Plodność samców i czas przetrwania plemników

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: krwiopij »

Moim zdaniem skoro tylko jeden samiec po 8 dniach był zdolny/chętny do pokrycia samiczki, trudno na jego przykładzie wyciągać daleko idące wnioski. Mój Diabeł ochotę na dziewczyny zachował dużo dłużej, niż 8 dni (zdaje się, że dobrze powyżej dwóch miesięcy, choć na pewno i później mu się zdarzało). Wyglądało to całkiem tak, jakby z nimi kopulował - choć gwarancji nie mam, bo obecności spermy w waginie nie sprawdzałam. A po kastracji odczekał 3 tygodnie, zanim do dziewczyn dołączył... Płodny najwyraźniej nie był, bo żadna z samiczek w ciążę nie zaszła.

Osobiście uważam, że 21 szczurów i pojedynczy eksperyment to chyba zbyt mało, żeby mieć całkowitą pewność. Wbrew pozorom daleko mi do jakiejś obeseji na punkcie tych 3 tygodni, ale może lepiej dmuchać na zimne. Albo wyciągnąć sobie średnią i poczekać dwa. ;) Bo to przecież nie jest specjalnie dużo czasu, nie powinno być wyjątkowo uciążliwe, a gdyby się jednak okazało, że nasz samczyk jest wyjątkiem i płodność zachował dłużej niż 8 dni - konsekwencje mogą być poważne.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: Angua »

[quote="krwiopijka"]Osobiście uważam, że 21 szczurów i pojedynczy eksperyment to chyba zbyt mało, żeby mieć całkowitą pewność. Wbrew pozorom daleko mi do jakiejś obeseji na punkcie tych 3 tygodni, ale może lepiej dmuchać na zimne. Albo wyciągnąć sobie średnią i poczekać dwa. [/quote]
Owszem, próba jest niewielka. Niemniej jest to jedyna informacja, do jakiej udało mi sie dotrze, gdzie wnioski na temat płodnosci po kastracji sa wyciagane na podstawie konkretnego eksperymentu, a nie wziętych z kosmosu sugestii wetów - od pierwszego dnia do kilku tygodni... Calkowitej pewnosci nikt nie ma i miec nie bedzie. Ja pewnie poczekam z łaczeniem Jeża jakies 10 dni, do zagojenia sie ranki.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: krwiopij »

Wiem, wiem. Badanie znam, też czytałam (i sama nie wiem, dlaczego nie wkleiłam tutaj :roll:). Myślę, że decyzję każdy powinien podjąć indywidualnie. Biorąc pod uwagę także zachowanie samca i jego zaintersowanie samicami.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: sachma »

[quote="krwiopijka"]Mój Diabeł ochotę na dziewczyny zachował dużo dłużej, niż 8 dni (zdaje się, że dobrze powyżej dwóch miesięcy, choć na pewno i później mu się zdarzało). Wyglądało to całkiem tak, jakby z nimi kopulował - choć gwarancji nie mam, bo obecności spermy w waginie nie sprawdzałam.[/quote]

Bandyta caly czas ma ochote na dziewczyny, mimo ze od kastracji minelo juz sporo czasu.. poped seksualny jest caly czas u niego widoczny..
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: krwiopij »

To też trudno ocenić, czy to faktyczny popęd, czy oznaka dominacji. :drap: Kurczę, no nie wiem. Nie potrafię rozsądzić sprawy, ale sama raczej bym nie ryzykowała i połączyła świeżego kastrata z samiczkami po przynajmniej dwóch tygodniach.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: Mimysia »

Cóż, w przypadku szczurów sie nie znam ale chce wtrącić swoje 3 grosze :drap: Mój pies jest wykastrowany od 2 lat a zdarza mu się wchodzić na moją sukę, która nie ma cieczki :shock: :drap: Z moich obserwacji wynika że jest niżej w hierarhi :drap:
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: an »

z kolei s.p. Azazello, bedac jeszcze w pelni sil, normalnie kopulowal z Dove. tez nie zagladalam Dove miedzy lapki w celu poszukiwania sladow spermy, ale calosc "rytualu" wygladala jak normalna kopulacja: samiec biegal za samica, dopadal ja, wykonywal kilka szybkich ruchow, po czym puszczal samice i oblizywal sobie to i owo 8) i tak kilkadziesiat razy...
Azazello byl wykastrowany ok. 2,5 miesiaca...
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: sachma »

[quote="krwiopijka"]To też trudno ocenić, czy to faktyczny popęd, czy oznaka dominacji. :drap: Kurczę, no nie wiem. Nie potrafię rozsądzić sprawy, ale sama raczej bym nie ryzykowała i połączyła świeżego kastrata z samiczkami po przynajmniej dwóch tygodniach.[/quote]

w naszym stadzie dominuje samiczka.. ale kiedy ma ruje w pokoju odchodza dzikie sceny... i z jej strony i ze strony Bandyty widac zaangarzowanie :P bo albo on ja gania, albo ona sie mu podstawia :P

Bandyta byl z nia polaczony okolo 2-3tygodnie po operacji..
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: Lulu »

[quote="an"]z kolei s.p. Azazello, bedac jeszcze w pelni sil, normalnie kopulowal z Dove. tez nie zagladalam Dove miedzy lapki w celu poszukiwania sladow spermy, ale calosc "rytualu" wygladala jak normalna kopulacja: samiec biegal za samica, dopadal ja, wykonywal kilka szybkich ruchow, po czym puszczal samice i oblizywal sobie to i owo 8) i tak kilkadziesiat razy...
Azazello byl wykastrowany ok. 2,5 miesiaca...[/quote]

no to u nas bylo dokladnie tak samo z Dantym. Dante po kastracji zyl 10 miesiecy. Praktycznie do konca swojego zycia kopulowal (udawal kopulacje?) z dziewczynami.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: krwiopij »

W sumie czemu nie? Przecież to jądra są usuwane, gruczoły dodatkowe zostają. Nasienia szczur już nie produkuje, ale wciąż jego organizm może wytwarzać plazmę nasienia. Jeżeli jest zdolny do wzwodu (a czemu ma nie być) i testosteron wytwarzany w nadnerczach wystaczy do zachowania popędu, to prawdopodobnie może odbyć z samicą całkiem normalną kopulację. Nie mam pewności co do swoich wniosków, to tylko moje przypuszczenia.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: PALATINA »

Ja powiem tylko tyle:

Antoś był kastrowany - żył po klastracji 6miesięcy i do końca kapulował z samiczkami - dominantem nie był - Zurka była. Antos został połączony z kobietami jakieś 5 dni po zabiegu na stałę, a spotykał sie z nimi juz nastepnego dnia. Samiczki w ciążę nie zaszły.

Gareth jest obecnie ponad rok po kastracji - stale kopuluje z runica (gdy zyła Jolka, rónież z nią). Dominantem stał sie 2 miesiące temu. Wczesniej nim nie był.
Gareth został połączony z dziewczynami także ok 5 dni po zabiegu. Samiczki w ciążę nie zaszły. Może mam jakies niepłodne samiczki :roll:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: Angua »

Osobiście tez nie wierze w zaniechanie prób kopulacji po kastracji, skoro jest to nie tylko zachowanie seksualne, lecz równeiz oznaka dominacji. Natomiast co do plodnosci... mam nadzieje, ze moje okazą sie równie niepłodne, bo Jeżyk tez już sie z dziewczynami sporadycznie spotykał.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
czmtsz
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 28, 2006 8:43 pm

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: czmtsz »

Mój Alfred i ten pierwszy i ten teraz mimo kastracji nadal kopuluje z samiczkami. Dominantem jest ale co ciekawe to ostatnio zauważyłam, że jedna z samiczek-młodsza udawała kopulację z inną samicą. Wydało mi się to dziwne ale w końcu skoro u ludzi tak bywa to może u ogonów też :) Zdarzyło Wam się coś takiego?
Dana
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: Lulu »

czmtsz, to zupelnie normalne ;)
i wcale nie znaczy, ze szczury sa odmiennej orientacji sexualnej. to tylko sposob na pokazanie kto tu rzadzi. (inna sprawa, ze jak maja rujke, to po prostu im sie chce ;) )
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Plodnosc samcow i czas przetrwania plemnikow

Post autor: PALATINA »

czmtsz,

U krów też jest to jeden z objawów rui ;)
Czasem na grzbietach krów umieszcza sie specjalne woreczki z farbą. Jeśli krowa jest w rui to ona samaobskakuje, a także inne krowy ją obskakują - wtedy farba wylewa sie i maluje krowi grzbiet. Jesli krowa jest już bardzo umazana, znaczy, że mozna ją inseminowac, bo jest juz płodna -to tak w wielkim skrócie. ;)

Tak więc zachowanie takie jest normalne u wielu gatunków.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”