Ceny używanych klatek.

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
happiness
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 21, 2013 7:24 pm

Ceny używanych klatek.

Post autor: happiness »

Ostanie dni/ tygodnie poszukuję klatki dla mojego stadka. Planuję zaadoptowanie jednej biedulki, a po remoncie mieszkania przybyło mi przestrzeni, którą chcę przeznaczyć dla szczurków.

I tutaj zaczęły się schody:
Ludziom się w głowach poprzewracało z cenami używanych klatek. Wszechobecne myślenie, że jak klatka używana jest "tylko rok" i ma 5 odprysków, a dno pokryte jest czarnym osadem to nic nie szkodzi i że stan jest bardzo dobry, a cena w stosunku do nowych obniżona o 10-20%. .. to taki przykład.

Ilość ogłoszeń jest ogromna, jednak racjonalne ceny to rzadkość. Nikt tego nie kupuje, bo bardziej opłaca się nową. Klatka niszczeje nie używane, a miłośnicy gryzoni muszą się mocno wykosztowywać.

Dodatkowym tragicznym zjawiskiem jest wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd. Tytuł ogłoszenia: "duża klatka dla chomika, szczura, szynszyla lub królika", treść ogłoszenia: "...wymiary 50/40/30...". Biedny ten szczurek, już nie wspominając o króliku bądź szynszyli w tak małej klatce. Jaka ilość jest prywatnych zdjęć tego typu klatek, gdzie zwierzątko siedzi na zwierzątku. Żal ściska serce!!! :(

Dziękuję za możliwość wyżalenia się.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ceny używanych klatek.

Post autor: noovaa »

happines, bo z klatką trzeba trafić.

Sama kiedyś sprzedawałam 70x40x80cm za 60zł, a kupilam króliczą setkę za 50zł, bo się udało ;) ale poza konkretnymi okazjami, internet jest pełen wątpliwych ... Nawet tutaj nie raz spotkałam klatkę sprzedawaną 20zł taniej niż nówka taka sama, z wielką dziurą w kuwecie ::)

Świetna okazja ( choć bardzo drogiej klatki ): http://tablica.pl/oferta/sprzedam-klatk ... c9e5b16bab - porównaj sobie cenę nówki, choć nie widać w jakim jest stanie ;]

Często w dobrych cenach można dostać klatki ferplasta.

Wszelkich tanich klatek, używanych, raczej nie polecam. Podstawowa, ocynkowana klatka po roku czy 2 latach wygląda zwyczajnie brzydko, zwykle jest już pogięta a pręty powoli zaczynają odpadać. Raczej się to słabo opłaca ;). Używaną klatkę, albo dobrą, albo mega tanio, albo chociaż z grubszymi prętami ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Evilka
Posty: 171
Rejestracja: śr kwie 11, 2012 12:01 pm
Numer GG: 6273947
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ceny używanych klatek.

Post autor: Evilka »

no i całą masę klatek dobrych/używanych w niezłych cenach wystawiają na sprzedaż nasi forumowicze :)
'I należysz do mnie, choć to nie kwestia posiadania.'
Neo, Doc i Aki
happiness
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 21, 2013 7:24 pm

Re: Ceny używanych klatek.

Post autor: happiness »

Ogłoszenie które pokazałaś, klatka firmy Savic to dosłownie szczurza willa. Ja zaplanowałam moim pupilom przeprowadzkę do domku jednorodzinnego.

Uzbroję się w cierpliwość i tolerancję na ludzką głupotę.. na pewno coś mi się uda znaleźć :)
happiness
Posty: 6
Rejestracja: czw lis 21, 2013 7:24 pm

Re: Ceny używanych klatek.

Post autor: happiness »

Oczywiście coś się znalazło. ... sensowna okazja klateczka 100:60:80 dotarła cała i zdrowa..

ALE w ramach ludzkiej niesłowności w ogłoszeniu przerwa między prętami była "niecałe 2 cm" ..a w rzeczywistości mam 2,5 cm ..
:( posądzam, że moje dziewczyny będą miały ochotę na przeciskanie się, ktoś może ma taką klatkę?
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ceny używanych klatek.

Post autor: Saaa »

Ja mam i faktycznie szczurki przechodza, wiec klatke osiatkowalam siatka ogrodowa o oczkach 13x13mm i jest ok :)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ceny używanych klatek.

Post autor: noovaa »

Też mam, pełnowymiarowe samiczki nie przełażą... jedna, drobna, jak się uprze to się wciśnie, chociaż już chyba też nie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Kaja228
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 11, 2014 4:56 pm

Re: Ceny używanych klatek.

Post autor: Kaja228 »

mój sam klatkę to nawet potrafi otworzyć:P dobrze, że mam małą kłódeczkę z... pamiętnika :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”