UWAGA SZKŁO w trocinach

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Whiskey i Cola
Posty: 27
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 5:43 pm

UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Whiskey i Cola »

Właśnie natrafiłam na kawałek szkła w trocinach VITAPOL Trociny Prasowane XXL 56L radzę wszystkim uważać na trociny . N ie jest on ani duży, ani osty, ale mimo to nie chciałabym żeby takie coś plątało się po klatce moich ogonków. :(

Dlatego przeglądajcie dobrze trociny z tej firmy.
z nami od 01.06. 2013 Rakija (12.04) oraz od 13.11.2013 Pestka (04.10):):)
po drugiej stronie tęczy Whiskey :(, Tequila :( (oby tam były bananki dla niej), Limonka:(, Cola :(
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: lovekrove »

W ogóle lepiej z trocin zrezygnować. Żwirek u szczurów sprawdza się znacznie lepiej.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: klimejszyn »

dlaczego w ogóle zrezygnować ?
ja od daaaawna, używam trocin firmy DOMUS i jestem z nich bardzo zadowolona, dodatkowo kupuję je za śmieszną cenę i zarówna ja jak i szczury jesteśmy zadowoleni :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: lovekrove »

Trociny mają złą opinię. Sama kiedyś używałam. Może i szczury bardziej je lubią, ale pylą i słabo wchłaniają. Plus jest spore prawdopodobieństwo natrafienia na pasożyty.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: klimejszyn »

zapewniam Cię, przeżyłam różne trocinki i Domusa mogę śmiało polecić. są suche, nie są twarde, nie pylą jakoś strasznie, wydajne, chłoną dobrze. pasożytów nigdy nie miałam, a używam ich już hoho :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Paul_Julian »

Tu jest Domus http://www.planeta-zoo.pl/domus-trociny ... Path=22_80

W stacjonarnych sklepach widziałem tylko chipsi i vitapol czy animals :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: klimejszyn »

Paul_Julian pisze:Tu jest Domus http://www.planeta-zoo.pl/domus-trociny ... Path=22_80

W stacjonarnych sklepach widziałem tylko chipsi i vitapol czy animals :(
Paul, jakbyś chciał Domusa trocinki spróbować, to mogę Ci kupić na giełdzie, są po 5.50 te duże :) a już powiedziałam mamie, że musimy we wtorek jechać, więc mozemy załadować samochód, o ile chciałoby Ci się to taszczyć później :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Paul_Julian »

Trochę sie obawiam trocin u moich kichaczy :( mam wielki wór cat's besta :D
Ale dziękuję za ofertę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Sky »

Ja również polecam i używam trociny DOMUS, lepsze, niż wszelkie chipsi, nie wspominając o tych Vitapolowych. Mają na prawdę fajne właściwości, są duże, miękkie i puszyste, w dodatku bardzo wydajne.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Nereida1991
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 08, 2012 6:00 pm

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Nereida1991 »

Ja zrezygnowałam z trocin, po tym jak dowiedziałam się, że zwłaszcza trociny sosnowe zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania szczurków na mykoplazmozę. Od tamtego czasu używam żwirku dla kotów. Co prawda jest droższy niż trociny, ale Rysio nie widzi znacznej różnicy a ja jestem spokojniejsza xD
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: pyfyryfy »

Sorry za offtopa, ale ogólnie zauważyłam na forum tendencję do pewnych utartych schematów. Ktoś czegoś nie doczyta, nie do końca zrozumie i później wypisuje troty absolutnie nie, jak się drapią to bankowo świerzb, 36cm to za mało bo brakuje 4cm do 40 i mały pokoik w którym się mieszka jest stanowczo za mały na wybiegi dla szczura :) Czasem nie mogę powstrzymać się od uśmiechu ;D
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Venice »

Niestety też spotkałam się ze szkłem w trocinach... Nastał dzień wielkiego czyszczenia klatki i będąc w mieście, wskoczyłam do Zoologa i kupiłam pierwszą lepszą paczkę trocin. Kupuję ściółkę w postaci żwirku, ale wtedy akurat nie było w sprzedaży i kupiłam właśnie te trociny. I co było w domu? Szkło w trocinach... Na dodatek się ucięłam, bo zawsze badam trociny czy czegoś w nich nie ma... Szybko woda utleniona i plaster. Ale kiedyś spotkałam się nawet z drucikami, haczykami czy też plastikiem w trocinach, także stąd moje przyzwyczajenie "badania" trocin... Ale słyszałam o przypadkach, że w trocinach były nawet wysuszone szczątki gryzonia... Fuj, co oni robią z tymi trocinami...?
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: BlackRat »

pyfyryfy pisze:Sorry za offtopa, ale ogólnie zauważyłam na forum tendencję do pewnych utartych schematów. Ktoś czegoś nie doczyta, nie do końca zrozumie i później wypisuje troty absolutnie nie, jak się drapią to bankowo świerzb, 36cm to za mało bo brakuje 4cm do 40 i mały pokoik w którym się mieszka jest stanowczo za mały na wybiegi dla szczura :) Czasem nie mogę powstrzymać się od uśmiechu ;D
A ciekawi mnie bardzo, czy jeśliby Tobie zabrać 40cm z pokoju, nie byłoby Ci źle? Bo ja musiałabym sofę po rozłożeniu wbić w ścianę naprzeciw, jedną szafą zasłonić kawałek okna, drugą szafę przesunąć do drzwi a co za tym idzie klatkę szczurków ustawić w przejściu.... Więc nie mów mi, że 4cm to niedużo dla szczurków, bo to olbrzymia różnica.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Hanka&Medyk »

Z trocin ew. takie: http://www.zooplus.pl/shop/gady/dekorac ... inne/30855. Bezpieczne, niepylące, nieuczulające i raczej bez pasożytów (wypróbowane już przez wielu szczuromaniaków).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: UWAGA SZKŁO w trocinach

Post autor: Venice »

Hanka&Medyk, a ile kosztują te trociny? ;)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”