gałęzie jabłoni-kilka pytań.

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emiemi
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 03, 2014 11:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

gałęzie jabłoni-kilka pytań.

Post autor: emiemi »

Witam, mam dwie gałęzie jabłoni (z własnego ogródka), nigdy wcześniej nie dawałam szczurkom ich do klatki, więc w związku z tym tematem mam kilka pytań:

1)Na gałęziach jest zielony nalot (zapewne to mech), czy szczurciom to nie zaszkodzi, jeśli będą go obgryzały?

2)Wyczytałam również na forum, że najlepiej wyparzyć wrzątkiem przed włożeniem do klatki (tak też zrobiłam)- powinnam obrać gałęzie(tak też lepiej wyglądają), czy mimo mchu warto pozostawić, aby mogły sobie obgryzać je z kory?

3)Szczurcie (6 tygodniowe) są w trakcie leczenia wszołków (zostało jeszcze 6 zakropień-6 tygodni), czy mogę gałązki przemywać preparatem (tym, którym przemywam klatkę i wszystkie pozostałe akcesoria), czy istnieje prawdopodobieństwo, że wszołki mimo wszystko zalęgną się w gałęziach?
Ze mną: Cassie i Dropsik <3~~
W pamięci: Emi <3~~
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: gałęzie jabłoni-kilka pytań.

Post autor: Malachit »

Hej, co do punktu pierwszego - nie wiadomo co to jest dokładnie (mech, porosty, tego jest masa gatunków) i czy nie jest trujące - jeśli możesz, to lepiej się tego pozbyć.
Co do wrzątku - gałęzie dużo lepiej odkażać wkładając na jakiś czas do rozgrzanego piekarnika, wtedy masz pewność, że pozbyłaś się wszystkich niepożądanych gości.
Niestety jest spora szansa, że wszoły gdzieś między korą przeżyją i będziesz miała nawrót - najlepiej daj szczurom gałęzie jak już będą zdrowe ;) (swoją drogą - 6 zakropień? Wiesz może, jaki lek dostają? Leczenie wszołów zwykle nie trwa tak długo).
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
emiemi
Posty: 48
Rejestracja: pn lut 03, 2014 11:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: gałęzie jabłoni-kilka pytań.

Post autor: emiemi »

leczone są iwermektyną (?), (nie wiem czy dobrze napisałam nazwę leku). Dostają po jednej kropli. Tak pani weterynarz kazała, która jest sprawdzona i polecana też właśnie na tym forum, więc jej zaufałam.
Ze mną: Cassie i Dropsik <3~~
W pamięci: Emi <3~~
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”