"Jak transportować szczury?"

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: smeg »

Ważne też, żeby na tak długą podróż transporter był odpowiednio duży - dzięki temu szczury łatwiej unikną przegrzania. Na dwa młode ogonki albo drobne samiczki może być coś w stylu Ferplast Aladino Large (gdy podrosną, przyda się na wizyty u weterynarza). Dorosłe spore samce najlepiej przewozić już w większym, kocim transporterze w stylu Ferplast Atlas 10.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Pynia
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 12:33 pm

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: Pynia »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
W połowie czerwca wybierać się będę w dosyć daleką trasę - ok. 2 tyś km rozplanowaną na dwa dni, po 10h jazdy, niestety ogonki muszę zabrać ze sobą :( jak wiadomo o tej porze roku zazwyczaj są upały, którę męczą nas ludzi a co dopiero ogonki.
Czy jest szansa aby 2 szczurki dojechały żywe? W czym najlepiej je zabrać? Klatke? Kupić transporter? Szczerze mówiąc nie mam żadnych pomysłów i proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: unipaks »

Wydaje mi się, że jednak klatka byłaby bardziej komfortowa, zwłaszcza jeśli w aucie jest klimatyzacja; transporter nie gwarantuje takich przewiewów, szczurasy się kiszą w duchocie jego wnętrza i słabną, czasem może się to smutno skończyć...
W klatce ogonki mogą się wyciągnąć w hamaku albo gdzie tam które chce. Ja dbałam też zawsze, aby słońce nie przypiekało ich bezpośrednio, bo to także ważne; dobrze też mieć np mokre prześcieradło do narzucenia na klatkę - chroni przed słońcem, da trochę ulgi i uspokojenia. Warto kupić zabezpieczenie przed słońcem na szyby samochodowe
W połowie czerwca miejmy nadzieję nie będzie jeszcze kulminacyjnej fali upałów :)
A transporter tak czy owak jest potrzebny, podobnie jak czasem mała klatka "chorobówka"; warto mieć ją już wcześniej, ogony lubią nas niestety zaskakiwać ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Myosia
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 12, 2015 4:28 pm

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: Myosia »

Czy można transportować szczurki w klatach dla mniejszych gryzoni? Chodzi mi o krótkie dystanse np. do weta albo podczas transportu szczurka do nowego domu ; )
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: cane »

Pynia może dorzucić Ogonkom do klatki wkłady mrożące w razie dużych upałów? Tylko trzeba by je koniecznie zabezpieczyć przed zębami - ten płyn w środku na 99% jest trujący! Ew. nie macie możliwości jazdy nocą? Noce są mimo wszystko chłodniejsze, byłby mniejszy problem.

Pamiętam, że kiedyś mój wujek właśnie przy pomocy takich wkładów dał radę przewieźć jakieś tam wybitnie zimnowodne, cenne rybki przez 2-3 tys km, w jeden dzień, w czasie lipcowych upałów ;).
Osna
Posty: 330
Rejestracja: pn lip 01, 2013 12:48 pm
Lokalizacja: Elbląg/Gdańsk
Kontakt:

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: Osna »

Myosia pisze:Czy można transportować szczurki w klatach dla mniejszych gryzoni? Chodzi mi o krótkie dystanse np. do weta albo podczas transportu szczurka do nowego domu ; )
O ile szczury zmieszczą się w takiej klatce z możliwością w miarę swobodnego ruchu, czyli nie będzie musiał leżeć szczur na szczurze, to można w niej je transportować. Ostatecznie czym to się różni od transportera? Warto jednak zakryć taką klatkę jakimś kocykiem/szmatą, by uchronić szczury przed przewianiem podczas podróży. Oczywiście nakrycie klatki powinno być dostosowane do warunków pogodowych i warunków środka komunikacji: zimą gruby koc, ciepłą wiosną coś lżejszego, a w upalne lato najlepiej tylko coś bardzo cienkiego jedynie, by odizolować zwierzaki od nadmiaru stresujących bodźców; zawsze, rzecz jasna, z zagwarantowanym dostępem do powietrza.
Ze mną: Jakub i Mieszko.
Odeszły śp. Gacek, Stefan, Ireneusz, Białas, Bronisław i Anatol. [*][/size]
Alexis.
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 10:36 am

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: Alexis. »

W czwartek odbieram dwa małe szczurasy od dziewczyny, która nabyła je drogą kinder niespodzianki. Maluchy mają cztery i pół tygodnia i tu moje pytanie odnośnie transportu, bo nie miałam jeszcze tak małych szczurzych dzieci...
Czy w sobotę mogę je przewieźć na dwa dni do domu autem, a potem z nimi wrócić, czy lepiej odebrać je od tej dziewczyny dopiero w poniedziałek, żeby nie wozić szczurasów tam i z powrotem?
Pytam o stricte zdrowotne aspekty, bo kwestię bezpiecznego transportu zimą/latem mam opanowaną do perfekcji za sprawą mojego poprzedniego szczurcia, który jeździł ze mną zawsze, wszędzie i dużo. Nie jestem jedynie przekonana, czy tak małe stworzenia dobrze to zniosą. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: Paul_Julian »

Moze lepiej w poniedziałek ? Podróz to jednak zawsze trochę stresu. A tak, to sobie posiedzą spokojnie dwa dni dłużej w znanym miejscu. Tym bardziej, jesli dziewczyna od której je odbierasz nie ma nic przeciw :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Szczurnięta8
Posty: 75
Rejestracja: pt wrz 01, 2017 6:55 pm

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: Szczurnięta8 »

jeżeli chodzi o transport to polecam po prosty wziąść (nie umiem pisać zi) pudełko takie jakie dostajesz w zoologu jeżeli jednak chodzi o podróż samolotem to jakąś małą klatkę znalezć (szczur może lecieć na pokładzie) O0 ;)
:D Ze mną: Pysia ok 8 miesiące, Lawenda ok. 3 miesiące, Poppy 3 miesiące.

:'( Przeszły przez tęczowy most: Gwiazdka, Kropka
nie fizycznie ale nadal obecne....
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: "Jak transportować szczury?"

Post autor: IHime »

Szczurnięta8, a skąd masz takie rewelacje?
Większość linii lotniczych nie zezwala na przewożenie gryzoni, trzeba się wczytywać w regulaminy, ale nie znalazłam takich, które by mi przewiozły na Wyspy.

Z kartonowego pudełka w dłuższej podróży szczur może się po prostu wygryźć, a siuśki nasączą i rozmiękczą karton - można, ale po co takie przyjemności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Transport”