Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Moleczka
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 02, 2010 12:09 pm

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Moleczka »

Moja Rirka też bardzo lubi wchodzić za szafę. Jak mi już wejdzie to kuszę ją jakimś smakołykiem. Teraz to pozastawiałam szpary żeby nie wchodziły, ale ona i tak odsuwa to i wchodzi :P
Riri i Pysia
Obrazek
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: noovaa »

Unknown_Girl, czy szczurek wrócił ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
vacance&sophi
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 17, 2010 1:36 pm

sophi uciekinierka

Post autor: vacance&sophi »

Kupiłam Sophi 4 dni temu. w ten sam dzien uciekła. Mam brak jednej listewki przypodlogowej i tam wlasnie sophi sie schowała i harcuje pod cala podloga... zdaza sie ze wychodzi. dzis np prawie juz ja miałam ale uciekła zakryłam dziurke a ta znalazła 2!
Jestem tak zbulwersowana ze mam ochote rozsypac trutke nie moge jej zwabic małpa ucieka jak tylko mnie zobaczy.!
Jest naprawde sliczna i zdazylam sie w niej zakochac ale Nie zniose wiecej narzekan mojej mamy , pokoj mam w rozsypce wszystkie meble poodsowane.Co jej dac takiego do jedzenia zeby ja zwabic? O0
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: sophi uciekinierka

Post autor: noovaa »

Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: sophi uciekinierka

Post autor: Paul_Julian »

vacance&sophi pisze:Jestem tak zbulwersowana ze mam ochote rozsypac trutke nie moge jej zwabic małpa ucieka jak tylko mnie zobaczy.!
Poczytaj wątek. Powyzsze zdanie trochę ukazuje, ze byc może nie dorosłaś do posiadania zwierzaka. Tym bardziej , ze szczury to zwierzęta stadne i powinny być dwa.
Jak już znajdziesz swoją szczurkę - idż do weterynarza, zeby sprawdzić czy nie ma świerzbu i jakiej jest płci ( w sklepach częste sa pomyłki i choroby). A potem poczytaj dział "Uszczurawianie" , i przekonaj mamę do drugiego szczurka tej samej płci.
Nie kupuj w sklepie, poniewaz tam sa zwierzęta z chowów wsobnych , możesz zaadoptowac z forum.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

noovaa pisze:Unknown_Girl, czy szczurek wrócił ?
Niestety nie :((i
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

A coś tam tupie , cos słychac ? Moze podstaw klatkę pod to wyjscie , z miseczką jedzonka czy coś , moze sie skusi ? :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Paul_Julian pisze:A coś tam tupie , cos słychac ? Moze podstaw klatkę pod to wyjscie , z miseczką jedzonka czy coś , moze sie skusi ? :(
Już próbowałam :( nic nie pomaga, w ogóle już nic nie słychać ; (
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Kameliowa »

Żywołapka w ostateczności ?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

Ale nie wiadomo gdzie poszła i juz jej nie ma od połowy sierpnia :( Wyzej Unknown Girl pisała, że jest w Cornwalii ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Kameliowa »

oj, to mi umknęło, że "zagramanica" ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Paul_Julian »

No i mogła też czmychnąć na strych :( Mam złe przeczucia.

Unknown _Girl, moze zostawiaj jakieś jedzonko w kilku punktach mieszkania, i przy wejsciu do strychu ? Szczury poruszają sie przy scianach, wiec postaraj sie tam dac miseczkę . jakies chrupki, chlebek... Moze sies kusi , i wtedy żywołapką :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Unknown_Girl
Posty: 44
Rejestracja: wt sie 10, 2010 11:20 am

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Unknown_Girl »

Ostatecznie mogę jeszcze próbować :P Chociaż jedzenie leżało tam już długo i nie tknięte :/
CZŁOWIEK
Za TM: Kuba [*] , Dixie [*] <:3 )~
Ze mną: Iris , Tina <:3 )~
Sygin88
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 11, 2012 6:37 pm

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: Sygin88 »

A szczur mojego kumpla wychodzi, jeśli podrzuci się mu... majtki, albo bokserki. I to wyprane, żeby nie było. Nie wiem, dlaczego bielizna tak na niego działa, ale działa. Co zabawne, na podkoszulki i szmatki, prane nawet w tym samym proszku, nie reaguje. dziwne :)

Na spam też są metody.
werewolfgirl
Posty: 7
Rejestracja: pt sie 24, 2012 1:17 pm

Re: Ogon się schował i nie chce wyjść - sposoby wywabiania

Post autor: werewolfgirl »

Na moją Mishkę działa stukanie delikatne paznokciami o podłogę, ale też coś co przypomina trochę cykanie. Starałam się jakoś nauczyć dźwięku, które ona wydaje, i wyszło coś pomiędzy jednym a drugim.
Jednak nic nie działa na nią tak wabiąco jak otwieranie paczki z dropsami. Na to zawsze przyjdzie ;)
Czasami uda się ją wywabić też częstym powtarzaniem "No chodź Mishka, dalej chodź". Jeśli trafię odpowiednio z tonem mówienia to przychodzi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”