malowanie klatki

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
stas1
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 14, 2011 1:41 pm

malowanie klatki

Post autor: stas1 »

czym można wymalować klatkę gdy jest zniszczona? jestem lakiernikiem proszkowym i mam możliwość wymalować sobie klatkę tą właśnie metodą tylko nie wiem czy to szczurkom nie zaszkodzi bo jak wiadomo na pewno będą klatkę obgryzać więc nie wiem czy wymalować ją zwykłym lakierem olejnym czy wspomniane lakierowanie proszkowe? czy może wcale?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: malowanie klatki

Post autor: Flaumel »

Z tego co wiem - ludzie malują klatki proszkowo i szczuraki żyją a klatki są trwalsze :)
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: malowanie klatki

Post autor: Nakasha »

Również polecam malowanie proszkowe. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
stas1
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 14, 2011 1:41 pm

Re: malowanie klatki

Post autor: stas1 »

no to będę miał klatkę jak nową :D dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: malowanie klatki

Post autor: smeg »

A ile kosztuje takie lakierowanie proszkowe klatki, np. takiej 100x54x100 cm? :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: malowanie klatki

Post autor: Nakasha »

Ja za taką zapłaciłam ok 100 zł. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
stas1
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 14, 2011 1:41 pm

Re: malowanie klatki

Post autor: stas1 »

no ja się kosztami nie martwię bo znając życie szef pozwoli wymalować gratis:)
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: malowanie klatki

Post autor: Izabela »

Zaczynam myśleć o renowacji towera. Powiedzcie, bo się na tym kompletnie nie znam - do malowania proszkowego stosowane są jakieś różne farby? Chodzi mi o to, czy jak znajdę jakiś warsztat od tych rzeczy, to będę miała wybór typu farby? Bo chciałabym, żeby była jak najmniej szkodliwa dla ogonów po ewentualnym obgryzieniu przez nie prętów. Co stosuje taki Ferplast na przykład do malowania swoich wyrobów?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: malowanie klatki

Post autor: noovaa »

Wydaje mi się że w przypadku proszkowego, gdzie być nie oddała, będzie to solidne i bezpieczne.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: malowanie klatki

Post autor: Izabela »

To jaką farbą maluje się proszkowo, że zawsze jest bezpiecznie?
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: malowanie klatki

Post autor: BlackRat »

Odkopię trochę, ale właśnie też ostatnio myślę o malowaniu proszkowym, ale czy takie malowanie ogólnie jest bezpieczne? Czy trzeba powiedzieć, że to ma być 'bezpieczną' farbą? Bo gdybym zapytała w zakładzie, to zapewne powiedzieliby to, co chciałbym usłyszeć, więc wolę zapytać tu - a nuż ktoś wie ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Moony
Posty: 33
Rejestracja: pt lut 15, 2013 7:02 pm

Re: malowanie klatki

Post autor: Moony »

Dopisuję się tutaj, żeby nie tworzyć nowego wątku...
Przymierzam się właśnie do przygarnięcia dwóch szczurków, które chciałam umieścić w klatce po moim poprzednim ogonie (to spora klatka). Chodzi o to, że jej poprzedni właściciel trochę poogryzał pręty i pomyślałam, że może mogłabym trochę klatkę odświeżyć przed przybyciem nowych lokatorów...
Wiem, że klatki można lakierować proszkowo, ale czy są jakieś jeszcze sposoby, jak emalia ze sklepu, którą można nakładać miejscowo? ???
jukam
Posty: 18
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 8:16 pm
Lokalizacja: Gdansk

Re: malowanie klatki

Post autor: jukam »

Ja moja klate kupilam na allegro, bo byla dosc tania i bardzo duza, ale niestety nie wyglada najpiekniej - farba poodchodzila z pretow i tez chetnie dowiem sie czy mozna ja pomalowac czyms ze sklepu. 100zl za proszkowe malowanie? To chyba troche duzo?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: malowanie klatki

Post autor: noovaa »

Malowanie proszkowe nie jest tanie. Mój mąż dał 80zł za wymalowanie obudowy komputera, a z tego co wiem, liczy się od powierzchni ( tutaj raczej nie prętów, a całej klatki ).

Można pomalować teoretycznie wszystkim, co jest dopuszczone do używania w przedszkolach ( farby bezpieczne dzieciom ), z tym że trzeba się liczyć z tym, że nie będzie to tak trwałe jak proszkowe. A i roboty przed malowaniem sporo, bo trzeba dokładnie oczyścić klatkę ze starej farby i rdzy. Tu wydaje mi się najwygodniej jakąś szlifierką czy dremelem.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Zippo
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 03, 2014 11:53 pm
Lokalizacja: Będzin

Re: malowanie klatki

Post autor: Zippo »

Witam.
Zakupiłem dziś nowa większą klatkę dla moich dwóch samiczek - Mega metal 3 z firmy Pyko. 70x40x80
Jednak jest to klatka ocynkowana. Zastanawiam się czy nie dać jej od razu do pomalowania proszkowo.
Koszt z tego co się dowiedziałem to by było 50 zł.
Poprzednia strasznie została przesikana i nie dość ze zczerniala to jeszcze strasznie czuć przezarty sikami metal.
Czy ktoś może powiedzieć czy to malowanie sprawdza się w praktyce?
Słyszałem ze nie każdy ocynk da się pomalować tak by lakier nie odchodził.
Timma & Amma
za TM: Pipi ['], Indi [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”