Przegryzanie zabezpieczeń

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Przegryzanie zabezpieczeń

Post autor: Nigys »

Mam w klatce plastikowe koszyczki zamiast półek przyczepione do prętów paskami zaciskowymi.
Od tygodnia jeden z bliźniaków namiętnie je przegryza aż koszyk wraz z nim nie zleci na dół.
Znacie może jakiś sposób, żeby go do tego zniechęcić?
Próbowałam już klaskać/cmokać za każdym razem jak się za nie zabierał żeby kojarzył to z czymś nieprzyjemnym (nie lubi tych dźwięków), podziała na chwilkę i z powrotem niszczy.
Dziennie potrafi przegryźć ok 15 zacisków, powoli kończy mi się zapas ::)

Oczywiście w klatce mają gałązki do ścierania zębów, sepię, plus dostają czasem suchy chlebek.
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przegryzanie zabezpieczeń

Post autor: smeg »

Spróbuj przypiąć koszyczki takimi klipsami biurowymi: http://pestar.home.pl/www/pestar/biurow ... 25mm/1.jpg , w taki sposób, żeby klips obejmował pręt klatki i jednocześnie brzeg koszyka. Bardzo dobrze się na nich trzymają, łatwo jest odczepić koszyki do mycia, no i szczur nie ma możliwości przegryzienia :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Przegryzanie zabezpieczeń

Post autor: noovaa »

Ja elementy wieszam na drucikach ( wyciągniętych z kabli elektrycznych ) ;) .
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Nigys
Posty: 58
Rejestracja: pt gru 23, 2011 2:56 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Przegryzanie zabezpieczeń

Post autor: Nigys »

Spróbuj przypiąć koszyczki takimi klipsami biurowymi: http://pestar.home.pl/www/pestar/biurow ... 25mm/1.jpg , w taki sposób, żeby klips obejmował pręt klatki i jednocześnie brzeg koszyka. Bardzo dobrze się na nich trzymają, łatwo jest odczepić koszyki do mycia, no i szczur nie ma możliwości przegryzienia :)
Niestety, pręty w klatce do których przymocowana jest większość koszyków mam pionowo, więc odpada. A po wielu kombinowaniach, to ustawienie które mam jest najbardziej ekonomiczne z możliwych. Myślałam bardziej o posmarowaniu czymś pasków zaciskowych co by je zniechęciło ale nie zaszkodziło - tylko nie mam pomysłu ???

Druciki też miałam, na początku ale przy zdejmowaniu koszyczków do mycia kaleczyłam sobie palce :P.
Obrazek+ Pan Skarpeta
Za TM: Celinka, Tereska, Mo, Dango, Maciej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”