trochę dziwne zachowanie - co oznacza ?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

TeQ96
Posty: 20
Rejestracja: pn gru 09, 2013 3:59 pm
Numer GG: 18185958

trochę dziwne zachowanie - co oznacza ?

Post autor: TeQ96 »

Mam 5-cio miesięcznego bolka od 5 dni. (to mój pierwszy szczurasek :)
Dziwi mnie jego zachowanie pod względem, że głaskać się daje normalnie (po głowie, grzbiecie , za uszkami itd.) ale kiedy on mnie wącha i wykazuje ogolne zainteresowanie moja reka to gryzie (baaardzo mocno, do krwi). dziwi mnie to bo czasem robi tak ze kiedy go smyram to się wyciąga oczka przymyka itd. a nagle odwróci glowke do mojej reki, powącha ja i nagle haps ;/
wyjmowałam go raz na razie (wczoraj) na rece bo musiałam zmienić ściółkę na inną. więłam grube rekawice bo bałam się ze skończy się to pogryzieniem. ale właśnie nie ! fakt ze złapać nie chciał się dać, ale jak już go wzięłam to na rekach był spokojny rozglądał się tylko wachał i nic nie robił (nawet mu buziaka dałam ! :D).
dlatego mnie dziwi ze bac się nie boi bardzo bo mogę go glaskac, na rekach jest spokojny (przynajmniej był ten raz) ale mimo to często jak mnie niucha to gryzie ;/ o co może mu chodzic ? rece mi nie pachna niczym. jak go oduczyć gryzienia bo nie chce go uczyc wchodzenia samemu na reke w rekawicach ?
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: trochę dziwne zachowanie - co oznacza ?

Post autor: Morgana551 »

Gryzienie (nie do krwi) szczurka to iskanie. Tak ogonek traktuje nie tylko inne szczurki ale i nas. To jest objaw sympatii. Jednak gdy ogonek dziaba to krwi to jest coś nie tak. Może tak zachowuje się przez stres? Zrozumiałam, że ogonek jest sam. To też może być tego przyczyną. Zmiana otoczenia i brak możliwości kontaktu z innymi szczurkami. Adoptuj mu kolegę, szczurki to zwierzęta stadne i NIE MOGĄ żyć samotnie.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: trochę dziwne zachowanie - co oznacza ?

Post autor: IHime »

Wg. mnie opcje są dwie. Albo jest nieoswojony, nie wie, co to ręce (albo ma złe wspomnienia związane z rękami, to częste u szczurków z zoologów) i kiedy je widzi, to dziabie, albo wchodzi w wiek dojrzewania i hormony uderzają mu do główki. Problem może leżeć też w połączeniu tych dwóch czynników. 5 dni dla samotnego szczurasa w nowym domu to bardzo krótko. Zapoznaj się z metodami oswajania dorosłych ogonków i pracuj nad nim cierpliwie.
Przygarnij jak najszybciej drugiego szczura tej samej płci, one są stadne i nie mogą być szczęśliwe bez towarzysza tego samego gatunku.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”