[Sciolka] - Torf kokosowy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
reed
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 17, 2008 6:44 pm

[Sciolka] - Torf kokosowy

Post autor: reed »

Można trzymać szczurka na torfir kokosowym? Jeste estetyczny i dlatego chciałbym go zastosować. Są jakieś przeciwskazania?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Torf kokosowy

Post autor: Nina »

Jak to to dokładnie wygląda? Bo kojarzy mi sie z czymś ziemio-podobnym :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
reed
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 17, 2008 6:44 pm

Re: Torf kokosowy

Post autor: reed »

Torf kokosowy to zmielone kokosy :). Sadzi się w tym kwiaty ale wtedy trzeba podlewać jakimiś minerałami. Tutaj jest sprasowany: http://allegro.pl/item385012497_torf_ko ... ocha_.html. Urzywa się też tego dla zwierząt do terrariów. Ja np. trzymam na tym ptaszniki :)
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

Re: Torf kokosowy

Post autor: maisy »

(Do akwarium roślinnego jest bardzo dobry ;) )
Z tego co wiem ,torf nie składa się z niebezpiecznych chemikaliów. Uzyskuje się z czystych włókien kokosowych ,chyba nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torf kokosowy

Post autor: limba »

A jakie to jest w dotyku? Suche, wilgotne? Jesli wiogotne to ja bym nie polecala. Czy rozpada sie na wlokna?
Czy chlonie ilosci szczurzego moczu i jak niweluje zapachy.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
reed
Posty: 22
Rejestracja: wt cze 17, 2008 6:44 pm

Re: Torf kokosowy

Post autor: reed »

To jest takie rzyby dyrzo chłonąć i utrzymywać wilgoć w terra więc chyba się nie nadaje :/. A szkoda, bo ładnie wygląda...
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Torf kokosowy

Post autor: maua_czarna »

A czy to nie jest taki torf, ktory przed uzyciem zalewa sie woda? no bo wtedy to chyba jasne, ze sie nie nadaje. w ogole wydaje mi sie ,ze torf utrzymuje wilgoc.

jesli chodzi o estetyke, to wystarczy, ze z granulatu bedziesz wybierac kupy, albo bardzo czesto go wymieniac w calosci. tez bedzie wygladalo ok,a masz pewnosc, ze granulat jest odpowiedni dla szczurakow :) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”