Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Nyabinghi
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 14, 2014 11:24 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: Nyabinghi »

Cześć, chciałabym się dowiedzieć na jakich zasadach można przewozić szczurasy w PKSach? Oczywiście w transporterach ale czy kierowcy wymagają dodatkowych opłat? Jak generalnie to wygląda? Można bezproblemowo jeździć ze szczurkami? Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam, mimo to, jeśli już takowy był to wybaczcie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: Magdonald »

Mi się zdarzyło raz jechać PKSem ze szczurkiem. Transporter był w niewielkiej torbie podróżnej, także kierowca nie wiedział nawet, że mam zwierzaka. Płacić za przewóz nie musiałam, bo był to w sumie "bagaż podręczny" ;) Całą drogę wiozłam małą na kolanach, a torbę z transporterem miałam pod nogami. Akurat nikt nie siedział tuż obok mnie, więc nikt nie mógłby mieć żadnych pretensji, ale myślę, że nawet gdyby ktoś taki się znalazł, szczurek jechałby po prostu w zamkniętym transporterze pod moimi nogami, a torbę bym uchyliła tak, żeby miał powietrze.

Dla pewności radzę przejrzeć po prostu regulamin PKS, powinna być o tym jakaś wzmianka. W PKP jest na przykład tak, że płaci się chyba tylko za psa na smyczy, a każde zwierze, o ile jest zamknięte w transporterze, uznawane jest właśnie za "bagaż podręczny" i płacić za to dodatkowo nie trzeba ;) Wydaje mi się, że w PKS jest podobnie.
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: Starsza Pani »

W Polskim Busie nie można przewozić zwierząt, jak znajdą, wysadzają na trasie.
Ale znam kilka osób, które pomimo to przewiozły.
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: Magdonald »

Starsza Pani, fakt, w regulaminie Polskiego Busa przewóz zwierząt jest zabroniony, ale w sumie nie brałam tego wcześniej pod uwagę, bo w temacie było pytanie o PKS i tak jakoś zignorowałam innych przewoźników :D Ale dobrze, że o tym też wspomniałaś, bo przynajmniej wiadomo, że nie wszędzie takich "pasażerów na gapę" tolerują ::)

Poszperałam i widzę, że chyba każdy oddział PKS ma odnośnie takich spraw własne, ale podobne zasady.

Przykładowo:

"POLONUS" Warszawa:
5. Dopuszcza się przewóz w autobusie, bez opłaty, małych zwierząt pokojowych i ptaków, jeśli nie są uciążliwe z powodu woni lub hałasu i są zabezpieczone przed wyrządzeniem przez nie szkody. Przewóz zwierząt odbywa się w specjalnych pojemnikach przeznaczonych do ich transportu, który zapewnia podróżny.
6. Przy zgłaszaniu zwierząt do przewozu należy okazać kierowcy dokument potwierdzający aktualne obowiązkowe szczepienie lub świadectwo zdrowia, zgodnie z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.
PKS Suwałki
7. Dopuszcza się przewóz wewnątrz autobusu, bez opłaty, małych zwierząt pokojowych i ptaków, jeśli nie są uciążliwe z powodu woni lub hałasu i są zabezpieczone przed wyrządzeniem przez nie szkody.
PKS Poznań:
1. Pasażerowie mogą przewozić bezpłatnie w autobusach małe zwierzęta trzymane na rękach i bagaż podręczny, który jest umieszczony na kolanach podróżnego lub w przestrzeni pod lub nad siedzeniem ( na półce ) . Bagaż przewożony w luku bagażowym niezależnie od jego wymiarów podlega opłacie zgodnie z taryfą .

2. Za opłatą przewidzianą w taryfie mogą być przewożone psy, jeśli posiadają założony kaganiec, są trzymane na smyczy i posiadają aktualne świadectwa szczepień.

3. Zwierzęta domowe uciążliwe dla podróżnych (np. z powodu hałasu, zapachu, itp.) mogą być przewożone pod warunkiem, że zostały umieszczone w odpowiednim pojemniku (np. w koszu, skrzynce, klatce), zapewniającym odizolowanie zwierzęcia od podróżnych.

4. Bagażu i zwierząt nie można umieszczać w miejscach przeznaczonych do siedzenia.

5. Pasażer ma obowiązek nadzorować w czasie podróży bagaż podręczny i zwierzęta.
Także proponuję po prostu każdorazowo, przed podróżą, sprawdzać w regulaminie przewoźnika czy nie mają zastrzeżeń odnośnie przewozu zwierząt.
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Nyabinghi
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 14, 2014 11:24 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: Nyabinghi »

Tak, że w Polskim Busie nie wolno przewozić zwierzaków to czytałam, ogólnie próbowałam się czegoś dowiedzieć, ja jeżdżę ARRIVĄ(wcześniej VEOLIĄ) i pisałam do sekretariatu, by się dowiedzieć i nie uzyskałam konkretnej odpowiedzi na moje pytanie-Pani napisała mi odnośnie psów i kotów, że powinno się mieć ze sobą książeczkę zdrowia zwierzęcia gdyby kierowca zechciał sprawdzić, ale nie sądzę, by to dotyczyło szczurów:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: Magdonald »

Więc chyba najlepiej zadzwoń/napisz tam i zapytaj jak sprawa wygląda w przypadku przewozu gryzoni zabezpieczonych w transporterze, wtedy powinni jakoś bardziej szczegółowo Ci odpowiedzieć :)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Nyabinghi
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 14, 2014 11:24 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: Nyabinghi »

Mam nadzieję, że nie będzie problemu z przewiezieniem :)
Obrazek
paćka
Posty: 57
Rejestracja: pt sty 31, 2014 8:11 pm
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: paćka »

A jak chce zaadoptowac dwoch szczurzych braci, ale ani ja, ani osoba wydająca szczury nie mamy możliwości dojazdu (jest to ponad 300km) to czy mozna ot tak, po prostu wsadzic zwierze do autobusu? Nie wiem, uzgodnic cos tam z kierowca czy cos...? Nie mam pojecia jak przetransportowac szczury!
A za przewoz szczurow bedzie trzeba zaplacic jak za normalny bilet?
Prosze, pomozcie mi!
buahahahaha!
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: smeg »

Paćka, lepiej poszukać transportu za pośrednictwem osób trzecich, wątki transportowe działają na wielu forach o zwierzętach, osoby podróżujące przy okazji przewożą cudze zwierzaki - małe gryzonie w transporterku zazwyczaj za darmo. Można też poszukać osoby jadącej na tej trasie na blablacar.pl, niektórzy zgadzają się na przewóz zwierząt, ale to już najczęściej za opłatą. Dobrze byłoby, gdybyś mogła po odbiór szczurów podjechać do najbliższego dużego miasta, np. do Poznania - łatwiej wtedy znaleźć transport.

Wysyłania szczurów przesyłkami konduktorskimi itp. nie polecam, bo nie wiadomo co się z nimi wtedy dzieje, czy nie jest im za gorąco lub duszno, poza tym trzeba kłamać że w paczce nie ma zwierząt. Co do autobusów - nie ma żadnej oficjalnej metody przewozu, można spróbować zagadać z kierowcą, niektórzy się zgadzają za drobną opłatą przewieźć i zerknąć po drodze na zwierzaki.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
rockshoot
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 10:40 pm
Lokalizacja: okolice Szczecina

Re: Ogólne pytanie dot. transportu szczurków

Post autor: rockshoot »

Zdarzało się, że ludzie nawet psy w autobusach przewozili i nie było z tym problemu, a ludzie płacić za zwierzaka nie musieli :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Transport”