Klatka na szafie, czy do dobry pomysł???

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pirannia
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 02, 2014 5:27 pm

Klatka na szafie, czy do dobry pomysł???

Post autor: Pirannia »

Hej, dopiero co kupiłam sobie dwa szczurki (zawsze o nich marzyłam) i przeczytałam tutaj o nich naprawdę sporo + wiedza od znajomych, którzy mają, ale na jedno pytanie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Mianowicie czy mogę moją klatkę ze szczurkami trzymać na bardzo wysokiej dużej szafie, gdzie byłaby cały czas otwarta (szczurki miały by miejsce do chodzenia?? Obok szafy na ścianie mam powieszoną płaską półkę (ok 40-45 cm od szafy) i mogłabym zrobić z desek im połączenie do tej półki. Czy jest jakakolwiek możliwość, że one mogą spaść?? deski łączące zrobiłabym szerokie a mam takie fajne sufity z belek, że mogę cały pokój połączyć im w ścieżkę na górze. Uważacie, ze to dobry pomysł? Mój jeden znajomy tak miał i poleca, szczurki cały czas sobie latały.

Pozdrawiam Karola
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Klatka na szafie, czy do dobry pomysł???

Post autor: Morgana551 »

Ja osobiście uważam, że to zły pomysł. Szczurki np. podczas zabawy mogą spaść. Upadek z takiej wysokości mógłby się okazać tragiczny w skutkach.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Klatka na szafie, czy do dobry pomysł???

Post autor: akzi »

jak wyżej, to bardzo głupi pomysł
tym bardziej ze na 100 % będą chciały za wszelką cene zejść na podłogę
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka na szafie, czy do dobry pomysł???

Post autor: smeg »

Nie każdy szczur chce zejść na podłogę, niektóre całe życie mają wybiegi np. tylko na łóżku i nie w głowie im schodzenie. Jednak rzeczywiście szczurki mogą spaść, a upadek spod sufitu może nie być zbyt przyjemny. Poza tym będziesz miała z nimi słabszy kontakt, jeśli nie będą mogły podbiegać do Ciebie swobodnie, a tylko hasać na wysokości ;) Ogólnie klatka może stać na szafie, półka jeśli wisi nad jakimś innym meblem, a nie nad podłogą też mogłaby być dla nich udostępniona.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka na szafie, czy do dobry pomysł???

Post autor: Osna »

Zgadzam się z dziewczynami, że taki "wybieg" jest bardzo ryzykowny. Szczury są z natury bardzo zwinne, niektóre wręcz zjawiskowo, ale mimo wszystko mogą się poślizgnąć, szczur szczura może popchnąć, noga się podwinie i nieszczęście gotowe. Gdyby jednak zamontować jakieś ścianki z cienkiej deski na całej długości ścieżki, mogłoby to być nawet bezpieczne. I jeszcze ważna kwestia- szczury... sikają. ;D Meble muszą być odpowiednio zabezpieczone przez moczem, żeby się nie zniszczyły. Obawiam się, że stałe wystawienie na szczurzy mocz wymaga szczególnych środków.
Poza tym należy mieć na uwadze, że stały kontakt ze swoim zwierzęciem jest bardzo ważny, w związku z czym takie rozwiązanie nie może wiązać się z odizolowaniem go od ciebie. Tak czy inaczej twoje szczurki będą potrzebować uwagi z twojej strony, wzięcia ich na ręce, wybiegów z tobą i przy tobie.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Klatka na szafie, czy do dobry pomysł???

Post autor: yss »

Miałam szczurkę na komodzie tzn klatkę, miała też pomościk na szafę.
Smarkata gapiła się w dół, gapiła z tej szafy - i kiedyś odkryła - jakoś - że można między szafą a ścianą zjechać na plecach. A potem wczołgać się tą samą drogą. Ale z nią to było w ogóle tak, że luzem po domu biegała, bo nie znosiła zamknięcia.

Wybieg na szafie może być, ALE lepiej go osiatkować :) tak, żeby dało się tam dostać, a żeby szczury nie pospadały. Np ramy drewniane wypełnione siatką do wolier (wypełnione na całej powierzchni ramy, żeby nie dało się dziury zrobić i spaść).

Stary szczur, z lekka już schorowany, będzie miał poważne problemy w takim domostwie, szczury na starość robią się naziemne.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”