Półki w klatce.

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Samowski
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 8:19 pm

Półki w klatce.

Post autor: Samowski »

Witam. Na początku chciałbym się gorąco przywitać ponieważ jest to mój pierwszy post na forum :D Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem szczurka i przeczytałem już trochę materiałów przed rozpoczęciem hodowli (prawdę mówiąc ilość materiału w necie jest ogromna sporo teorii też przeczy sobie nawzajem :D). Problem mam taki, że przy wyborze domku dla Remiego kupiłem klatkę z metalowymi, klatkowymi pięterkami. I tu mam pytanie, wymienić te piętra na półki plastikowe czy lepiej w pustej klatce porozwieszać różne hamaki i rękawy? I czy same półki do klatek mogę dostać w sklepie zoologicznym? Z góry dzięki za porady i pozdrawiam :)
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Półki w klatce.

Post autor: hekatomba »

Myślę, że najlepiej będzie, jeśli umieścisz w klatce zarówno półki, jak i hamaki. Półki zwiększą powierzchnię użytkową klatki, a w hamakach bardzo często szczury lubią się wylegiwać. Można kupić gotowe półki do umieszczenia w klatce, np. takie. Popularne są również tarasy firmy Ferplast. Za półki mogą posłużyć również zwykłe tacki kuchenne, np. tego typu. Przejrzyj asortyment internetowych sklepów zoologicznych - zwykle ceny są tam niższe niż w sklepach stacjonarnych, no i wybór towaru jest nieporównywalnie większy. Możesz również śledzić tematy dotyczące wyprzedaży różnych szczurzych akcesoriów. Być może ktoś właśnie rezygnuje ze szczurów i ma do sprzedaży np. używane tarasy i inne akcesoria. Nie zapomnij również zerknąć do tematu, w którym forumowicze prezentują urządzone przez siebie klatki - dla mnie to nieocenione źródło inspiracji ;)

P.S. Rozumiem, że po tak obszernej lekturze różnych artykułów na temat opieki nad szczurami, nikt z tutejszych bywalców nie musi się obawiać, że Remi ma lub wkrótce będzie miał towarzystwo? ;)
Samowski
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 13, 2014 8:19 pm

Re: Półki w klatce.

Post autor: Samowski »

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Muszę jak najszybciej wymienić te metalowe piętra. Przeglądałem też temat z klatkami o którym mówisz ale muszę poszukać tam rozwiązań z tackami kuchennymi o których wspomniałaś. Niestety będę musiał też zmodyfikować klatkę co do wielkości...

Oczywiście wiem, że szczurki to zwierzęta stadne. I planuję w niedługiej przyszłości zakupić jeszcze jedno ogonka ale najpierw chcę żeby Remi oswoił się ze mną... i ja z nim :)
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Półki w klatce.

Post autor: hekatomba »

Samowski pisze:Przeglądałem też temat z klatkami o którym mówisz ale muszę poszukać tam rozwiązań z tackami kuchennymi o których wspomniałaś.
Dla przykładu tutaj (zdjęcie autorstwa Magdonald) masz zaprezentowane mocowanie podstawek pod doniczki, które też mogą posłużyć za półki, choć są dość wąskie, a tutaj (zdjęcie autorstwa agencji) możesz spojrzeć, jak wykorzystano wspomniane wcześniej kuchenne tacki. Nie w każdej klatce da się je tak łatwo zamocować, bo wiele zależy od tego, jak głęboka jest dana klatka, więc musisz pokombinować, by znaleźć pasujące rozwiązanie. Na obu zdjęciach możesz zauważyć, że fajnym pomysłem są również plastikowe koszyczki.
I planuję w niedługiej przyszłości zakupić jeszcze jedno ogonka ale najpierw chcę żeby Remi oswoił się ze mną... i ja z nim :)
Nie kupuj, tylko adoptuj (chyba, że w grę wchodzi kupno w zarejestrowanej i sprawdzonej hodowli - nie w pseudo). Nie zapominaj również o tym, że szczury najlepiej oswajają się, gdy są w grupie.
Awatar użytkownika
radioactive4
Posty: 81
Rejestracja: wt cze 17, 2014 7:16 am

Re: Półki w klatce.

Post autor: radioactive4 »

Super sprawdzają się też półki z pleksi. Kosztuje to grosze, dopasuje nawet dziecko, łatwe w czyszczeniu no i o niebo lepsze od metalowych czy drewnianych. Kupisz wszędzie.
Morgana & Vivimorte & Amarena
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Półki w klatce.

Post autor: smeg »

Nie powiedziałabym, że pleksi kosztuje grosze, wręcz przeciwnie - jest dość droga, zwłaszcza ta grubsza. I co to znaczy "kupisz wszędzie"? ;) Pleksi widziałam tylko na metry w marketach budowlanych i na allegro, potem trzeba to jeszcze dociąć odpowiednimi narzędziami, żeby pasowało wymiarami do klatki. Owszem, wygoda i estetyka są wysokie, ale na pewno to nie jest tanie, łatwe i dostępne rozwiązanie.

Chyba, że używając terminu "pleksi" masz na myśli jakiś inny materiał.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”