Wyprawka - ile kosztuje?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Soowaa
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 5:03 pm
Lokalizacja: Pomorskie, okolice Trójmiasta :)

Wyprawka - ile kosztuje?

Post autor: Soowaa »

Hej nie mam jeszcze szczurków bo chce sie dobrze do nich przygotować i jeszcze do końca namówić tate bo mama się już zgodziła ;) No i tak :Czytałam duuużo -prawie wszystkie tematy o klatce i wyposarzeniu ;)Mając 14lat nie mam dużego budżetu a chce sama i z własnego wyboru kupić wszystko dla ogonków z własnej kieszeni i postanowiłam kupić klatkę inter zoo frodo PLASTIC, 2 kuwetki narożne poidełko jakieś 2 miseczki (ceramiczne lub podwieszane ) sepie, 2 sputniki XL, domek, karme niewiem jaką bo u mniew zoologicznym są tylko tanie śmieciówki vitapol,megan,dako art itp... Napewno ich nie kupie... Pewnie zamówie coś przez internet + karme dla kotów purina one ale tylko okazjonalnie bo słyszałam ze nie mozna duzo ;) hamaczki będe robić sama bo lubie robótki ręczne i mam do dyspozycji maszynę do szycia mojej mamy ;) ah no i żwirek... Koło mojej szkoły jest sklep ogrodniczy i sptzedają tam 7l worki żwirków
-pinio 11zł
-cats best lub cats dream...nie pamiętam ale za 10zł-> ten żwirek chyba lepszy ?;)
No i chciałabym zapytać ile to wszystko mnie będzie kosztować i czy nie wymieniłam czegoś co jest bardzo potrzebne? Szczurki mama pozwoliła mi mieć na wiosne ale raczej wezme dopiero w sierpniu bo będe zarabiać głownie na truskawkach...;) Dodam że chce zaadoptować ( nie kupować !!!) 3 samców, potem jeszcze z 2... Bo jeśli dobrze posłużyłam się kalkulatorem to klatka jest na 5 samców ? :D Przepraszam za ewntualne błędy i jeżli taki temat już był , a jeżeli jest w złym miejscu - prosze o przeniesienie...;D

Pozdrawiam was i wasze ogonki ! :)
Chojrak <3 Mufasa <3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Ile?

Post autor: yss »

Frodo to chyba ok 200 zł z wysyłką, może ciut więcej ale niewiele
Ściółka dobrze przemyślana finansowo tzn kupiona hurtowo w internecie to - no na przykład moja z wysyłką kosztuje za 60 l ok 50 zł i wystarczy na parę miesięcy. Pellet drewniany hurtowo też taniej wyjdzie. (to te wałeczki jak Pinio); miałam też kiedyś granulat słomiany, był w porządku; za 60 l 60 zł.
Sputnik kosztuje 22 zł - ale na początek nie jest konieczny moim zdaniem, albo kup jeden, dla maluchów wystarczy jeden sputnik i jakieś hamaki.
Miseczki będą razem z klatką, tez można odpuścić na początek kupno ceramicznych;
Poidła są za jakieś kilkanaście zł takie większe
Sepia 2,50 - 4,50 nie więcej - cena zależy od tego, gdzie kupujemy :) tzn jak bardzo modny jest sklep :P
Karmę kupuję Vilmie w zooplusie - za 10 kg karmy w 4 paczkach to 67 zł plus wysyłka - powyżej 100 zł wysyłka jest gratis, to można z kimś wspólnie zamówić :) Mają też jedzenie kocie i psie, więcej ludzi ma psy i koty, może akurat zechcą się wyposażyć. 10 kg karmy też powinno wystarczyć na długo, parę miesięcy?

Se podsumuj ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyprawka - ile kosztuje?

Post autor: Malachit »

Soowaa ja dodam jeszcze od siebie radę, żebyś na początek nie szalała i nie brała 5ciu szczurów, bo zwierzaki mają nie tylko fajne strony, a 5 na początek to dużo. Adoptuj te trzy, pooswajaj, naucz się ich zachowań, przyzwyczaj się do bójek, zobacz jak się starzeją i dopiero weź kolejne, kiedy będziesz wiedziała, że na pewno chcesz i podołasz. Nie piszę tego, żeby cię zrazić, tylko na podstawie własnych doświadczeń i osób z forum, które nie mając wcześniej do czynienia ze szczurami wzięły ich do siebie sporo, a później się okazywało, że to za dużo. Mnie samą 5 energicznych szczurzych zdobywców potrafi wykończyć psychicznie, kiedy każdy wchodzi tam, gdzie nie wolno (każdy gdzie indziej), jeden właśnie przegryza kabel, drugi zrzuca doniczki, trzeci z czwartym się o coś biją, a piąty gdzieś zniknął ::) a na starość - choroby - to jeden, to drugi, dwa razy w tygodniu do weterynarza... i co jeszcze ważne - w przypadku 5ciu szczurów trzeba sprzątać bardzo często, bo jak nie to po prostu śmierdzi - a reszcie domowników niekoniecznie to odpowiada.
Oczywiście szczury to nie tylko te wady, jest też masa frajdy ;) ale warto najpierw nabrać doświadczenia, zanim weźmie się pod swoje skrzydła większe stado - przynajmniej według mnie.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyprawka - ile kosztuje?

Post autor: smeg »

Warto kolejne szczury dobierać tak, żeby był ok. rok różnicy wieku pomiędzy tymi pierwszymi 2-3, a kolejnymi. Dzięki temu nie zaczną Ci się starzeć wszystkie w tym samym czasie, a starość u szczurów to najróżniejsze choroby i wydatki czasem wielokrotnie przekraczające koszt wyprawki.

Jeśli nigdy nie miałaś szczurów, polecam na początek poczekać 2-3 lata, aż przeżyjesz starość, choroby i śmierć tych pierwszych 2-3 szczurków, a potem zdecydujesz, czy masz wystarczająco dużo siły psychicznej i pieniędzy, żeby znosić to średnio co pół roku (przy większym stadzie). Przy młodych szczurkach przez pierwszy rok-półtora nie ma żadnych problemów i początkujące osoby często przygarniają kolejne, a potem przy pierwszych chorobach zaczynają się schody i szybko można się zrazić, gdy na raz choruje Ci 5 szczurów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Soowaa
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 5:03 pm
Lokalizacja: Pomorskie, okolice Trójmiasta :)

Re: Wyprawka - ile kosztuje?

Post autor: Soowaa »

Dziękuje wszystkim batdzo za odpowiedzi :) oczywiście że nie chce brać 5 na raz tylko potem jak poznam szczury i ich zwyczaje...;) Powiedziałam to w pierwszym poście ale chyba nie określiłam sie zbyt wyraźnie, za co przepraszam...;) Tak wiem że sputniki nie są potrzebne ale bardzo lubiane chciałabym tylko zapytać jeszcze czy zbacie jakiś sklep internetowy gdzie jest i klatka frodo i sputniki - aby kupic za jednym razem ?;)
Chojrak <3 Mufasa <3
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Wyprawka - ile kosztuje?

Post autor: yss »

Soowaa: możesz kupować co tylko ci się zamarzy, po prostu jeśli masz na początek jakiś budżet ograniczony, to lepiej postawić na zapas karmy na przykład niż na dwa sputniki od razu :) dlatego opisałam jako niekonieczne, ale cenę podałam, prawda? :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Soowaa
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 5:03 pm
Lokalizacja: Pomorskie, okolice Trójmiasta :)

Re: Wyprawka - ile kosztuje?

Post autor: Soowaa »

Tak i dziękuje ,chyba naprawdę zrobię na początek wrazie co zapasy karmy ^^
Chojrak <3 Mufasa <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wyprawka - ile kosztuje?

Post autor: smeg »

http://hipcio.sklep.pl/ - tutaj mogą Ci sprowadzić na zamówienie klatkę Frodo i sputniki ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”