ścieranie zębów

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

ścieranie zębów

Post autor: karolzmc »

Witam, od tygodnia mam w szczurki( 2 samiczki). Od 2 dni gdy biorę jedną samiczkę na ręce i ja głaszczę za uchem to mocno ściera zęby, przedtem nigdy tak nie robiła. Kiedy przestaje miziać i może sobie pochodzić swobodnie to już nie ściera. Tak samo jak chodzi sobie po ramionach, to po chwili siada mi przy glowie i zaczyna ścierać ząbki. Nigdy tak wcześniej nie robiła. CO to może oznaczać?
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: ścieranie zębów

Post autor: karolzmc »

Dodam, że szczurek nie jest w żadnej dyskomfortowej pozycji kiedy ściera żabki. Czy może, że ma dopiero 5 tyg to ściera sobie ząbki, czy nie ma czegoś takiego u szczurów. Dodam, że szczurek myje się zawszę u mnie w rekach, na karku czyli ma do mnie zaufanie.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: ścieranie zębów

Post autor: akzi »

zgrzytanie, oznacza stres ból przyjmność niepokój
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ścieranie zębów

Post autor: diana24 »

Moim zdaniem, z tego co opowiadasz, szczurkowi jest po prostu przyjemnie :) Gdy się myje, jest odprężona, jeśli ją głaszczesz i spokojnie leży, to znak że Ci ufa i lubi Twój dotyk. U zdrowych i oswojonych szczurków często występuje właśnie zgrzytanie ząbków oraz pulsowanie oczkami (przeważnie idzie w parze). Ale tak jak akzi napisała, może to też oznaczać ból lub stres.
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: ścieranie zębów

Post autor: karolzmc »

Dziękuje za odp. Wydaje mi się też, że to nie jest z bólu. Jeszcze będę to obserwował.
Awatar użytkownika
karolzmc
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 03, 2013 8:49 pm
Lokalizacja: Zamość/Warszawa

Re: ścieranie zębów

Post autor: karolzmc »

Dziś kiedy siedziała u mnie na rękach to ścierała ząbki a po sekundzie zaczęła się myć. Czyli z szczurkiem wszystko jest ok ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”