Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

martal96
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 03, 2014 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: martal96 »

Mam moją nową szczurzycę od 3 tygodni. :D Od jakiegoś czasu zauważyłam, że gdy podaje jej jedzenie - cokolwiek by to nie było (przysmak czy też codzienny pokarm) ona rzuca się na mnie próbując wyrwać mi to z ręki. :( Parę razy nawet mnie ugryzła. :-\ Daje jej regularnie jedzenie. Nie zabieram, nie przeszkadzam jej jak je. Nie rozumiem czemu tak się zachowuje. Proszę pomóżcie mi.
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: diana24 »

Czasami szczurki tak mają. Nie wiem do końca od czego to zależy. Moja jedna samica (już ładnie okrąglutka od żarcia :) ) też jak jej daję jakiś przysmak w klatce to się rzuca. Na wybiegu już tak nie robi.
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: Paul_Julian »

Czy to szczurka ze sklepu czy z adopcji ? Szczurki sklepowe często nie sa po prostu przyzwyczajone do człowieka i tak reagują.
Szczurki sa stadne, więc postaraj się dla niej o kolezankę. Za darmo mozna zaadoptowac z forum, potem poczytać o łączeniu żeby sie polubily i połaczyc. Nie wrzucamy od razu do klatki.

Mozesz podawać jej jedzenie np. na lyzeczce, tylko mocno trzymaj, bo ucieknie z łyżka :D Jesli nie gryzie mocno ( czyli nie do krwi) to sie nie przejmuj, bo to często z łakomstwa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
martal96
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 03, 2014 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: martal96 »

Dostałam ją od koleżanki i z tego co wiem u niej tak się nie zachowywała... Już ją oswoiłam przychodzi na zawołanie, śpi na mnie i ogólnie to zachowuje się normalnie. :) Ale dziękuję bardzo za radę spróbóje z łyżeczką ;D A co do towarzyszki to już mam na oku pewną szczurzycę ;)
norboro
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 28, 2013 8:21 am

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: norboro »

Moje szczurzyce też czasami chcą mi zabrać łyżeczkę, ale nie puszczam i rezygnują. :D
Ja na początku robiłem tak: nakładałem łyżeczką trochę jogurtu (jogobella gruszkowy) na otwartą dłoń i podsuwałem pod klatkę ale tak, żeby czubki palców mojej dłoni schować pod otwartymi drzwiczkami. Szczurki wychodziły na drzwiczki ale nie mogły mnie w palec ugryźć a w otwartą dłoń to raczej ciężko byłoby ugryźć - mi się to nie przytrafiło. Szczurka nie może mi zabrać jogurtu więc liże go z dłoni. Następnie nakładałem jogurt na nadgarstku itd co sprawiło, że szczurka musiała wejść na otwartą dłoń aby zlizać jogurt. Po tygodniu jak przychodzę z pracy do domu to szczurka sama przychodzi, wchodzi mi na kolana i spokojnie czeka na przysmak.
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: ema0505 »

U mnie chlopcy tez lecą jakby powariowali kiedy im karmę wsypuje ;) mi sie wydaje ze to młodzieńcze łakomstwo i tyle ;p
Obrazek
martal96
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 03, 2014 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: martal96 »

Muszę wyprubować ten sposób o którym mówisz norboro. W sumie to ona jest mała i wiecie ma ADHD :D ciągle biega i skacze. Mam tylko nadzieje, że z czasem z tego wyrośnie ;) A tak na marginesie to już nie mogę się doczekać jej nowej towarzyszki! ^-^ boje się tylko żeby się nie gryzły bo jest drobna różnica wieku między nimi :-\
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: ema0505 »

poczytaj troche jak powinno wyglądać łączenie, zastosuj sie i bedzie dobrze :)
Obrazek
martal96
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 03, 2014 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: martal96 »

Przed paroma minutami Panika (bo ak nazwałam swoją szczurzycę ;) ) dosłownie rzuciała się na moje usta gdy wzięłam ją na ręce... Jak zawsze usiadła sobie na ramieniu potem zaczęła obwąchiwać mi twarz i w pewnym momencie ugryzła w usta. Nie mogłam jej od siebie odczepić :-\ Mam całą dolną wargę pogryzioną co najzabawniejsze od środka
Awatar użytkownika
ema0505
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 31, 2013 4:16 pm
Numer GG: 9018453

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: ema0505 »

Panika <3 genialne xD.

A to zachowanie dziwne, nigdy nie zauważyłam czegoś takiego u swoich szczurków, więc niestety Ci nie pomogę ;/
Obrazek
martal96
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 03, 2014 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: martal96 »

Najdziwniejsze jest to, że ona ogólnie nie jest agresywna... Nigdy nikogo nie ugryzła ani nic :-\ Rozumiem gdyby ugryzła, bo się wsytraszyła czy coś ale u mnie w pokoju jest cicho i spokojnie
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: diana24 »

U mnie dziewczyny tak robiły jak chciały się dostać do środka, ponieważ wiedziały, że tam coś dobrego może się znajdować :P
Tylko raz miałam takie siostry, potem już nie uczyłam takich paskudnych, rozpieszczonych zachowań ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: Paul_Julian »

Lepiej uważac z ustami/powiekami. Może coś jadlaś i pachniało czymś smacznym :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
martal96
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 03, 2014 8:24 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: martal96 »

Zrozumiałabym gdybym coś jadła... Ale ona tak ni stąd ni zowąd mnie złapała. A teraz jak ją biorę to tylko do ust leci :-\ Jest strasznie pobudzona (bardziej niż zwykle)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie przy podawaniu jedzenia

Post autor: Paul_Julian »

Moze ma rujkę :D
Podrap ją po zadku, może pomacha uszami :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=2169&hilit=ruja
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”