Wspaniałe gniazdko - Czyli jak urządzić szczurasom klatkę...

Jaka ściółka? Jaka klatka? A może coś jeszcze?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Baxi
Posty: 20
Rejestracja: pn sie 15, 2016 12:44 pm

Wspaniałe gniazdko - Czyli jak urządzić szczurasom klatkę...

Post autor: Baxi »

Witam! Dzisiaj powiem Wam co najbardziej opłaca się dać szczurom do klatki oraz podpowiem jak o nie dbać...
Szczury w naturalnym otoczeniu biegają i skaczą, dlatego klatka powinna być dość szeroka ale i wysoka. Schodków nie trzeba im dawać, moje wszystkie szczury nigdy nie korzystały ze schodków, wspinały się po kratkach. Szczurki kochają milutkie i cieplutkie zakamarki więc warto zakupić im wszelkiego rodzaju hamaczki czy legowiska. ABSOLUTNIE NIE KUPOWAĆ SZCZUROM KOŁOWROTKA!!! To dlatego, że szczury nie są chomikami i nie sprawia im przyjemności bieganie w kółko, w pręty może im się wkręcić ogon czy łapki a po rozciągnięciu się grozi uszkodzenie kręgosłupa. Warto kupić im coś drewnianego do podgryzania. Ja mam drewniany tunel ze strony Zooplus który zarówno podgryzają jak i śpią w nim. Zamiast tego miżna kupić wiszący sputnik, który moje szczury także kochają. Można da im do klatki ligninę albo papier jednorazowy żeby uwił sobie gniazdko gdzie im się będzie podobało. W moim stadzie lubiana jest też plastikowa rura (ze strony Zooplus) w której maluchy często się ganiają. Ciekawym akcesoriem jest też rondelek od Timmani, może zastąpić hamak. Do krat warto przyczepić drewniane warzywka do podgryzania które można kupić w zwykłym sklepie zoologicznym. Chyba nie muszę mówić o misce i poidełku bo to każdy wie :) Fajną zabawką jest kula-smakula do której wrzucamy smakołyki a szczurki turlając ją wysypują kąski. Można ją zakupić również na stronie Zooplus :D Jeżeli chodzi o samą klatkę to można ją kupić np. na Allegro. Oczywiście kilka rodzajów jest też na dobrze wam znanej stronie Zooplus :) Większość akcesoriów mam właśnie z tamtąd. Nie kupować do klatki trocin! Trzeba je częściej wymieniać, wysupują się z klatki a co najważniejsze często uczulają szczury. Lepiej kupić granulat który dodatkowo wchłania mocz niwelując "zapaszek"
Teraz trochę o pokarmie... Jednymi z lepszych karm są te od Versele Laga czy Vitakraft. Ich używam i spokojnie mogę polecić :) Oprócz tego należy urozmaicać dietę niektórymi warzywami czy owocami.
Mam nadzieję że pomogę niektórym osobą które wkraczają w progi miłośników ogonków :) Pozdrawiam ja i Kiri, która właśnie mnie iska :-*

Kolor czerwony zarezerwowany jest dla moderatorów /Malachit
Są ze mną - Kiri, Luna i Lati :D
Za TM - Figusia [*] i Avon [*] :(
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspaniałe gniazdko - Czyli jak urządzić szczurasom klatk

Post autor: RastaMari »

Vitakraft nie jest zbyt dobrą karmą, prędzej właśnie Versele Laga, Mixerama, Vilmie Premium, JR Farm :)
Od siebie polecę zrębki wędzarnicze, nie "paćkają" się tak jak pellet :)
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Wspaniałe gniazdko - Czyli jak urządzić szczurasom klatk

Post autor: SonamiChan »

Też karmię moje potworki karmą Versele Laga z domieszką beaphar care+ oraz nasionami kupionymi w pobliskim ogrodniczym + suszone warzywka i owoce z własnej działki.
Do tego podpisuję się pod postem Mari! Zrębki buk+olcha spisują się wspaniale jako wypełnienie do klatek! Pachną przyjemnie drewienkiem i jak wyjmuję szczura z klatki to on też pachnie jak las! Zadziwiająco dobrze chłoną wilgoć i zapachy :).
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółka, klatka i akcesoria”