Klatka- pojemnik plastikowy

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: CzraCzra »

Hej, w związku z tym, że Vi ma w końcu małego kolegę, musiałam ogarnąć większą klatkę- tu pojawił się problem, bo ceny takiej, jaka by mnie interesowała to kwoty dość spore, a z funduszami jest u mnie na chwilę obecną krucho.
Z chłopakiem zakupiłam pojemnik plastikowy o pojemności 100l, wymiary ok. 60x45 i 55 wysokość. Zamykany od góry, aczkolwiek Vi jeszcze nie próbował z niego wyskoczyć, więc jest zamykany tylko na noc. Mamy w planach zrobić pięterko, coby parówki miały więcej miejsca do hasania.
Tu rodzi się pytanie- czy coś takiego zda egzamin? Miejsca będzie wystarczająco? Z tego co czytałam, klatka jest lepsza, bo jest przepływ powietrza, jednak temperatura w pojemniku wydaje się nie być wyższa niż w pokoju.
Dodam, że maluch to diabeł wcielony wszędzie go pełno, przemieszcza się tylko i wyłącznie podskokami :D natomiast Vi (ok pół roku) jest bardziej spokojny, pobiega sobie po łóżku, posiedzi ze mną, zostanie wygłaskany i idzie spać (o ile małe diable nie będzie po nim skakać).
Prosiłabym o radę. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: Sky »

Nie da rady - domyślam się, że to coś w stylu samli - po pierwsze, to tylko plastik i szczury mogą pewnego dnia wziąć się za obgryzanie swojego lokum. Po drugie, wentylacja w takim pojemniku jest kiepska, szczególnie jak jest zamykany - z tego samego powodu nie proponujemy akwariów dla gryzoni. Problemem jest m. in. parujący amoniak z moczu. To niebezpieczne dla ich dróg oddechowych.
Samle sprawdzają się w przypadku chomików (można nasypać dużo podłoża, w których chomiki kopią), ale u szczurów nie przejdą.
Na forum często sprzedawane są używane klatki w dobrych cenach, poszukaj coś też na olx i innych portalach, na pewno coś znajdziesz w ok. cenie.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: smeg »

Poza argumentami podanymi przez Sky jest jeszcze kwestia wspinania sie po sciankach - szczury uwielbiaja to robic, w klatce maja taka mozliwosc, a w gladkim pojemniku nie. Sciany klatki znacznie zwiekszaja jej powierzchnie uzytkowa, dzieki czemu nawet w 70x40x60 dwa-trzy szczury moga sie czuc dobrze. Pojemnik musialby miec pewnie ze 100x50 cm w podstawie, zeby mogl byc namiastka powierzchni dostepnej w znacznie mniejszej od niego klatce.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: CzraCzra »

Kurcze, napisałam taki długi post i przeglądarka mi zdechła -.-

To jeszcze raz- w skrócie.
Pojemnik wygląda tak: http://i.imgur.com/UpDMOjW.jpg, jest to wersja surowa, przyczepione jest tylko poidełko, bo za bardzo nie było kiedy cokolwiek zrobić (chłopaki siedzą w nim teraz 3 dzień). W planach było zrobienie pięterka + nawierty do przepływu powietrza + dziurki na jakiś hamaczek dla małego, bo starszy za nimi nie przepada.
Co do przegryzania- starzy przez pół roku latał po moim mieszkaniu studenckim i jedyne co lekko pogryzł to parasol. Nie wiem, co mu się w nim tak bardzo nie spodobało, wszystkie kable zostawiał w spokoju. Mały małpuje starszego, więc też nie powinien niszczyć. Plastik z którego jest zrobiony pojemnik jest gruby i dość twardy, więc może im sprawić spory problem.
Co do rycia w ściółce- mały to wręcz uwielbia, nie ważne w czym, on będzie kopać i wystawiać swój ryjek spod kupki siana/trocin/papieru/szmatek.
Co do wspinania się- mały owszem, wspinał się w klatce, w której byli wcześniej. Starszy nie wykazuje chęci na taki aktywności.

Ogólnie starszy jest spokojniejszy, w domku nie szaleje, pochodzi sobie, widocznie dostatecznie się wybiega w pokoju. Za to mały to istny diabeł, ciągle by tylko biegał i skakał.
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: CzraCzra »

Nie mogę znaleźć opcji edytuj- proszę o scalenie postów.

Udało mi się zarobić kilka groszy, więc zakup klatki staje się coraz bardziej realny, a pojemnik i tak się przyda :D
Znalazłam takie dwie:
http://allegro.pl/remy-klatka-dla-szczu ... 30000.html
http://allegro.pl/klatka-dla-szczura-my ... 67847.html

Która byłaby lepsza?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: Malachit »

Generalnie temat dotyczący wyboru klatki jest tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=165& ... start=4515 ;)
A z tych, co pokazałaś to... obie są średnio fajne :P
Szukając klatki nie sugeruj się opisem "dla szczura" ani półkami z prętów, bo klatki dedykowane przez sprzedawców jako dla szczurów są dla tych zwierzaków często za małe, a półki z prętów niewygodne do chodzenia i niektóre szczury mogą się nabawić odcisków (już nie mówiąc o tym, jak to się musi strasznie myć).
Najlepsze dla dwóch szczurów są klatki o wymiarach 60x40x70 (ważne zwłaszcza w przypadku samców, które rosną większe, żeby każdy bok miał przynajmniej te 40cm, żeby zwierzaki mogły się wyciągnąć w każdą stronę).
Różnicę też robią takie rzeczy jak to, czy klatka jest składana i jakie ma wymiary drzwiczek (przy nieskładanej klatce o małych drzwiczkach wyjmowanie czegoś ze środka, już nie wspominając o szczurze, który akurat wyjść nie zamierza to tragedia).
Tak na szybko:
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 50940.html
http://allegro.pl/klatka-mega2-70x40x62 ... 35145.html
Wyszukiwarka nie gryzie
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: CzraCzra »

Okej,przepraszam za zamieszanie, nie chciałam śmiecić w innych tematach :)

Temat do zamknięcia, dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: Newbie8 »

CzraCzra ja tylko podpowiem. W sklepie internetowym Hipcio jest klatka o podstawie 100 na 50 i wysokości coś ok 50 i kosztuje 130 zł plus wysyłka. Mam tą klatkę u mojej mamy, chłopcy mieszkają w niej jak do niej jedziemy i bardzo im pasuje. Są duże drzwiczki na górze i dwie małe od frontu więc nie ma większego problemu z dostępem. No i się składa zupełnie na płasko, co dla mnie było ważne że względu na łatwe przechowywanie. Ja ją zdecydowanie polecam. I dostarczają bardzo szybko (na drugi lub trzeci dzień roboczy) a za przesyłkę zapłaciłam chyba 4 zł, tyle, że jeszcze kilka innych rzeczy kupiłam
Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Awatar użytkownika
Newbie8
Posty: 170
Rejestracja: wt lut 17, 2015 8:58 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: Newbie8 »

Ze mną: Benek, Ziomek, Wacek i Afekt <:3~ <:3~ <:3~ <:3~

Za TM: 5 szczurzych duszyczek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: Malachit »

To ja jeszcze dodam, że wg mnie jeśli chodzi o klatki tej firmy lepsza jest ta http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 42370.html
Ma inne wymiary, kuweta nie ma aż 100cm długości, więc nie zajmuje takiej powierzchni pokoju i ma trochę większe odstępy między prętami - nie na tyle duże, żeby szczury uciekały, ale jednak większe niż 7mm, dzięki czemu można pomiziać szczura przez pręty ;)
Sama ją mam i bardzo lubię.
Wyszukiwarka nie gryzie
CzraCzra
Posty: 17
Rejestracja: wt lut 17, 2015 5:50 pm

Re: Klatka- pojemnik plastikowy

Post autor: CzraCzra »

Znowu post się nie dodał,chyba to wina firefoxa ;/

Wstąpiłam do zoologicznego i udało mi się kupić klatkę bardzo podobną do tej pokazaną przez Malachit, z tym, że 60x50x60 (nie wiem, czy to zdjęcia są tak robione, ale moja wydaje się większa, chociaż ma mniejsze wymiary) za 120zł.
Niestety okazało się, że mały jest jeszcze w stanie przecisnąć się między prętami- muszę poczekać kilka dni, bo ledwo co mu się udało ;D
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”