Jest BARDZO malutki

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

tomek

Jest BARDZO malutki

Post autor: tomek »

Mam ogromny problem kupilem dzis swojego pierwszego szczura jest bardzo malutki myslalem ze pani sprzedawczyni sie zna i dala mi odpowiedniego szczurka ale po przeczytaniu forum mam watpliwosci ma ok 3-4 tygodni ciagle spi i nie wychodzi z domku dawalem mu jesc ale on nie chce na reku ciagle zamyka oczki jest jakby osowialy troszke moze to dlatego ze sie boi i jest mlodzitki a moze jest chory co mu dawac do jedzenia jezeli jest jeszcze za malenki??? prosze pomozcie
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jest BARDZO malutki

Post autor: Ania »

Jesli chodzi o oswojenie oseska - przeczytaj wszystkie posty z tego dzialu ktorych jest sporo i setki odpowiedzi.

Jesli mowa o jedzeniu - szczurki od okolo 2 tygodnia sa w stanie jesc to co ich mama, jesli jednak masz watpliwosci - mozesz podawac mu wiecej produktow miekkich (mimo, ze ziarnem ani chlebem nie pogardza). Moje wariaty uwielbiaja przetwory gerbera (dla niemowlad) w sloiku. Nie sa pasteryzowane i nie zawieraja przypraw (polecam zupke kalafiorowa). Takie potrawy daje sie mlodym odlaczonym za wczesnie badz wychowanym bez mamy. Mozna podawac twarog (np serek Grani), pomidorka..
Ogolnie nie ma przeciwwskazan co do diety, zalecalabym tez nie dawac za duzo mleka (a jesli juz to rozcienczone pol - na - pol z woda) tylko wode z vibovitem (1/8 torebki na dzienna dawke wody).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Jest BARDZO malutki

Post autor: GoHa »

Ja tez mam swojego pierwszego szczurka dopiero od 5-ciu dni. Kupilam go jako 4-ro tygodniowego malucha. Powiem ci na pocieszenie, ze prawie caly pierwszy dzien przespal. Najpierw zwiedzil klatke biegajac jak wariat, a potem spal prawie do nocy. Za to w nocy nie dal mi spac, tak wariowal. Moj Quba polubil (w miare) reke dopiero drugiego dnia. Ale jak byl na zewnatrz domku to mialam rece w klatce, zeby sie przyzwyczajal. I teraz po 5-ciu dniach juz prawie bez problemu wbiega na reke. Jesli twoj maluch jutro sie nie ozywi, to moze lepiej wez go z wizyta do weterynarza. Nie jestem specem od szczurkow, ale moj jest bardzo ruchliwy, a sa w podobnym wieku. Wiec obserwuj malego i badz czujny! :) I zdaj relacje z postepow !!
Dobrze jest być kochanym... :)
eljiah

Jest BARDZO malutki

Post autor: eljiah »

TEz mialem ten problem, nie przejmuj sie... Jak to cos ci pomoze, to przeczytaj moj post CALY CZAS SIEDZI W DOMKU :D ... JA mam juz szczura 2 tydzien i jest coraz lepiej, kiedy biore go na rece, to uwielbia szalec mi pod koszulka :P Wszystko jest OK, duzo do niego mow, nie wyciagaj na sile z klatki, wsadzzaj mu do niej reke, niech sie oswoi z twoim zapachem i glosem...
izunia

Jest BARDZO malutki

Post autor: izunia »

kiedy kupilam swoje malenstwo tez nie bylam pewna czy jest gotowy na spotkanie z czlowiekiem pierwszy dzien byl pelen obaw i obserwacji faktycznie nie byl zbyt ruchliwy ale to dlatego ze byl przestraszony i oderwany bezposrednio od matki i rodzenstwa wiec pewnie tesknil spal caly czas jednak juz wieczorem sie ozywil ale nie nadlugo hehe spioch z niego straszny . Faktycznie mozesz mu dawac miekkie pokarmy jezeli jest malenki i dbaj o to zeby sie przyzwyczajal do ciebie tylko nie karm go z reki za czesto. Jezeli jednak jest caly czas osowialy to idz do weta moze byc chory . powodzenia :)
neris

Jest BARDZO malutki

Post autor: neris »

Mój Wirusek jak go kupiłam też był bardzo malutki. Taki nieporadny, przestraszony, wiecznie śpiący :)
Dałam mu trochę czasu i jakoś się oswoił choc i tak został takim kochanym fajtłapą ;P
tomek

Jest BARDZO malutki

Post autor: tomek »

dziekuje wam wszystkim za odpowiedzi juz jest wszystko dobrze spanikowalem za wczesnie ale jak mowilem to pierwszy moj szczur,
jest teraz zywy i troszke mniej spi chyba sie juz oswoil bo ciagle chce na rece :uklon:
pozdrawiam wszystkich
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Jest BARDZO malutki

Post autor: oliwi@ »

Moj szczur był malutki i nistety bardzo dziki. Pierwszego dnia tak prychał i fukał na mnie że z tej złości aż sie przewracał. Potem misiąc przesiedział w klatce śpiąc lub jedząc ale nie dając się dotknąć . Wreszcie potem jakoś się udało. Co do jedzenia to nie wprowadzaj mu od razu innych smakołyków. Stopniowo i powoli tak jak z oswajaniem :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”