Zmiana zachowania, sen zimowy?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: sliwkowapanna »

Mój ogoniasty od jakichś niecałych dwóch tygodni trochę się zmienił. Mianowicie zazwyczaj był towarzyski, reagował na wołanie, w ostateczności jak nie reagował na wołanie to chociaż jedzenie czy szelest opakowania od dropsów go wywabiało. Ostatnio odkąd zrobiłam mu "poddasze", doczepiając klatkę po myszkach na samej górze, gdzie ma dodatkowe miejsce do spania całe rozłożone "polarkiem", to siedzi tam wręcz nonstop... nie reaguje na wołania, na szelest opakowania od dropsów... schodzi jak musi-napić się, czy do kuwety się załatwić, ew coś zje.Jak podsuwam mu jedzenie, nie podąża za nim, muszę mu dać pod nos, patrzy tylko leniwie. Aczkolwiek jak uda się go już "złapać", że jest na dole, jakieś tam zainteresowanie okaże i biega po łóżku to jest "normalny". Ale jest to może raz czy dwa na dzień... dodatkowo nonstop ziewa, cały dzień i noc śpi.wczoraj dodatkowo pulsowały mu oczka(pierwszy raz u niego to widziałam), więc czy to oznacza, że ma jakiś pseudo sen zimowy+jest mu tam ciepło i miło dlatego te oczka mu pulsują-bo czytałam nie raz, że to oznaka odczuwanej "przyjemności" przez ogona.
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: nienazwana »

Szczury nie zapadają w sen zimowy, to nie niedźwiedzie brunatne :). U moich nigdy nie zauważyłam dużych zmian zachowania związanych z porą roku. Co do tej przyjemności i "pulsowania oczek" to dotyczy raczej miziania, a nie snu. A w jakim wieku jest ogon, może po prostu już się troszkę starzeje?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: akzi »

jest samotny zapewne ma dość już ganiania samemu i umiera tam z nudów na górze
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: sliwkowapanna »

Nie no raczej stary nie jest, ma 9 miesięcy dopiero, może 10. ten "sen zimowy" był raczej na wyrost, chodziło mi o to, że może ogonki bardziej śpiochami się robią na zimę, bo myszole mi znowu się obie zbunkrowały w domku i siedzą tam, ale chociaż częściej wychodzą niż Harry;p

no właśnie planujemy z chłopakiem "sprawić" mu kompana(lecz mam obawy, pisałam o nich), ale np właśnie jak sobie po łóżku biega to normalnie bryka, bawi się w berka z nami itd, ostatnio jakiś taki dziwny jest, może już faktycznie się "znudził"
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: akzi »

tak jest mega znudzony zapewniam cię.
i nie miej żadnych obawów, pomyśl jaki mu zrobisz prezent, najlepszy z możliwych. dasz mu przyjaciela
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: Osna »

Szczur, tak jak człowiek, śpi/leży/wyleguje, gdy nie ma co robić. A brak ruchu tę senność pogłębia.
Z tymże zauważyłam również pewien związek między pogodą, a żywiołowością szczura. Mieszkam akurat na terenie bardzo podmokłym, pełnym żył wodnych, o sennym mikroklimacie- wiele moich znajomych twierdzi, że gdy wyjadą z miasta dostają zastrzyku energii, a gdy tylko wracają, napada ich senność, sama również to zauważyłam. Gdy więc spada dodatkowo ciśnienie, ludzie zalewają się kawami, by się pobudzić, a i tak szurają nosami po ziemi, nie dziwię się, że moi chłopcy także śpią cały dzień. Drzemię wtedy z nimi na ich wybiegu. ::)
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
amfa
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 21, 2013 9:55 pm

Re: Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: amfa »

witam mam ten sam problem z wyjątkiem ze mam 2 szczurki wiec mają swoje towarzystwo do tego często ja sama się nimi zajmuje ale i tak są ospałe i niechętne do zabawy itp
dziś sprzątałam im klatę ledwo wyciągnęłam je z domku może szczury podczas zimy zmniejszają swoją aktywność
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Zmiana zachowania, sen zimowy?

Post autor: sliwkowapanna »

no to pewnie dziewczyny macie rację:) mój Harry się dzisiaj strasznie pobudził, ale chyba ze względu na nowego lokatora;)
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”