Jak oduczyć sikania na półki?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lukrecja41
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 13, 2015 4:11 pm

Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: lukrecja41 »

Moje dziewczyny mają dużą klatkę z plastikowymi półkami. Mieszkają w niej od tygodnia.
Niestety sikają i robią kupę na dwie plastikowe półki-potem w to wchodzą, roznoszą i śmierdzą.
Rozkładałam ręczniki papierowe ale je zrzucają i leją bezpośrednio na półkę.
Jak tego oduczyć? ???
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: Paul_Julian »

Sikania na półki nie da sie oduczyć, ale można nauczyć robienia kupy do kuwetki :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576&
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: Vess »

Nie oduczysz. Po prostu systematycznie- raz lub dwa razy dziennie przecieraj półki szmatką (lub ręcznikiem papierowym z ciepłą wodą. Kupki musisz pozbierać :P
Pozdrawiam.
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: Vikikkii »

Dlatego zrezygnowałam z plastikowych półek :) Moje dziewczynki robiły siku kupkę to nie spływało i niestety wszystko potem było na ich futerkach .. Proponuję zrezygnować z tym półeczek :)
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: Vess »

Vikikkii pisze:Dlatego zrezygnowałam z plastikowych półek :) Moje dziewczynki robiły siku kupkę to nie spływało i niestety wszystko potem było na ich futerkach .. Proponuję zrezygnować z tym półeczek :)
Całkowicie wyeliminowałaś półki? Czy masz jakieś zamienniki, np. z polaru? Czy całkiem-całkiem i w klatce masz tylko chamaczki, domki i rury itd?
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
Vikikkii
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 01, 2015 1:39 am

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: Vikikkii »

Zrezygnowałam z półek kupując nową klatkę która niestety miała kraty :/ ale zostały zabezpieczone , w tej chwili mamy remont :P
do innej klatki w której postanowiłam zrobić 2 półki z ,, drewna " i na tym szmatki .. Ale wcale nie trzeba mieć półek .. gdybym miała dzisiaj tą starą klatkę zamiast półek zamieściłabym coś w stylu hamaków do przechodzenia ale takie ,, proste "
Nie wiem czy zrozumiale napisałam :D
lukrecja41
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 13, 2015 4:11 pm

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: lukrecja41 »

No a moje nadal leją-ale już tylko na jedną półkę ( a mają ich 4). Hamaki polarowe też mają ale tam na szczęście nie brudzą.
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: Vess »

Zrozumiale :)

Masz szczęście, bo moi chłopcy siusiają gdzie śpią :D
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak oduczyć sikania na półki?

Post autor: yss »

Ale jak to bez półek?
Same hamaki to o tyle średni pomysł, że szczury leją też w hamaki i to ścieka potem. Przecieka przez hamak.
Dla mnie półki spoko, domek typu sputnik spoko, legowisko też spoko. Bez półek w klatce robi się nieco pustawo. No i ta regularna zabawa z wieszaniem hamaków :) ja mam zminimalizowane bo z kolei wolę wyposażenie plastikowe ;) bo np jak dla mnie łatwiej umyć sputnik i półkę niż wyprać hamak z norką i drugi hamak bez norki ;) tak jakoś mam.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”