Nie-Wierna Samiczka.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Watari
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 14, 2013 12:07 am

Nie-Wierna Samiczka.

Post autor: Watari »

Witam.

Mam samiczke już od Tygodnia.

Ale z trudem oswajam ją.

Nie chce wchodzić na RĘKE.

Nie da się Głaskać.

Jej ulubiony przysmak - Yogurt , Krakers.

Kilka razy weszła na RĘKE ale jak nią rusze to od razu Ucieka.

Dziwi mnie to , że gdy chcę Ją dotknąć to ---> Odpycha mnie LAPKĄ.

Mnie to dziwi bo jeszcze nigdy tak nie Miałem.

Szczurek NIE gryzie.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nie-Wierna Samiczka.

Post autor: Morgana551 »

Skąd jest szczurek? Ma drugiego szczurka to towarzystwa?
Jeśli ogonek nie miał styczności wcześniej z ludźmi to się nie dziwię, że po tygodniu tak się zachowuje. Tydzień na oswojenie to zdecydowanie za mało!
Szczurki są różne. Jeden będzie uwielbiał rękę i głaskanie, a inny wręcz przeciwnie. Jeśli odpycha Cię łapką to znak, że nie chce miziania. Jakby mógł mówić to powiedziałby - "gdzie z tymi łapami, daj mi spokój".
Daj jej czas. Przekona się do ręki lub nie. Mam w swoim stadzie ogonki, które lubią się miziać i te, które za tym nie przepadają. Pamiętaj szczurek to nie pies. Jeśli będzie chciał pieszczot to sam do Cb przyjdzie.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Watari
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 14, 2013 12:07 am

Re: Nie-Wierna Samiczka.

Post autor: Watari »

Szczurek jest z ZOOloga w Tarnowie.

I wiem - Nie kupujcie szczurów z ZOOLOGA bo mają częste choroby itd.

Ale już z tego ZOOLOGA kupowałem szczurki i żyły powyzej 3LAT i u WETA nie miały
żadnych poważnych chorob.
A Przeciętny szczurek żyje od 2-3 lub 3-4 Lat.

Nie ma Drugiego Towarzysza.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nie-Wierna Samiczka.

Post autor: Morgana551 »

Mój Wafel jest z zoologa. Był chory, wychudzony. Ale tu nie chodzi o to skąd masz ogonka i nie będę Cie tutaj dyscyplinować. Chodzi o to, że szczurków NIE MOŻNA trzymać samotnych. Jeśli wiesz, że nie możesz trzymać minimum 2 ogonków to nie powinnaś wgl. decydować się na szczurka. Jeśli chodzi o zachowanie to kiedy szczurek ma kolegę jego zachowanie może ulec zmianie. Będzie wtedy odważniejszy i skory do zabawy. Szczury mają bardzo rozwinięte porozumienie się. My tego nie słyszymy, ponieważ to ultra dźwięki. Kiedy jeden do Cb podejdzie i otrzyma np. smakołyk lub inne przyjemne rzeczy ten od razu poinformuje o tym kolegę. W ten sposób drugi szczurek także będzie chciał coś fajnego od tego "wielkoluda". Oswajanie w ten sposób jest o wiele prostsze no i co ważniejsze, szczurek ma towarzystwo.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”