Pokój tylko dla szczurów?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Pokój tylko dla szczurów?

Post autor: szczurki316 »

Nie wiedziałam gdzie wstawić ten wątek więc przepraszam...
A więc mam pytanie czy mogłabym kiedyś założyć sobie tak jakby domową hodowlę ale bez rozmnażania szczurków i czy trzeba mieć na to jakieś papiery? Np.20 szczurków i by miały cały pokój tylko dla siebie tak jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=EoSrrPIa ... re=related .
Na razie mam jednego szczurka i to mój pierwszy szczur więc jeszcze się uczę :D Może jak będę miała własny dom to zrobię tak jak na filmiku :) (a właściwie się postaram)
Co o tym sądzicie?

...poprawiłam rażącego bykolca w tytule.
Moderator.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: smeg »

Bez rozmnażania nie trzeba mieć żadnych papierów, możesz trzymać tyle szczurów ile chcesz i dasz radę, oczywiście nie trzymając jajcarzy z samiczkami :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=30126 - tu jest podobny temat.

Na razie przede wszystkim jak najszybciej adoptuj drugiego szczurka dla swojego, bo sam na pewno być nie może. Nie musi byc od razu 20 ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: szczurki316 »

najpierw jest 1 szczur, potem może będą 4,Kiedy indziej wyzwanie do 8 szczurków itd. :D ;D ;)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: mini »

Powinno się zaczynać od 2 szczurów, bo to stadne zwierzęta.
Dziwi mnie trochę to, że wybiegasz tak w przyszłość, a nie skupiasz się na tym, ze Twój ogon musi mieć towarzystwo tu i teraz..
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Cossette
Posty: 133
Rejestracja: wt sie 02, 2011 7:41 am
Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Cossette »

lepiej mieć 0 szczurów niż 1. szczurki to zwierzęta stadne i szczurek nie powinien być sam, bo będzie smutny i samotny, może obgryzać z nudów wszystko w klatce. poza tym 2 szczurki łatwiej oswoić, bo jak razem poznają człowieka to mniej się boją. na pewno więcej radości będziesz mieć patrząc jak 2 ryjki razem śpią, bawią się, albo wyrywają sobie nawzajem ciastko z pyszczków.
zachęcam do przygarnięcia drugiego szczurka.
a tu filmik pokazujący dlaczego lepiej mieć 2.
http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRuobE
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: szczurki316 »

Cossette-na temat adopcji drugiego ogonka wypowiadałam się milion razy ::) więc nie odpowiem jeszcze raz
Awatar użytkownika
Cossette
Posty: 133
Rejestracja: wt sie 02, 2011 7:41 am
Lokalizacja: Jaworzno/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Cossette »

I prawdopodobnie za każdym razem odpisywano, że jak nie możesz mieć więcej niż 1 to lepiej oddać do adopcji tego co masz, żeby nie był sam.
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: szczurki316 »

to samo do mini
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: szczurki316 »

zobacz moje posty... :(
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: mini »

Nie odbieraj tego jako atak, jednak: Nie wiesz co zrobić ze szczurem, którego już masz. Nie radzisz sobie z nim, nie możesz mieć 2 bo Ci nie pozwalają, a Ty pytasz o szczurzy pokój.
Nie napiszę jak to brzmi.
Rozwiąż sytuację w której teraz się znajdujesz z korzyścią dla zwierzęcia. A później myśl o tym co może, a nie musi być za kilka lat..
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Pokuj tylko dla szczurów?

Post autor: szczurki316 »

zauważ że napisałam Jak Będę Mieć WŁASNY Dom...
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokój tylko dla szczurów?

Post autor: Kluska123 »

Dziewczyny zejdzcie z niej, przeciez ona ma swoj wlasny temat dotyczacy jej szczurka, zagladnijcie i tam jej doradzcie. Juz jej doradzono, ze lepiej by bylo, gdyby go oddala. Nie offtopujcie, bo zasmiecacie temat, od tego jest PW.
Co do pokoju tylko dla szczurow - to moje marzenie :D i mam nadzieje, a raczej na pewno je spelnie ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
szczurki316
Posty: 61
Rejestracja: pt sty 28, 2011 12:25 pm

Re: Pokój tylko dla szczurów?

Post autor: szczurki316 »

jeszcze spróbuje namówić rodziców do drugiego szczurka, a jak się nie uda w ciągu 3 tygodni to go oddam w dobre ręce :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pokój tylko dla szczurów?

Post autor: smeg »

No czas najwyższy, już 7 miesięcy trzymasz go samotnie, biedny szczurek :(
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”