wyposażenie klatki pomysły

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

wyposażenie klatki pomysły

Post autor: Etche »

Witam.

Kupiłem wczoraj klatkę dla moich ogonków, 80x60x80. (klik) będą miały trochę miejsca.
doszło do tego całe wyposażenie typu podwieszane miseczki, poidełka (z rozpędu kupiłem poidełka chyba dla stada królików:D 500ml) i reszta mniej i bardziej potrzebnych rzeczy jak sól do lizania itp.

Jedynym problemem jest fakt, że klatka nie ma półpięterek. Do kupienia były tylko drewniane, średnio im ufam, zaabsorbują siuśki i będą do wyrzucenia.

Pytanie do was, jakbyście tą klatkę urządzili?
Aktualnie przygotowuje się do przewalenia szafy w poszukiwaniu czegoś na hamaczek, domek zwyczajowo dostana z pudełka na buty. Myślec też żeby przytaszczyć z działki kawałek jakiego w miarę dużego (tak żeby do piekarnika wszedł) konara do wspinaczki i zabawy. No ale co jeszcze?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: wyposażenie klatki pomysły

Post autor: madziastan »

Etche pisze:Witam.

Kupiłem wczoraj klatkę dla moich ogonków, 80x60x80. (klik) będą miały trochę miejsca.
doszło do tego całe wyposażenie typu podwieszane miseczki, poidełka (z rozpędu kupiłem poidełka chyba dla stada królików:D 500ml) i reszta mniej i bardziej potrzebnych rzeczy jak sól do lizania itp.

Jedynym problemem jest fakt, że klatka nie ma półpięterek. Do kupienia były tylko drewniane, średnio im ufam, zaabsorbują siuśki i będą do wyrzucenia.

Pytanie do was, jakbyście tą klatkę urządzili?
Aktualnie przygotowuje się do przewalenia szafy w poszukiwaniu czegoś na hamaczek, domek zwyczajowo dostana z pudełka na buty. Myślec też żeby przytaszczyć z działki kawałek jakiego w miarę dużego (tak żeby do piekarnika wszedł) konara do wspinaczki i zabawy. No ale co jeszcze?

Pozdrawiam
Klatka jak najbardziej superowa! :) Dla max 4 ogonków idealna! :) Sól do lizania nie będzie potrzebne.
Co do piętra, możesz zrobić piętra z pleksi, albo po prostu z hamaków/koszyków. Przejrzyj ten dział i znajdziesz jakieś inspiracje :) http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=1215

Co do domku jako pudełko po butów, będzie szybko psuć i śmierdzieć, szczurki gryzą i sikają :) Co do konaru, szczury tego nie potrzebują, gałęzie są super dla szynszyli, koszatniczek, a szczurom im do szczęścia nie potrzeba, wystarczy im odpowiednio urządzona klatka i wybiegi po całym pokoju :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: wyposażenie klatki pomysły

Post autor: Etche »

to prawda, raczej rzadko używały tej lizawki, przez 2 lata kiedy miałem poprzednie szczurki ubyła 1/4 kostki wapna i tyle samo lizawki;p no ale generalnie szczurasy potrzebują czasem trochę tych składników wiec lepiej żeby miały pod noskiem w razie gdyby zaszła taka potrzeba.

Co do konarku to tez tak mi sie wydawało;p a tym czasem ulubiona miejscówką do leżakowania jednego ze świetej pamięci szczurków był własnie taki konarek:P
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: wyposażenie klatki pomysły

Post autor: Etche »

jest tutaj opcja edycji?

co do pudełka po butach, zawsze wykładałem spód białymi ręczniczkami do papieru dość grubą warstwą. Spokojnie takie pudełeczko wytrzymywało bardzo długo. Trzeba tylko pamiętać żeby je wymieniać. Co do gryzienia to moje nigdy nie gryzły swojego domku. ewentualnie tylko powiększały sobie wejście;p
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: wyposażenie klatki pomysły

Post autor: madziastan »

Nie da się edytować :) No dobry pomysł z tym domkiem :) Są różne szczurki, jak Twoje nie gryzły to inne mogą :P BTW wyposaż też w odpowiedni transporter i super karmą :) Moje wszędzie mają ulubione miejscówki do leżenia hehe :D Kiedyś dawałam im gałęzie brzozy ale obsikały :P
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Angelica__
Posty: 28
Rejestracja: sob gru 28, 2013 6:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: wyposażenie klatki pomysły

Post autor: Angelica__ »

Ja poprzypinałam do szczebelków koszyczki na owoce, wyłożone szmatkami świetnie sprawdzają się do spania. Powiesiłam też polarowe czapeczki dziecięce, w których moi panowie uwielbiają spać, no i oprócz tego - hamaczki. Mam też plastikowe pięterka, ale one raczej pełnią funkcję przechodnią :)
Awatar użytkownika
Audreyhorn
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 23, 2016 2:27 pm

Re: wyposażenie klatki pomysły

Post autor: Audreyhorn »

Etche pisze:jest tutaj opcja edycji?

co do pudełka po butach, zawsze wykładałem spód białymi ręczniczkami do papieru dość grubą warstwą. Spokojnie takie pudełeczko wytrzymywało bardzo długo. Trzeba tylko pamiętać żeby je wymieniać. Co do gryzienia to moje nigdy nie gryzły swojego domku. ewentualnie tylko powiększały sobie wejście;p
Moja ma manie wywracania domku do góry nogami :D :D
Moje gwiazdeczki :
Silver, Bestia <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”