Dziwne zachowanie

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
GreenLeaf
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 10:29 am

Dziwne zachowanie

Post autor: GreenLeaf »

Witam, jeśli temat był to przepraszam, ale nie miałem czasu kopać na forum.
Na wstępie - co tydzień ogony mają zmienianą ściółkę i czyszczoną kuwetę. Na razie bez środków myjących, tylko czysta, ciepła woda. Problem jest taki: od ostatniej zmiany ściółki (prawie tydzień temu) szczury nie chcą spać w domku. Do tej pory przesiadywały tam prawie ciągle - jedząc otrzymane smakołyki, obserwując otoczenie (oczywiście hasały też po klatce). Po ostatniej zmianie trocin szczury wyprowadziły się z domu i zamieszkały na jednej z drewnianych półek. Dziś nawet zaczęły znosić tam sianko... O co może chodzić? Czy to moja wina, czy po prostu mają takiego focha?
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: Morgana551 »

To nie Twoja wina. Po prostu mają takie wydzimisie :) Nie ma sie co przejmować. Lepiej jakbyś zmieniła trociny na ściółkę granulowaną. W trocinach mogą być różne świństwa i ogonki mogą sobie zrobić krzywdę na ostrzejszych kawałkach.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
GreenLeaf
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 10:29 am

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: GreenLeaf »

Jeśli chodzi o trociny to są odpylone, duże wióry.
Pomyślałem, że może szczurom chodzi o to, że postawiłem domek w innym rogu kuwety niż wcześniej (kuweta może została odwrócona i domek postawiony w innym rogu), ale nie wiem czy to aż taki problem dla nich. Jutro zmieniam im ściółkę i zobaczymy jak to będzie.
GreenLeaf
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 08, 2013 10:29 am

Re: Dziwne zachowanie

Post autor: GreenLeaf »

No hej... Dziś znów zwracam się do Was z problemem... Inka i Eska są u mnie już trochę ponad miesiąc. Problem w tym, że w klatce to istne dusze towarzystwa - od razu podbiegają gdy tylko mnie usłyszą, wręcz domagają się ręki w klatce. Jednak gdy je wypuszczam (do tej pory były wypuszczane na biurko) są bardzo strachliwe i nieufne. Od kilku dni wypuszczam je wolno na pokój i dziś na przykład Eska weszła do rozkładanego łóżka w taki sposób, że nie mogłem jej stamtąd wyjąć (nie miałem pewności czy mogła wyjść). Nie reagują na wołanie ani żadne moje znaki... Dlaczego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”