Biją się czy bawią ??

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Bij? si? czy bawi? ??

Post autor: casie »

Wczoraj zdobyłam dwa szczurki, zoolog miał je w małym ciasnym pudełku :-( ktos mu je podrzucił :evil: a to był sklep zoologiczny nie prowadzacy sprzedazy zwierzat..
Szczurki byly bardzo spokojne... pewnie dodatkowo zestresowane...Ogolnie wzgledem siebie zachowywały sie ok - spały razem, jadły razem itd

Dzis zaczeły radosnie skakac i biegac 8) i własnie...w klatce naskakują na siebie, staja na łapki na przeciw siebie, jakby miały sie na siebie rzucić ! potem sie przerwcaja itd itp ... nie ma pisków czy czegos takiego... ale nie wiem... czy to walka czy tylko zabawa :) ??

Nigdy nie miałam dwoch szczurkow...

Ps: jeden z nich to albinosek i musze go oddac...http://szczury.org/index.php?topic=7715
bo niebawem przybeda do mnei kolejne 2 szczurki, tyle ich nie moge trzymac :-(
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Biją się czy bawią ??

Post autor: ESTI »

Moim zdaniem to czesc ustalania dominacji i czesc zabawy. Sa na nowym terenie i ustalaja ktory bedzie rzadzic. ;)
Obrazek
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Biją się czy bawią ??

Post autor: Kaka »

właśnie mam takie same zdanie jak Esti. Szczurki muszą ustalić kto tu rządzi :wink: coś takiego pojawia się często nawet u zaklimatyzowanych względem siebie szczurasków
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Biją się czy bawią ??

Post autor: casie »

Aham... :) Dzieki, czyli moge byc spokojna :thumbleft: Bede je bacznie obserwować, a jak juz sobie ustalą to powiadomię :twisted: Mam nadzieje, ze nie dojdzie do zgrzytów... bo co chwila zmieniam zdanie, który pierwszy postawi na swoim :king:

Hmm oczywiscie wiecej jest tych chwil ugody... czasem tylko mają ochotę na to swoje dowództwo... :argue: zobaczymy... 8)
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Biją się czy bawią ??

Post autor: Korlis »

Nie ma stresu,nie przejmuj się :wink:
:P
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Biją się czy bawią ??

Post autor: mataforgana »

normalka, casie ;)

dziewuchy robia tak samo, nawet te, u których teoretycznie hierarchia jest ustalona ;)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Biją się czy bawią ??

Post autor: Korlis »

to normalka 100%-towa! :D
Moje to sie nie gryza,ani nic w takim przydpadku,ale to jest chłopczy k idziewczynka wiec wiesz :wink:
:P
Wackowa
Posty: 208
Rejestracja: wt lip 26, 2005 8:11 am
Kontakt:

Biją się czy bawią ??

Post autor: Wackowa »

Moje niby dwa samce ale też czasmi lubią pobawić się w zapasy. Zwłaszcza jak dam jeden kawałek jabłka, a nie dwa. Jeden godni drugiego, piszczą itp. Super obserwacja!!
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Biją się czy bawią ??

Post autor: Korlis »

O!Nowłaśnie jeszce zapomniałam,jeszce np. jak przez przypadek dam kubusiowui pierwszemu,to łakomczuk Lara zaczyna atakować biedulka i zazbierać mu wszystko co mu się da,a jak da się jej to siedzi w końcie cicho.Więc jak niechcący się zapomnę to jest niezła bójka :wink:
:P
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Biją się czy bawią ??

Post autor: Nakasha »

Tak, często nawet w moim stadku były kłótnie - czasem jak coś jest nie tak między szczurkami (może to być cokolwiek - bo jeden został za mocno wyiskany czy wylizany i mu się to nie spodobało, bo inny zabrał mu smakołyk i zaczęły o niego walczyć, bo jeden pachnie inaczej [np. siedział u Mego Kochania pod bluzą]) one właśnie przyjmują takie pozy.

Są to jednak tylko pozy i dopóki nie ma krwi nie ma się o co martwić =)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Biją się czy bawią ??

Post autor: Korlis »

Moja Lara to jest taka mała zazdrośnica :lol: Jak coś bardziej pogłaskam,zaczne pierwszego pieścić albo woogóle pieścić Kubusia od razu na niego chyczy i podgryzkuje i odpycha :wink:
:P
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Biją się czy bawią ??

Post autor: casie »

Oj te zachowania dziwne troszke... jak juz zyja tyle ze sobą pownno być OK :wink: ... a nie... człowiek sie denerwuje... :twisted:
Jak daje smakołyk zawze daje dwa, bo spodziewam się ze tez były by walki i ucikeczki...
Zauważylam, ze jeden poza klatka za bardzo i często zaczepia drugiego (chyba mu panienki brakuje), drugi się denerwuje bo przeciez nie baba :P :oops: ... i wtedy zaczynaja sie harce...ale dziś to juz grozne wygladało :!: :roll: musiałam je rozłączyć ... albi diablo zaczerwienie za uchem az ma! a bundy az zgrzytał zebami i piszczał w rekach jak złapałam :scratch: no ale w klatce spoko, siedzą razem :albino:

Hmm.. niedobre wariaty :argue:
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Biją się czy bawią ??

Post autor: Korlis »

No,tak se myślę właśnie aby sobie może dokupić szczurka :wink:
Ale chciałabym mieć chocolate :D Te szczurki są śliczne.Ale wiem że trzeba sciągnąć z zagranicy :-( A ja niesety nie mam możliwości pojechać,chyba że mój tata.
:P
Licha
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 08, 2005 7:50 am

Biją się czy bawią ??

Post autor: Licha »

mi sie zdawalo ze ja mam tej masci :P berkshire bo ma takie biale na brzuszku :) ale moze to jendak czarne jest :P
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Biją się czy bawią ??

Post autor: casie »

My tu gadu gadu.. a te moje szczury zachowują sie conajmniej dziwnie :roll:
Czy te nasze samczyki mogą miec dni wiekszeego i mniejszego buzowania hormonów :?: :twisted: Bo dzis to cos im odbija... ciagle naskakują na sibie, a jak chce któregos złapać, to strasznie sie pręzy lub w ogole ucieka.. i tak sycząco piszczy :roll:
Nie wiem co im jest!!
A i jeszcze tak ocieraja o podłoge te dupki :| :oops:

Boje sie co bedzie w nocy! osobne klatki czy co grrr :!: :?:
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”