Szczurek jest niezbyt ruchliwy.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Ghostwhell
Posty: 1
Rejestracja: sob kwie 26, 2014 11:11 pm

Szczurek jest niezbyt ruchliwy.

Post autor: Ghostwhell »

Od jakiegoś tygodnia mam dwa ok miesięczne szczurki, całkiem przystojnych chłopaków. Właściwie już się całkiem nieźle przyzwyczaiły. Obydwa dają się w miarę głaskać, już nie uciekają jak podnoszę je ręką. Jeden z nich zachowuje się normalnie tj. zwiedza, chodzi po mnie jak się z nimi położę, biega po łóżku. Drugi natomiast nie jest specjalnie chętny do zwiedzania, wchodzi na mnie i siedzi mi na ramieniu, albo jak nie może to chowa się pod poduszką lub zmyka do klatki i siedzi sobie pod kołderką. Powinienem się jakoś martwić, czy po prostu dać maluchowi więcej czasu?
Awatar użytkownika
Anna_Ch
Posty: 102
Rejestracja: sob lut 01, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek jest niezbyt ruchliwy.

Post autor: Anna_Ch »

Od tygodnia miesięczne szczurki ?
Moim zdaniem zdecydowanie za wcześnie szczury zostały odłączone od matki, jeśli stado było duże to może być tak że nie wszystkie sa już wystarczająco rozwinięte.
Miesięczny szczurek poza zabawą potrzebuje jeszcze dużo opieki,daj mu czas i nie naciskaj.
"Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś."
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Szczurek jest niezbyt ruchliwy.

Post autor: sliwkowapanna »

z doświadczenia. Harry mając 3 miesiące kiedy do mnie dotarł przekonał się do mnie w tydzień z hakiem. Wally mający dwa miesiące z hakiem przekonał się do mnie (dołączając w lutym) dopiero pod koniec kwietnia... Wszystko zależy od charakteru szczura, jedne szybciej się oswoją, drugie wolniej. Jedne będą skore do zabawy inne nie. Zresztą właśnie, szczurki są strasznie młode, mają jeszcze czas.
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”