Co wyjdzie z mieszanki dwóch odmian?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Co wyjdzie z mieszanki dwóch odmian?

Post autor: szczurki3163 »

Jeśli ojcem był by łysy szczurek a matką zwykły to młode by były jedne łyse, a inne z sierścią czy łyse z rzadką sierścią? Lub jakie mniej więcej? Ciekawi mnie to :3
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Co wyjdzie z mieszanki dwóch odmian?

Post autor: IHime »

Praktycznie nie do przewidzenia przy tak skąpych informacjach. Po pierwsze, zależy jakiej dokładnie odmiany jest łysy, jakiej kudłaty. Po drugie, trzeba znać przynajmniej dziadków tych szczurów, a najlepiej więcej pokoleń wstecz. Przy takim nawarstwieniu niewiadomych, dużo łatwiej zgotować maluchom jakąś chorobę genetyczną, niż zaplanować odmianę.
Awatar użytkownika
szczurki3163
Posty: 140
Rejestracja: wt mar 13, 2012 12:37 pm
Numer GG: 10306431

Re: Co wyjdzie z mieszanki dwóch odmian?

Post autor: szczurki3163 »

Właściwie się pytam bo z prywatnego, dobrego zoologa wzięłam łysą samiczkę... Wiem że nie powinnam ale mało jest łysolków młodych do adopcji a tam gdzie mieszkam nie ma hodowli :( A Zoolog miał oswojone i zdrowe zwierzaki. Wiem że teraz pójdą w ruch protesty typu "To ty nie wiesz, że NIE można kupować w zoologu bo...?!" Wiem doskonale ale zawsze chciałam łysolka a te były idealne i grzeczne... Prędzej czy później by poszła do węża lub jakiegoś dzieciaka samotna :( Będzie jej u mnie dobrze razem z moimi trzema innymi kluchami.

Wiem, że Matka to śliczna Husky, a ojciec nw bo akurat tego kolesia w sklepie nie było co wiedział... W miocie było sporo łysych klusek, kilka miało taką skórę ciemniejszą jakby miała tam kiedyś sierść wyrosnąć a inne były normalnie ofutrzone :/. Pytanie jaka mniej więcej młoda może urosnąć? Kilka propozycji? Może znacie takie mieszanki i co z nich wyrosło? ???
Moje szczurcie ;** Luna i Kleo
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Co wyjdzie z mieszanki dwóch odmian?

Post autor: noovaa »

Jeżeli już jest łysa, to łysa będzie. Kolor też się nie zmieni.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”