Obrażone szczury

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Karin
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 28, 2014 4:38 pm

Obrażone szczury

Post autor: Karin »

Nie wiem czy to dobry dział, jeżeli zły proszę o przeniesienie.

Otóż wczoraj postanowiłam przenieść dwa szczurki do nowej klatki, wymiary 78x48x80 jednak pojawił się problem. Otóż szczury wydają się być jakby obrażone? oburzone? Nie ganiają się, nie "tłuką" jak zawsze miało to miejsce w starej klatce, nie są zainteresowane nowym hamakiem, drewnianą drabinką, sputnikiem - popatrzą w górę gdzie wiszą nowe zabawki, powąchają ale nic więcej jakby mówiły "ej mieliśmy się nie interesować", nie wchodzą na pięterka - jedynie tyle aby zjeść. Jedzą, piją, na wybiegu bawią się normalnie (jak to na dwuletnie staruszki przystało - pobiegają w jedną i drugą stronę, powskakują na mnie i idą spać). Tylko w klatce są jakieś takie nieswoje >:( Tak samo dzieje się przy wołaniu ich, w starej klatce - na dźwięk cmokania leciały jak porażone prądem, pędem zobaczyć co od nich chcę, a teraz? W ostentacyjny sposób wystawią dzioby z domku albo leniwie podejdą do kratek, ewentualnie zero reakcji. Jak temu zaradzić? Czekać aż się przyzwyczają? A może są zdezorientowane zbyt dużą klatką (poprzednio mieszkały w 55x38x56)? A może przyczyna jest głębsza i to jednak jakieś wstrętne choróbsko i to tylko przypadek, że zbiegło się to w czasie z nową klatką?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”