiej miec klatkę.

Weż ze soba też wrzątek w termosie i płaską butelkę - na wypadek gdyby zrobiło się zimno, i potrzebny był termofor.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Długi transport

Post autor: Paul_Julian »

Tak sobie jednak mysle, że chyba najlepiej by bylo poszukac urlopowego domku na te kilka tygodni. Na pewno znajdzie sie ktos z wolnym miejscem na klatke, a to bezpieczniej, tym bardziej w taką pogodę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Długi transport

Post autor: Saaa »

Akurat zimno w dupki to im nie bedzie, a ze wzgledu na chorobe mojego Wallyego wole wziasc go ze soba. Pani wet stwierdzila, ze jezeli bedzie im ciepło to nie ma zadnych przeciw wskazan zeby pojechal z nami ;) a nie chce nikogo obarczac codziennym podawaniem lekow. Transporter koci jest i czeka juz nie duza torba na zakupy a torba na transporter od nazego kochanego Nietoperrrka ;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Długi transport

Post autor: Paul_Julian »

Wez ze sobą jeszcze mini latarke. Przydaje się jak chcesz zobaczyć co tam wyprawiają. I foliowe torebki na pakowanie okupkanych ręczniczków.
Dobrze wybierz miejsce do połozenia ogonów. Lepiej jesli bedzie tam np. chłodniej ( ale nie w przeciągu) , bo łatwiej dać kocyk, czy własną kurtkę , niż blisko grzejnika, gdzie będzie im za ciepło.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Długi transport

Post autor: Wilczek777 »

Jechałam z ogonkami 7h i w tym czasie nawet nie oderwały się od dna transportera jeśli nikt im nie stukał albo nie podwał przysmaków. Ogonki najchętniej przesypiają podróż więc nie trzeba ich dodatkowo uspokajać.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Długi transport

Post autor: Saaa »

Wilczek myslalam bardziej o jakis ziolkach takich jak melisa, zeby zaparzyc i podac. Nie chodzi mi o to, ze beda lataly po transporterze to przeszkadzac mi nie bedzie. Raczej chodzilo mi o to zeby sie nie stresowaly tak bardzo
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Długi transport

Post autor: noovaa »

Saaa nie ma potrzeby im nic dawać. Większość drogi prześpią, bo będą się nudzić i tyle.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Długi transport

Post autor: Paul_Julian »

Jak beda mieć ciepło, hamaczek, jakiś ogórek albo jabluszko i dropsa na osłodę, to nic więcej nie bedzie ich obchodzić ;D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Długi transport

Post autor: Saaa »

No to sie ciesze ;) wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”