Kiedy zaczyna się nadwaga?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Hehe,ja tez lubie takie kuleczki,ale to w sumie tez nie zdrowo je przekarmiac,taki grubasny szczurek-jak i czlowiek- mniej sie rusza i wolniej,ma gorsza kondycje,a co za tym idzie gorsze zdrowie. Ja Groszka podtuczylam do czasu i teraz jest taki...hmmm "dobrze wygladajacy" i taki mi wystarczy :D
Ostatnio zmieniony pt lis 05, 2004 7:42 pm przez pomarańczowy jelcz, łącznie zmieniany 1 raz.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: myszka »

No właśnie, przecież napewno nie ciągnie brzuchem po ziemi ;) myślę, że teraz wygląda dobrze.. sama lubie szczurki "puszyste" takie słodkie fałdki...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: Mycha »

Mój Nergal jest eee... Jeszcze jak na samca mały, a już ma brzusio że ho ho. Ja lubię szczurki które mają tłuszczyk, ale kiedy widzę, że fałdka jest już przestadnie duża to stopniowo wprowadzam dietę której głównym składnikiem jest kukurydza. Zwiększam także ilość ruchu. Najlepiej to działa latem bo kiedy jeździmy na działkę to jedno małe skubie malinki, drugie wspina się po drzewie a trzecie zginęło za beczką z wodą i walczy ze ślimakiem. Co moja Shaidi robi to nie będę opisywać- Jowa świadkiem- szuka miejsca gdzie są szczupawki, pająki i pajęczyny. Nikt nie śpi gdzieś w kącie jak to ma miejsce w domu, bo tu mają wolność codziennie [+ duża woliera] ale niezbyt chcą z niej skorzystać...
Szczurki które są szczpulejsze żyją dłużej- generalnie ma tak każde stworzenie i jest to idowodnione. Tu krótki artykulik na temat przesadnego przekarmiania:
http://ratteria.w.interia.pl/otylosc.html Dotyczy on szczurków które są przesadnie grube.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Kiedy zaczyna si? nadwaga?

Post autor: Fam »

wiem ja szczura odchudzic, ale nie wiem kiedy robi sie to konieczne, moja mala ma brzuszek wystajacy, ale do przudu a na boki nie, to juz spaslaczka, czy poprosto ma tak jak sobie poje (bo wieczorkiem zanim nakarmie jest troche mniejszy), a moze ma wzdencia (chociaz brzucho raczej nie jest twardy)... no to jak to jest odchudzac czy nie, kiedy trzeba zadbac o szczurza linie, a kiedy mozna pozwolic na wiecej?
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: Ania »

Ja zaczynałam odchudzanie, gdy szczur miał problem z podciągnięciem tyłka do góry podczas wspinaczki.
Charakterystyczne było dla wszystkich grubasków to - że przy bieganiu czyściły mi własnym brzuchem podłogę. Brzuch na boki rosnąć raczej nie będzie bo przyciąganie działa jak działa ;)
Dietka z ziarenek, płatków kukurydzianych, owsianych + 2 razy wiecej ruchu + aktywne gonienie szczura kilka razy dziennie po cąłym mieszkaniu = wyśmienicie szybki efekt odchudzający ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: ESTI »

A jaka jest jego waga i wiek?
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: Fam »

ma 5miesiecy, ale juz chyba nie rośnie (ja nie zauwazam) wagi nie znam, ale dzisiaj widzialm jak podciagnale sie samymi przednimi lapkam na dacg klatki (mam sufit otwierany) wiec chyba jest spoko
za tęczowym mostem: Karolcia
fafix!
Posty: 149
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 1:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: fafix! »

Tak znalazlam ten temat i postanowilam go troche odkopac... :P Bowiem zadrecza mnie pytanie, czy mam otyle szczurki(juz sie naczytalam co przez to grozi). Ja osobiscie uwazam, ze sa normalne i nie zmienily sie odkad sa u mnie w domu.
Moje kolezanki wmawiaja mi, ze moje szczurki sa strasznie przersniete i mysle, ze sugeruja sie tutaj porownaniem ich ze szczurkiem naszej wspolnej kolezanki, ktory to jest dosc malutki(szczurzyczka w wieku podobnym do moich chlopakow- ok. 4 miesiecy). Ja osobiscie mysle, ze nie ma sensu to porownanie, bo samiczki sa zdecydowanie drobniejsze od samczykow, ale wole sie upewnic... :P

Dzisiaj wieczorem zrobie zdjecia chlopakom i postaram sie je umiescic gdzies tu. 8)
"Dochodzą mnie słuchy, że mam kocie ruchy." xD
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: limba »

[quote="dziwna"] bo samiczki sa zdecydowanie drobniejsze od samczykow, ale wole sie upewnic... [/quote]
zazwyczaj samiczki sa drobniejsze od facetow.Wyjatkiem sa chyba moje ;) .. one faktycznie maja nadwage, na ktora nie skutkuja zadne diety. Pokaz zdjecia, badz zwaz chlopakow wtedy bedzie mozna osadzic ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: lenalove »

Miszel zrobiła się kluchowata ale to z lenistwa. je chudo i pozywnie bez zbednych zachcianek ale smaaaaacznie 8) jej powinnam urządzić salę gimnastyczną :flex: zamiast dietować
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: Fatty »

Ja chyba będę niedługo musiała odchudzić Ikonitosa, bo robi mu się brzuchalek.
Korzysta chłopina na chorobie brata- jako,że Fabik nic twardego zjeść nie jest w stanie to podtykam mu gerberki,kaszkę manne z masłem, ryż czy makaronik z warzywkami, trochę mięska. Je to u mnie na kolanach,żeby Ikonitos żarłok mu nie przeszkadzał, ale szybko ma dość, więc wkładałam miseczkę do klatki aby i Ikon zjadł troszeczkę, a potem i Fabik gdy zglodnieje mógł sobi podjeść, i z tych względów porcja która podaje jest stosunkowo duża.. no ale... Fabio liznie parę razy.. a Ikon wciąga całą resztę. :shock: Nieważne ile by tego było. Wczoraj na talerzyku mieli 4 czubate łyżeczki gerberka. Po tym Jak Fabinio się poczestował, Ikon wciągnął wszystko.. a potem leżał na hamaczku, okrągły jak panisko, zgrzytając sobie zębiskami.
Puszczać na bieganie, to teraz mogę go tylko co 2 dni(wtedy kiedy tata jest w pracy), w przedpokoju..zwykle mogły sobie do woli hasac u mnie w pokoju,ale teraz się boję :-(
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Mielonka
Posty: 64
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 8:00 pm

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: Mielonka »

Mnie tez niestety dotyczy ten topik (a raczej moje kluseczki)...
Trafik po zapaleniu oskrzeli mial zapadniete boczki, Suszek trafil do mnie jako najmniejszy niedokarmiony szczurek z zoologa (pozostale z rodzenstwa byly 3x mniejsze)... Za punkt honoru postawilam sobie doprowadzic sciurki do kwitnnacego stanu.... nutridrinki, jogurciki, makaronik, serek topiony (!), fistaszki, kurczaczek... Dieta przyniosla skutki... :thumbleft: .. ale chyba nie uchwycilam tego momentu i troszke sie zagalopowalam. Co prawda nie sa spasione, ale wygladaja na nieco zbyt dobrze odzywione :shock: :khihi:

Pocieszylo mnie ogladniecie zdjec na googlach:
http://publius.mu.nu/archives/calle-cake.jpg
http://www.pets-express.co.uk/bridge/al ... at_rat.jpg
A najlepsze to:
http://www.unc.edu/~kandra/bigfatrat.jpg
_ the world is mine _
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: mazoq »

tożto już małe poduchy a nie szczury :khihi: ale ja sie nie powinnam śmiać...

mój pierwszy szczur, Schtzchórowa, była dokarmiania wszystkim przez całą moją rodzinkę. pod koniec swojego życia była imponujących rozmiarów wszerz :hihi: myślę że przydałyby się takie zdjęcia/rysunki, które by pokazały hodowcom kiedy ich szczur jest wychudzony a kiedy przekarmiony. widziałam takie ilustracje w klinice lubelskiej, tyle że dotyczyły psów i kotów.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: falka »

[quote="Mielonka"]Pocieszylo mnie ogladniecie zdjec na googlach:
http://publius.mu.nu/archives/calle-cake.jpg
http://www.pets-express.co.uk/bridge/al ... at_rat.jpg
A najlepsze to:
http://www.unc.edu/~kandra/bigfatrat.jpg[/quote]

Mi to się płakać chce jak coś takiego widzę... nie rozumiem jak można doprowadzić zwierzę do takiego stanu :-(
Fufcia
Posty: 87
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 9:14 am

Kiedy zaczyna się nadwaga?

Post autor: Fufcia »

ja tez lubei pulchne szczurki ale wiem ze to dla nich niebezpieczne wiec staram sie trzymac je w formie... Fuzzi jest troszke grubsza ma 5 miesiecy i wazy 400 g. czy myslicie ze to jzu nadwaga czy jest ok tylko pilnowac zeby juz wiecej jej sie nie przytylo ??
w MOIM Serduszku Na Zawsze :
Fufcia :* (14.09.2005- 12.01.2006)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”