Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czupito
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 18, 2015 6:45 pm

Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Post autor: czupito »

Cześć wszystkim. Mam pytanie, zamierzam z córa niebawem kupić szczurka lub dwa, rasowe. Kompletujemy domek. Mam jedną mala klatkę po chomiku lecz wydaje sie zbyt mala jak dla dorosłego szczura... Ale... Mam w garażu klatkę kanarka, wysoką z duza plastikowa kuweta. Spokojnie idą mi si zrpbic w niej 2 pietra nie licząc domu i jeszcze hamak zawiesić. Pręty szerokosci takiej jak w innych klatkach dla gryzoni malych. Co o tym myślicie?
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Post autor: cane »

Tak po prawdzie - wszystko zależy od wymiarów ;). Chociaż doświadczenie mi podpowiada, że klatka dla kanarka na 99% będzie za mała... przede wszystkim sprawdź, czy żaden z wymiarów nie jest mniejszy niż 40 cm.
czupito
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 18, 2015 6:45 pm

Re: Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Post autor: czupito »

Jest spora. Szersza niż 40cm i bardzo wysoka. Patrzyłam na szczebelki, jednak są odległości nieco większe od standardowej klatki dla gryzoni, ale wydaje mi się odstęp tych szczebli nie powinien byc niebezpieczny. Jutro zmierzę ją dokładnie. Proszę mi jeszcze napisać jakie wymiary powinna mieć klatka dla dwóch szczurków aby byly szczęśliwe. Kiedyś miałam szczurki, ale to za czasów licealnych i juz nie pamiętam jaki wymiar miała moja klatka. Z góry dzieki za pomoc
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Post autor: cane »

http://pliki.szczury.biz/klatki/rcc.html

To link do najlepszego moim zdaniem kalkulatora szczurzego - wpisz tam wymiary klatki i zobacz co ci wyskoczy ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Post autor: smeg »

Klatka na 2 szczury powinna mieć ok. 70x40x60 cm. Moje skojarzenie z klatką dla kanarka to półokrągła klitka, ale jeśli Wasza rzeczywiście jest duża, to może się nadać ;) Zwróćcie też uwagę na odstępy pomiędzy jej prętami - żeby malutkie szczurki nie uciekły, odstęp powinien wynosić max 1,6 cm. Starsze samiczki nie powinny uciec przez max 2 cm, dorosłe samce mogą mieć nawet nieco większy odstęp, ale tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego szczura, jego rozmiarów i determinacji ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
czupito
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 18, 2015 6:45 pm

Re: Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Post autor: czupito »

Moja jest prostokątna i wysoka. Właściwie chyba nawet nie kanarkowa a dla papug. Jeden minus to ze gore klatki ma otwierana i otwarcie jest dość spore, ale to da sie porządnie zabezpieczyć. Przynajmniej na razie. Jak znajdę fajna niedroga klatkę to wymienię. Chciałam zrobić ja po swojemu. Środek wyposażyć w drewniane elementy. Zawiesić jakieś różne bajerki
czupito
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 18, 2015 6:45 pm

Re: Duża klatka kanarkowa, wysoka, duza kuweta

Post autor: czupito »

Klatka okazala sie idealna. Dorobione zostały pięterka, domek, hamak. Dosztukowac musze jeszcze kładki i mosty. klatkę zamieszkuje juz sliczna dziewczyna Dumbo Fuzz biala. W przyszłym tygodniu dostanie kolezanke
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”