Klatka idealna???

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Klatka idealna???

Post autor: fidusiowa »

Cześć, jestem nowa więc witam wszystkich serdecznie :)
Od ponad dwóch lat starałam się namówić rodziców na szczury i w końcu się udało :D
Przed przyjęciem moich nowych przyjaciół bądź przyjaciółek (planuję dwóch samców lub dwie samiczki) chcę wybrać im dobrą klatkę.
Przeglądając internet natknęłam się na coś takiego http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html i zastanawiam się czy ta klatka będzie idealna dla dwóch szczurków? I czy może ktoś z was posiada klatkę z tej serii.
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka idealna???

Post autor: Malachit »

Dość sporo użytkowników forum posiada tą klatkę (lub podobny do niej model). Z tej półki cenowej jest ona chyba najlepsza (chociaż dla dwóch szczurów ja wybrałabym tą niższą, bo ta jest dość spora, więc można zawsze wsadzić szczura więcej... :P)
Zresztą najlepiej poczytaj ten temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=3825 - już wiele razy ludzie pytali o te klatki i wiele pojawiło się odpowiedzi. I tak na przyszłość - jeśli możesz postaraj dopisywać się do istniejących już tematów, bo ciągle nowe wątki wprowadzają straszny bałagan na forum ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Klatka idealna???

Post autor: fidusiowa »

Dziękuję bardzo :) Niestety na razie maksymalnie mogę posiadać tylko dwa szczury (i tak jestem pełna podziwu mojej mamie, że się przełamała i zgodziła, bo widząc szczura nawet w telewizji-przełączała na inny kanał ::)). Na pewno w przyszłości będę ich mieć więcej, ale póki co, tylko parka wchodzi w grę. Czyli dla dwójeczki ta byłaby lepsza? http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html
Jeszcze nie za dobrze się tu odnajduję, dlatego założyłam nowy temat. Następnym razem postaram się przeszukać forum :P
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Klatka idealna???

Post autor: harleyquinn »

bullek pisze:Dziękuję bardzo :) Niestety na razie maksymalnie mogę posiadać tylko dwa szczury (i tak jestem pełna podziwu mojej mamie, że się przełamała i zgodziła, bo widząc szczura nawet w telewizji-przełączała na inny kanał ::)). Na pewno w przyszłości będę ich mieć więcej, ale póki co, tylko parka wchodzi w grę. Czyli dla dwójeczki ta byłaby lepsza? http://www.zdrowyzwierzak.pl/product-po ... owych.html
Jeszcze nie za dobrze się tu odnajduję, dlatego założyłam nowy temat. Następnym razem postaram się przeszukać forum :P
Tak, dla dwójki niższa lepsza :) Powodzenia w adopcji szczurków.
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Klatka idealna???

Post autor: katkanna »

Ta klatka jest bardzo fajna i można do niej dokupić półeczki (są w Akcesoriach w tym samym sklepie).
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Klatka idealna???

Post autor: fidusiowa »

Są, ale niestety drewniane, a z tego, co czytałam na forum, to zasikane drewno jest nie do zniesienia ;)
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Klatka idealna???

Post autor: katkanna »

Szczury wszystko zasikają, z czego by to nie było zrobione ;)

Kupiłam w Zdrowym Zwierzaku klatkę Art-met 80 x 48 x 60 i muszę powiedzieć, że jak na moje dwie paskudy jest świetna. Nie osiągnęły jeszcze pełnego wzrostu, więc mają miejsca, ile dusza zapragnie :)
Awatar użytkownika
devlish
Posty: 358
Rejestracja: sob mar 24, 2012 11:55 pm
Numer GG: 5051889
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka idealna???

Post autor: devlish »

Co do półek do klatki to polecam taras narożny marki FERPLAST. Pasuje do każdej klatki praktycznie, jest duży, stabilny i bardzo praktyczny. Wykonany z plastiku więc można z niego szybko zetrzeć szczurze siuśki. Jedyny minus, że jest dość drogi- ok. 28 zł w sklepach internetowych. Mimo to polecam!
Moje kochaski: Noc vel Mała Pała, Gryzelda, Choco i Bazylia

Moje i TŻa: Kawa, Kluska vel Guziczek i Rubi

Za Tęczowym Mostem: Księżniczka Xena i Czikusia

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36540
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Klatka idealna???

Post autor: havoria »

Półki zrób z koszyków. Taki "kratkowany", niski w formacie A4 lub A5 można dostać za ok. 3-4 zł w Carrefourze. :P Jak szczur pogryzie to można bez żalu wyrzucić i kupić nowy, zresztą nie jest powiedziane, że szczur go zje. ;) Widziałam, że forumowicze przypinali takie koszyczki do klatki na zaciski do kabli, lub spinacze biurowe.
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Klatka idealna???

Post autor: katkanna »

Mam 3 półki drewniane ze sklepu, ale koszyczki też zamontuję, bo klatka duża jest. Na razie mają hamaczek bawełniany, który służy jako trampolina i platforma do wspinania się pod sufit, tunel polarowy (chodzą głównie PO tunelu a nie W tunelu, mimo to można uznać, że jakoś tam spełnia swoją rolę) i wiszące łóżeczko z polarowego kaptura. Jakiś czas olewały łóżeczko, ale ostatnio jak jeden wlazł, to drugi zaraz też chciał i zrobiła się wojna, bo ten pierwszy go wypychał :D
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Klatka idealna???

Post autor: katkanna »

Za to na półeczkach zainstalowałam polarowe pokrowce i na tych pokrowcach śpią jak złoto. Trochę podjeżdżają szczurem, ale moczem nie śmierdzą, więc chyba nie są zbyt intensywnie obsikiwane :)
dzikidzik
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 26, 2013 2:43 pm

Re: Klatka idealna???

Post autor: dzikidzik »

Mam pytanie.Nie znalazłam ,zeby ktos wpadł na taki pomysł.Prosze o konkretne odpowiedzi i porady.Zupełnie nie interesują mnie gdybania poniewaz sama w tym temacie gdybam.Proszę znawców o przemyslenie.Czy istnieje mozliwośc przeróbki nieuzywanego wkładu kominkowego na mieszkanko dla 2 szczurków.Jest to wkład o wymiarach 63x40 wysokość 60 i w gore.To nowoczesny wkład z szybą podnoszona i uchylną .Komin regulowany przepływ powietrza( można zamknąć)..przysłonić szmatą..Wentylacja u dołu też regulowana (rózne otworki od najmniejszego po najwiekszy).Myslałam ,ze moze z plesi zrobić podłogę i jedno pięterko.Czy ścianki mozna zrobic z paneli podłogowych lub plesi czy tez płyty kartonowo-gipsowej(i czy im nie zaszkodzi podjadanie tego gipsu).Nie uparłam się by za wszelką cene kupić szczurki..dzieci (duże już) bardzo chcą.Jeśli (choc głupio brzmi) to miejsce dałoby się zaadoptować na domek (powtarzam nie chce wiezienia dla zwierzaków) ponieważ je kochamy,to prosze o mądre rady.Kominek usytuowany w najasniejszym pokoju z 3 duzymi oknami na 3 scianach (miałyby jasno).Jedynie zachodzace słońce chwilę na niego świeci.
Dzikie szczury lubia takie dziwne klimaty (piwnice,tunele kanalizacyjne jak na filmach hahaha ;)
Proszę o porady...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Klatka idealna???

Post autor: akzi »

brzmi conajmniej dziwnie
mozesz zrobić temu zdjęcie ?

a szczurów nie kupuj, adoptuj u nas na forum.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka idealna???

Post autor: Malachit »

Też nie potrafię sobie tego zbyt wyobrazić, ale - regips odpada całkowicie, szczury są w stanie to przegryźć. Nie wiem też jak z wentylacją? Z twojego opisu rozumiem, że to coś bardziej jak akwarium niż jak klatka (wentylacja tylko od góry nie jest szczególnie dobra, bo od dołu musi być jakieś podłoże). No i co z myciem takiego wynalazku? Klatkę raz na jakiś czas trzeba zabrać do wanny i wyszorować, bo jest po prostu brudna, a jak całkowicie umyć taki wkład?
A co do tego co dzikie szczury lubią - one raczej nie mają wyboru niż lubią :P a szczury domowe to zupełnie inne szczury, one wolą polarowe hamaki :P
Wyszukiwarka nie gryzie
dzikidzik
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 26, 2013 2:43 pm

Re: Klatka idealna???

Post autor: dzikidzik »

A no właśnie i ja tak podswiadomie jakos tego zbytnio nie widziałam..chociaż pieknie by tam wygladały O0 :-X
Mamy jeszcze klatkę po chomikach.Nie wiem czy się nadaje ,musielibyśmy ja przerobić (ma 2 piętra) wchodzi się po takich spręzynach w której dorosły szczurek się nie zmieści.Wymiary też raczej nie szczurkowe.Jak tak piszecie o smrodku i o tym jak caaała klatka od góry do dołu jest osikana a niektórzy maja specjalne ubrania ,zeby sie z własnym zwierzaczkiem pobawic :-\ Nasze chomiki załatwiały potrzeby do słoika(siusiali).Eh te lejki szczurki .Chyba jednak się obędziemy..."Nie wystarczy mieć bo chcieć".Pozdrawiam wszystkich szczurzych miłosników ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”