Jedzenie materiału- zaszkodzi?

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Martynakk
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 08, 2016 10:52 pm

Jedzenie materiału- zaszkodzi?

Post autor: Martynakk »

Witam,
Mam dwa szczuraski 6 tygodniowe. Nicponie już oswojone i ufne przytulaski <3. Jednak mam pytanie... Przy oswajaniu dostały moja koszulkę jako legowisko no i wszystko było ok, ale od wczoraj zaczęły zjadać materiał... Nie niszczyć, czy siekać , tylko zjadać! Wiem, że szczurki często tak robią i niszczą hamaki itp. ale boję się, że może im to powaznie zaszkodzić... Może jestem przewrazliwiona, ale boję się, że będą miały problem z brzuszkiem, czy "zatkają się"... Czy zjedzenie materiału może być dla szczura szkodliwe? Tym bardziej jeśli ma 6 tygodni? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jedzenie materiału- zaszkodzi?

Post autor: Paul_Julian »

Prawdopodobnie tylko gryzą, jak to gryzonie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Martynakk
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 08, 2016 10:52 pm

Re: Jedzenie materiału- zaszkodzi?

Post autor: Martynakk »

No właśnie nie jestem przekonana... Trzyma materiał w łapkach i zjada go... Nie wiem czy na to pozwolić, czy wyciągnąć materiał.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jedzenie materiału- zaszkodzi?

Post autor: yss »

Miałam taką jedną gwiazdę, jadła np ściółkę bawełnianą. Nic jej nigdy nie było. ::)
Ale wiesz, ja bym zabrała ten materiał i dała jakieś gryzaki - suchy jak kamień razowiec, patyki brzozowe, tekturę....
ten się nie myli, kto nic nie robi
Martynakk
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 08, 2016 10:52 pm

Re: Jedzenie materiału- zaszkodzi?

Post autor: Martynakk »

Usunęłam materiał. Franek wykupkał kawałek sznurka... Nicpoń mały :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”