CO ROBIĆ?! Początkujący z dwiema panienkami

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
bartez21
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 21, 2013 10:33 pm
Lokalizacja: warszawa

CO ROBIĆ?! Początkujący z dwiema panienkami

Post autor: bartez21 »

Witajcie.
Od trzech dni jestem właścicielem dwóch prześlicznych dam, Balbiny i Aldony. Niestety trafiłem tu zbyt późno by dowiedzieć się pewnych rzeczy i kupiłem je w zoologu. przeczesałem wiele wątków tutaj ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie wątpliwości. Po pierwsze dziewczyny od kiedy są ze mną siedzą w jednym kącie klatki i niewiele sie ruszają. Trochę kichają, ale wydaje mi się że to wina trocin które niestety przez niewiedzę kupiłem na początku, dla tego dziś zmieniłem ściółkę na żwirek drewniany i zdaje mi się że kichanie powoli przechodzi. Do jedzenia podchodzą ale zaciągają je w większości od razu do "swojego" kącika i tam szamają. Dziś również kupiłem im domek do którego włożyłem im swoją starą koszulkę. od wczoraj staram się brać je na ręce. Aldona nie ma problemu z tym raczej, nie robi kup ani nie siusia za to Balbina jest dużo bardziej zestresowana i robi rzadką kupe. martwi mnie również fakt że nie przyuważyłem żeby dziewuchy piły z poidełka. Wody niby ubywa ale niewiele. Jednak najbardziej mnie martwi ta ich nie tyle co apatyczność co niechęć do biegania po klatce, hamaczku itd. czy to normalne na początku?
dzięki za Pomoc ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: CO ROBIĆ?! Początkujący z dwiema panienkami

Post autor: Paul_Julian »

Tak, to normalne na początku :) Muszą sie oswoić również z otoczeniem, które jest dla nich nowe. Bez obaw. Przede wszystkim warto, zebyś dokladnie obejrzał im podwozie i policzyl dziurki, żeby mieć pewnośc, ze to dziewczynki ( 2 dziurki to dziewczyny, 1 dziurka i "jaja jak berety" to chlopak).
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=110
Potem obejrzyj im uszki i futerka, czy nie mają strupków i pasożytów.
Na pewno z poidełka piją, ale na wszelki wypadek dawaj im mokre owoce i warzywa - jabłko, marchew, ogórek.
Aldona mam nadzieję, że kupy robi , tylko że nie robi w domku ?
Na stres-kupę mozna dać troche smecty, albo kawałek węgla leczniczego. Taki np. 1/10 , mozna rozpuścic w wodzie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
bartez21
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 21, 2013 10:33 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: CO ROBIĆ?! Początkujący z dwiema panienkami

Post autor: bartez21 »

Z wykształcenia jestem zootechnikie także już dziewczyny sprawdzonepod względem płci i pasożytów itp ;) Aldonka sie normalnie wyprużnia ale nie na rękach. Ona jest dobrze wychowana;) po zmianie na żwirek kichanie prawie ustało także nawet nieźle:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: CO ROBIĆ?! Początkujący z dwiema panienkami

Post autor: Paul_Julian »

A no to dobrze, że dziewczynki to na pewno dziewczynki :)
Mozesz im wstawić kuwetkę do klatki, łatwo sie nauczą kupkowac tylko tam :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
bartez21
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 21, 2013 10:33 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: CO ROBIĆ?! Początkujący z dwiema panienkami

Post autor: bartez21 »

muszę o tym pomyśleć ;) ale to już po świętach pewnie bo teraz mam urwanie głowy ( jak wszyscy)
Awatar użytkownika
bartez21
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 21, 2013 10:33 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: CO ROBIĆ?! Początkujący z dwiema panienkami

Post autor: bartez21 »

no mamy za sobą pierwszy długi wspólny kontakt;) od 7 do teraz ja z moim chłopakiem bawiliśmy sie z dziewczynami ;] i zostały podjęte pierwsze wybory he he. oczywiście wyboru dokonały damy;) mnie wybrała Aldonka a Alberta Balbina ;) na początku było kilka streskup i sikanka ale szybko przeszło;) było fantastycznie. dziewczyny raz po raz właziły pod koszulki i do nogawek spodni to ganiały po łóżku. a największa awantura była podczas wkładania do klatki hihi. zapierały sie łapkami jak głupie :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”