Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
honda12512
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 26, 2011 2:20 pm

Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: honda12512 »

Witam jestem tu nowy ;) Mam pytanie odnośnie klatki dla szczurka. Czy może ona być po chomiku wymiary dłxszer.wys 51x28x44 ?. Tutaj linki do zdjęć: http://zapodaj.net/e2e402d8e603.jpg.html
http://zapodaj.net/dd217545b651.jpg.html

I czy może on być sam ? Wiem że lepiej 2 ale nie mam pieniędzy na większą klatkę.
Mam jeszcze pare pytań ,ale to chyba nie w tym temacie ,nie chcę robić bałaganu na forum :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: mini »

Za mała, zdecydowanie, nie można szczurów, bo muszą być dwa ;) w takiej klitce trzymać..
Jesli nie masz teraz pieniędzy, to poczekaj, uzbieraj, przygotuj się na przybycie szczurków, nie spiesz się z tym ;:) Lepiej poczekać i zapewnić im bardzo dobre warunki, niż wszystko robić na hop i zapewnić złe warunki.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: dusiaczek »

nie może być, bo szczury MUSZĄ być dwa co najmnei - to zwierzeta stadne. poza tym rury do wywalenia, dorosły szczur nie przejdzie.
klatki na allegr mozna czasem tanio dostac uzywane. poza tym szczur to nie taka tania inwestycja, czasem na weterynarza trzeba duzo wydac, a sama karma i sciólka to nie moze byc Vitapol za 4 zł ze sklepu.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
honda12512
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 26, 2011 2:20 pm

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: honda12512 »

Ale w zoologu siedzą pojedyńczo takie słodziaki ,jeden jest juz od dawna i nikt go nie bierze a szkoda żeby potem na promocji trafił do terrarysty. Czy gdybym go wziął to nie mógłby przebywać w tej klatce ,tam siedzi w akwarium bez żadnych zabawek tylko domek i miska z jedzeniem. Ja bym się z nim często bawił. Kiedyś się brzydziłem szczurków bo kojarzyłem je tylko z tymi z kanałów ,przenoszącymi choroby. Czy nie mógł by w takim wypadku trafić do mnie ?.
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: Lusia »

honda12512 pisze:Ale w zoologu siedzą pojedyńczo takie słodziaki ,jeden jest juz od dawna i nikt go nie bierze a szkoda żeby potem na promocji trafił do terrarysty. Czy gdybym go wziął to nie mógłby przebywać w tej klatce ,tam siedzi w akwarium bez żadnych zabawek tylko domek i miska z jedzeniem. Ja bym się z nim często bawił. Kiedyś się brzydziłem szczurków bo kojarzyłem je tylko z tymi z kanałów ,przenoszącymi choroby. Czy nie mógł by w takim wypadku trafić do mnie ?.
To że tam siedzi biedny sam bez zabawek w małym pomieszczeniu z szybką to nie znaczy że ty mu masz zgotować taki sam los.
pozbieraj pieniądze poczekaj i adoptuj szczurka! nie kupuj!
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
honda12512
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 26, 2011 2:20 pm

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: honda12512 »

[quote="Lusia"

To że tam siedzi biedny sam bez zabawek w małym pomieszczeniu z szybką to nie znaczy że ty mu masz zgotować taki sam los.
pozbieraj pieniądze poczekaj i adoptuj szczurka! nie kupuj![/quote]

Taki sam los ?. U mnie nie siedział by w klatce 24h/7. Zapewnił bym mu codzienne wybiegi ,one znają tylko ponure życie samotników. Może nie mógł bym mu sprawić kompana bo nie mam tak wielkiej klatki ,ale na pewno poświęcił bym mu dużo mojej uwagi ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: smeg »

honda12512 pisze:Taki sam los ?. U mnie nie siedział by w klatce 24h/7. Zapewnił bym mu codzienne wybiegi ,one znają tylko ponure życie samotników. Może nie mógł bym mu sprawić kompana bo nie mam tak wielkiej klatki ,ale na pewno poświęcił bym mu dużo mojej uwagi ;)
Nie poświęcisz mu uwagi nocą, kiedy szczury są najbardziej aktywne, nie będziesz też miał dla niego czasu, kiedy będziesz w szkole/w pracy. Jeśli nie możesz mieć dwóch szczurów, lepiej nie brać żadnego. Co do tego z zoologa - "uratujesz" jednego, a właściciel za te pieniądze zamówi dwa kolejne. Nie wspierajmy finansowo znęcania się nad zwierzętami.
Możesz spróbować przekonać sprzedawcę, że i tak już im nie zejdzie taki duży szczur, może oddadzą go za darmo. Wtedy kumpla możesz mu doadoptować z forum.
Jeśli nie stać Cię na klatkę, to zastanów się, czy stać Cię na utrzymanie szczurów - to wbrew pozorom nie takie tanie zwierzęta, zwłaszcza na starość, kiedy chorują a koszty leczenia sięgają kilkuset złotych do wydania w tydzień.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
honda12512
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 26, 2011 2:20 pm

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: honda12512 »

Ale przecież to zależy od charakteru szczurka tak jak chomiki niektóre są bardzo często aktywne w dzień ,a jak go już wyjmę to raczej będzie się bawił. A wy jak się z nimi bawicie o północy gdy się obudzi ,nie chce być złośliwy po prostu mówie to co myslę. A mam jeszcze drugą klatkę dla chomika czy nie można by je razem jakoś połączyć.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: Cyklotymia »

My się nie musimy z nimi bawić, bo nasze szczurki mają szczurzych towarzyszy i się znakomicie sobą potrafią zająć w nocy :)
honda12512
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 26, 2011 2:20 pm

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: honda12512 »

Cyklotymia pisze:My się nie musimy z nimi bawić, bo nasze szczurki mają szczurzych towarzyszy i się znakomicie sobą potrafią zająć w nocy :)
Ale przecież szczurki to przyjaciele człowieka więc jakoś trzebą się z nimi kontaktować. Przecież nie kupujesz szczurka żeby patrzeć jak śpi w dzień.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: Paul_Julian »

Nie kupujemy szczurków, bo nie chcemy napędzać pseudohodowli.
http://szczury.org/viewtopic.php?p=590060#p590060
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678

I jak najbardziej możemy sie bawić ze szczurkami i je obserwowac :) To, ze mają szczurzych kumpli nie znaczy, ze sie dla nich nie liczymy. Ale to nie psy. Rozumują inaczej. Czlowiek ich nie wyiska, nie przytuli w nocy ( a szczur budzi się kilka razy w nocy i w dzień, srednio co kilka godzin) , nie poliże pod ogonem albo po plecach. Nie pobiega, nie pogada po szczurzemu...
Poczytaj tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541
Szczur wychowywany sam jest skrzywdzony psychicznie i fizycznie , jak dziecko z sierocińca. To ważne, zeby sie prawidlowo rozwijal. Duzo wazniejsze od satysfakcji człowieka.

Zajrzył w dział "Nasi Pupile". Zobaczysz, ze nawet duże stadka są bardzo związane z cżlowiekiem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
honda12512
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 26, 2011 2:20 pm

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: honda12512 »

A czy mogła by być taka klatka po szynszylu bo wujek ma ,ale jego syn jest uczylony na sierść szynszyla czy coś takiego. Może bym ją od niego dostał ,czy wtedy można by mieć w niej 2 szczurki. I gdzie je kupić jeśli nie w zoologicznym ?. I co zrobić z rodzicami ,którzy wogóle nie chcą się zgodzić mają wstręt do szczurów. Czy zrobić to tzw. sposobem ''faktu dokonanego'' ,najpierw kupić szczurki ,a potem się spytać czy mogę ??.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: smeg »

Jeśli klatka po szynszylach ma co najmniej 70x40x60 cm, to może być. Zwróć tylko uwagę na odstępy między prętami - jeśli będą za duże, szczurki mogą powychodzić. Ale taką klatkę można osiatkować siatką kupioną w jakiejś castoramie ;)
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=15145 - tu jest temat o stawianiu przed faktem dokonanym. Sam znasz najlepiej swoich rodziców, możesz się domyślać jak zareagują. Ja tego sposobu nie polecam, głównie ze względu na to, że szczury częstochorują i potrzeba potem wielu pieniędzy na leczenie - a rodzice, którzy nie zgodzili się na trzymanie szczurów w domu niekoniecznie będą chcieli to finansować.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: Paul_Julian »

Fakt dokonany -absolutnie nie.
Szczurki mozna dostać z forum - adopcja http://szczury.org/viewforum.php?f=163

Co do rodziców - najpierw pilnie poczytaj ten dział http://szczury.org/viewforum.php?f=17
Opisuje rózne sytuacje, rózne sposoby pokazania rodzicom, że szczurki sa fajne. Wielu rodziców może być zrażonych ( boi się, ma wstręt, fobie ...) , może sie obawiać, ze pózniej zwierzaki się znudzą itd.

Lepiej poczytać i popróbowac róznych sposobów, bo potem moze sie okazac, ze rodzice sie nie zgodzą i każa pozbyć sie szczurów. Nie uwierzysz, ale wciąż ratujemy szcurki zostawione w słoiku na smietniku - niektóre zmarły ( np. ostatnio łysa szczurka w ciąży).
Rodziców trzeba miec po swojej stronie . Może sie zdarzyć , ze musimy wyjechać, czy potrzebujemy pieniędzy na karmę /weta itd. I wtedy pozyczamy od rodziców.
Dodatkowo rodzic, który jest anty wynajdzie 1000 powodów począwszy od " żle się uczysz- to na pewno przez szczury!" , po " te szczury smierdzą " czy " nie pozyczę ci 100 zł na operację, za 5 zl mozesz miec nowego szczura ! "
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
honda12512
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 26, 2011 2:20 pm

Re: Klatka po chomiku dla szczurka ??.

Post autor: honda12512 »

A samiczki nei weszły by do tej po chomiku ,przecięz są mniejsze od samców ;) ??.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”