Moje szczury to brudasy

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Mietus&Fieldorf
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 19, 2013 3:37 pm

Moje szczury to brudasy

Post autor: Mietus&Fieldorf »

Zawsze myślałam, że szczury to czyste zwierzaki, tym czasem moje to istne brudasy!
Sikają pod siebie, śpią w tym, sikają do misek, dosłownie tam gdzie akurat są! Wszystko śmierdzi po godzinie od sprzątania, sikają nawet na pręty od klatki, do tego stopnia, że dwa dni i aż się klatka lepi.
Już nie wiem co z nimi robić...
Czy to normalne?
cookieman1984
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 10, 2014 11:28 am

Re: Moje szczury to brudasy

Post autor: cookieman1984 »

mam ten sam problem z samcem bo samiczka robi tylko w jednym rogu klatki a samiec wali tam gdzie wlezie, teraz są w osobnych klatkach bo czekają az dorosna na kastrację i wtedy znowu beda w jednej, jak na początku trzymałem je razem to samiec załatwiał się jak samica i tez walił tam gdzie ona, czasem w innym miejscu a po rozdzieleniu leje gdzie popadnie
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje szczury to brudasy

Post autor: Barakuda »

Jeśli to młodziaki to normalne. One są troszkę jak ludzkie dzieci- muszą się nauczyć gdzie mają robić to i owo. Najlepiej nauczyć je kuwetowania. Na forum na pewno znajdziesz kilka cennych rad jak nauczyć swoje ogony czystości. Moje 3 starszaki wszytko załatwiają w jednym miejscu, natomiast dwie dwumiesięczne pannice robią gdzie popadnie- jeszcze się po prostu nie nauczyły ale ufam, że załapią w przeciągu kilku kolejnych tygodni co i gdzie mają robić.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
cookieman1984
Posty: 17
Rejestracja: sob maja 10, 2014 11:28 am

Re: Moje szczury to brudasy

Post autor: cookieman1984 »

nie słusznie oskarżyłem samca dzisiaj sprzątając klatkę zauważyłem że zaczął fajdać w jednym koncie
Mietus&Fieldorf
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 19, 2013 3:37 pm

Re: Moje szczury to brudasy

Post autor: Mietus&Fieldorf »

Moje mają pół roku...
Kupe robią "już" Tylko na ściółkę, wszędzie ale to mi nie przeszkadza. Ale sikają wszędzie. Nie rozumiem czemu takie są/
Awatar użytkownika
Sabathani
Posty: 210
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 1:46 am

Re: Moje szczury to brudasy

Post autor: Sabathani »

Zapewne nie były uczone od małego, że należy załatwiać się w jednym miejscu.
Za TM [*] :[/b]Gizmo, Sparky, Diablo, Hachiko, Miko, Maks, Borys, Aki, Pan Szczur, Shiro
Aktualnie brak szczurków w domu :(
Mietus&Fieldorf
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 19, 2013 3:37 pm

Re: Moje szczury to brudasy

Post autor: Mietus&Fieldorf »

Były;)
Robiły kupe do puszek, przez może miesiąc.
Sikania też można nauczyć w jedno miejsce? nie sądzę....
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje szczury to brudasy

Post autor: smeg »

Samce można wykastrować, wtedy mniej znaczą teren i zapach ich moczu jest dużo mniej intensywny.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”