rurki - przejście

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

ja nie powiedzialam ze wiem wszystko, chciałam poprostu rady odnosnie klatki co w niej zrobic zeby szczurki sie nie nudzily i swietnie bawily. Ja od pol roku mam półeczki zrobione z paneli podłogowych i jak narazie nie narzekam, mój szczurek nie załatwia sie na tycz półeczkach tylko na dole ma żwirek trocinowy i tam sie zalatwia :) zrobiłam mu kiedys hamak ale raczej sie nie spodobal bo sciagnal i zrobil sobie legowisko ;p
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: rurki - przejście

Post autor: EratoTiaTuatha »

No to mamy doprecyzowanie sposobu z lakierem ;) Jak mówiłam, na lakierowaniu się nie znam. Podejrzewam że cerata też nie jest metodą idealną bo nie sądzę żeby dało się zakleić nią półki całkiem szczelnie i pewnie prędzej czy później coś pod nią wniknie. Sama mam dwie drewniane półki w klatce, ale szczerze mówiąc nie chce mi się bawić, czekam aż zaczną śmierdzieć i wtedy wywalę ;) (żeby nie było, myję je, bo zaraz ktoś mi zarzuci że tylko siedzę i patrzę jak nasiąkają moczem)
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

Ja nie powiedziałam ze wiem wszystko, jesli tak odebrałyscie to sory :) ja mam półki zrobione z paneli podłogowych i są już w klatce pół roku, czyszcze je co jakis czas ale nie smierdza, bynajmniej jeszcze nie. Mój szczur załatwia się na dole klatki gdzie ma żwirek trocinowy, moze dlatego :)) Ja napisałam bo chciałam porady jak urządzić klatke względem szczurów, żeby miały sie gdzie bawic i co robic :) chciałam jakieś fajne pomysły :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: rurki - przejście

Post autor: Malachit »

Ja się zgodzę z dziewczynami, że takie rury na zewnątrz nie są potrzebne - lepiej zapewnić normalne wyposażenie w klatce, tym bardziej, że takie konstrukcje z rur stosowane są raczej dla chomików. Szczurom można kilka takich rur położyć na wybiegu, jeśli bardzo chce się im zapewnić rozrywkę. Z praktycznego punktu widzenia - taka ilość rur do mycia jest niewygodna, poza tym nie wyobrażam sobie wyciągnąć wtedy z klatki szczura, który akurat nie chce wyjść (a musi, chociażby żeby pójść do weta). Rozkładać całe rury, żeby delikwenta wyciągnąć? Niekoniecznie jest to wygodne.
Z ziemią na stałe też bym się nie bawiła (jeśli chcesz dać szczurom ziemię to musisz ją najpierw wyprażyć w piekarniku, żeby zabić bakterie) z podobnych względów jak wyżej - sprzątanie wiecznie rozbabranej ziemi. Bo nie, to nie będzie tak ładnie, że trawka będzie sobie rosła a szczury kulturalnie przyjdą i uszczkną ździebełko :P
Co do drewna - też mi się kiedyś wydawało, że panele to super sprawa. Szybko też mi entuzjazm przeszedł, bo panele jednak nasiąkają. Ale to akurat komu jak wygodniej ;) jednak i tak zrezygnowałabym z przynajmniej jednej - dwóch półek na rzecz hamaków czy innych materiałowych rzeczy - wygodniej się śpi w hamaku niż na twardej półce ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
kaatherina
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 08, 2013 11:48 am

Re: rurki - przejście

Post autor: kaatherina »

no może ilosc rurek zmniejsze:) jesli chodzi o hamaki czy tego typu sprawy to tak jak pisalam, mialam zrobiony hamak i moj starszy szczur w ogole sie nim nie bawil, nie lubial go a gdy mial okazje obgryzl sznurki i zrobil z tego legowisko wiec nie bede go zmuszac. Jesli chodzi o polki to jak przesiakna juz calkiem to wymienie, ale tak jak pisalam moj szczzurek tam nie sika ani nie zalatwia swoich potrzeb, jesli juz robi to na zwirku . A te rury moze nie sa potrzebne ale moim zdaniem to fajna atrakcja :) i nie wiem dlaczego wam sie kojarza z chomikami skoro to szczurki mieszkaja w takich kanalizacjach i rurach na codzien :)
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: rurki - przejście

Post autor: havoria »

Kojarzą nam się z chomikami, bo to najczęściej chomiczówki są wyposażone w taki "rurociąg" biegnący wokół klatki. ;)
Jak dla mnie klatka dla szczura powinna być wygodnym i bezpiecznym miejscem do spania, z miejscem na stołówkę i toaletę. Moje szczury mają w klatce tylko hamaki i domki z polaru i sputnik + jedną półkę na miski i poidło i wydaje mi się, że nie potrzebują jakichś wymyślnych rur itp. w niej, bo zapewniam im na wybiegu tyle rozrywki ile mogę. Jeśli lubisz majsterkować to na twoim miejscu zastanowiłabym się nad jakimś zamkiem z rur i np. kartonów, ale na wybieg. Taki duży obiekt do zwiedzania mógłby być dla szczura naprawdę ciekawy i interesujący. :)
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”