Strasznie dziwne zachowanie ogonka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

majk188
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 27, 2014 4:39 pm

Strasznie dziwne zachowanie ogonka

Post autor: majk188 »

Witam serdecznie wszystkich.

To mój pierwszy post i postaram się wszystko wytłumaczyć jak najkrócej, za błędy przepraszam i proszę o wyrozumiałość :).
Więc tak:
Tydzień temu tj. 18 stycznia kupiłem Szczurka (samicę) Elzę z Zoologa (wiek na dzień dzisiejszy jakieś hmm... miesiąc?), wiem że mnie zbesztacie ale jestem pewny że nie jest z wylęgarni tylko została tam urodzona przez mamcię :) dla tego postanowiłem ją uratować przed zjedzeniem przez węża, bo facet miał już ją w ręku :(. Wszystko układało się pięknie, była lekko płochliwa,ale przeglądając wasze forum, stwierdziłem że dam jej czas. poskutkowało, bo coraz bardziej się przyswajała do człowieka i brania na ręce ale, czytając wasze forum stwierdziłem, że robię jej wielką krzywdę tym, że jest samotna, więc postanowiłem kupić kolejnego szczurka z tego samego zoologa (samca) maluśkiego podług Elzy samca, jeszcze dzieciaczek taki :) i Elza zrobiła się całkowicie inna o.O
Być może wariuję trochę, ale bardzo martwi mnie jej zachowanie, praktycznie nie pozwala małemu Edkowi wyjść z domku, ciągle z nim tam siedzi, przynosi mu jedzenie, gdy zbliżę się do klatki jest taka szybka, że nawet nie nadążam za nią wzrokiem, nazwał bym to po imieniu, po prostu zachowuje się jak by oszalała.
Co wy mi o tym powiecie?? gdy byście mieli jeszcze jakieś pytania to pytajcie bo ja jestem Prawiczkiem w hodowaniu szczurów ale z narzeczoną stwierdziliśmy że fajnie by było mieć małego przyjaciela w mieszkaniu, a na psa, czy kota niestety nie mamy warunków :). Po drugie, szczurki są duuuużo fajniejsze :)
Proszę o odpowiedź na mojego posta, o co Elzie chodzi?? Czy odezwał się w niej madczyny instynkt i z czasem to się zmieni??
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Strasznie dziwne zachowanie ogonka

Post autor: akzi »

po 1 to natychmiast rozdziel samca od samicy
pod żadnym względem
zapłodni ci samiec tą samiczkę ona umrze bo jest za młoda na potomstwo
robisz krzywdę zwierzętom.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Strasznie dziwne zachowanie ogonka

Post autor: Wilczek777 »

Skoro masz 23 lata i narzeczoną to chyba wiesz, że samiec + samica = młode... Problem jest tego rodzaju, że Twoje szczurki to jeszcze dzieci a dzieci - dzieci mieć nie powinny. Skoro już 3 tygodnie na forum jesteś to poza "szczury są stadne" musiało Ci wpaść w oko to, że WSZYSCY mają stada jednopłciowe.

Nie wiem o co chodzi z tą "wylęgarnią" ale Twoje szczurki zostały kupione w zoologu i już pomijając kwestie ich pochodzenia to jest złe z perspektywy takiej, że zapłaciłeś za dwa szczury a Twoje pieniądze pozwolą zoologicznym na kolejne 10 sztuk... W tej kwestii trzeba myśleć szerzej - to nie jest ratowanie szczura - to nakręcanie chorego biznesu który przysparza cierpień ogonkom. Skoro chcesz ratować to adoptuj - za darmo można mieć piękne, oswojone ogonki.

Elza może traktować nowego ogonka jak dziecko potrzebujące opieki i "nowe" w otoczeniu więc usiłuje się nim zająć. Fakty są jednak takie, że Elza i nowy samczyk mieszkać ze sobą nie mogą bo w krótkim czasie zamiast 2 ogonków będziesz ich miał 18...

Dla dobra obu szczurków rozdziel je natychmiast i pod żadnym pozorem nie pozwalaj nawet na krótkie spotkania!
Pomyśl co możesz zrobić w tej sytuacji - teoretycznie można samca/samice kastrować ale zanim podrosną/zagoją się minie zbyt dużo czasu (przez ten czas będą samotne). Skoro już kupiłeś ogonki w zoologu to może uda Ci się porozumieć z sprzedawcą tak by wymienił Ci samaca na samiczkę? Szczurki w stadzie MUSZĄ być jednej płci...
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”