Co myślicie o double rexach?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
con3x
Posty: 210
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 11:48 pm

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: con3x »

ah, właśnie! Myślałem, że to duble rex bo hodowczyni pokazując mi szczurki mówiła że wśród nich są też rex'y (jeszcze wtedy i mój miał więcej sierści ; ). Teraz już wszystko wiem.

Troch nie na temat do treści wątku, ale bardzo dziękuję za pomoc :)
...a już myślałem, że temat szczurów jest mi lepiej znany, hehe.
bless ya.
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Jinx »

Wiem, że temat przemasakrycznie stary, ale nurtuje mnie pewne pytanie:
moja Dziurka to velveteen (kapturek agouti) - tydzień po przyjeździe do mnie urodziła... No i moje pytanie rozbija się o maluchy (obecnie niemal czterotygodniowe) z tejże samicy i nieznanego ojca...
Na 8 maluchów mam:
- dwa standardy (albo satin - nie jestem pewna, ale futerko jest gładkie, miękkie i lśniące... kapturki koloru beżowego [samiec i samiczka])
- jednego velveteena (kapturek agouti [samiec] - wygląda jak matka w mniejszej skali)
- trzy rexy (kapturki: beżowy [samiec], czarny [samiec] i ciemno szary [samiczka]... jakby grafitowy [jakiś blue? - nie znam się na kolorach zbytnio])
- dwa double rexy (kapturki beżowy [samiec] i agouti [samiczka]), które z każdym dniem mają coraz większe łysinki (szczególnie widać to u agouti [samiczki]).

Moje pytanie tyczy się ostatniej dwójki - jak to możliwe, żeby z matki velveteen wyszły maluchy d-rex? ???
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Nakasha »

1) matka nie jest velveteen
2) ojciec jest double rexem
3) maluchy nie są double rex, tylko są sheepratami - łysieją przy zmianie futra
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Jinx »

Nakasha pisze:1) matka nie jest velveteen
2) ojciec jest double rexem
3) maluchy nie są double rex, tylko są sheepratami - łysieją przy zmianie futra
ad. 1 - matka na bank jest velveteenem (wygląda jakby wyszła spod fryzjerskiej karbownicy)
ad. 2 - tego nie wiem, więc może to być przyczyna
ad. 3 - to niespełna miesięczne maluchy już zmieniają futro? Mała agouti ma ogólnie bardzo rzadkie i krótkie futerko, a na głowie, karku i łopatkach już w zasadzie łysinkę, natomiast chłopczyk ma krótkie, rzadkie futerko bez widocznych, łysych placków (mały jest beżowo-biały, więc możliwe, że łysinki po prostu nie rzucają się w oczy).
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Nakasha »

Nie rozpoznasz velveteena tylko po wyglądzie... Jedyny sposób, aby mieć pewność, to skrzyżować z rexem i patrzeć, czy wyjdą double, czy nie... Teoretycznie velveteen różni się od rexovelveteena i rexa, ale w praktyce ciężko odróżnić velveteena od rexovelveteena, szczególnie, jeśli futro odbiega od ideału. Nie mówię, że matka nie jest velv, tylko, że nie można mieć 100% pewności oceniając tylko po wyglądzie. ;)

Sheepraty zmieniają futro dwa razy: raz gdy są malutkie i drugi raz normalnie.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Jinx »

Nakasha pisze:Sheepraty zmieniają futro dwa razy: raz gdy są malutkie i drugi raz normalnie.
Ja myślałam, że ta wymiana "młodociana" to w wieku jakichś 3 miesięcy dopiero jest (dobrze, że za niewiedzę tutaj nie zabijają, bo już dawno padłabym trupem).
Nakasha pisze:Teoretycznie velveteen różni się od rexovelveteena i rexa, ale w praktyce ciężko odróżnić velveteena od rexovelveteena, szczególnie, jeśli futro odbiega od ideału.
Mi się zawsze wydawało, że rexy mają "loczki" i kręcone wąsiki, a velveteeny mają fale i wąsiki tylko trochę powywijane... Znowu moja niewiedza wyłazi. :-\ Tak czy owak matka maluchów wygląda jak włosy po warkoczykach (albo jakby wylazła spod "gofrownicy").
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Nakasha »

Velv i rex to geny dominujące i mogą być 2 na jednym szczurze, stąd rexovelveteeny. Mają falowane wąsy i miękkie, kręcone/mocno falowane futro.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Jinx
Posty: 196
Rejestracja: czw sie 30, 2012 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Jinx »

No to wychodzi na to, że moja Dziurka to jednak rexovelveteen, bo w innym wypadku nie byłaby w stanie urodzić double rexów.
Awatar użytkownika
Ayashikun
Posty: 58
Rejestracja: sob lis 10, 2012 11:57 am
Numer GG: 4819294
Lokalizacja: Siedlce

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Ayashikun »

Ja uważam że fuzzy jak i double rexy są po prostu cudowne, sama mam 2 chłopaków fuzz, 2 double rex i jednego który póki co nie do końca wyjaśnił mi jaki jest czy fuzz czy double. Nie rozumiem ludzi którzy uważają je za "chore" lub po "po ciężkich przejściach" i nazywają siebie miłośnikami szczurów. Nie widzę też nic niemoralnego w hodowli takich zwierzątek, to tak jak powiedzieć np Japończykowi "nie rozmnażaj się, jestem rasistą i dla mnie to jest niemoralne"
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś" - "Mały Książę"
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: smeg »

Szczury nie są hodowane zbyt długo, zwłaszcza ich niestandardowe odmiany. Posty na temat tego, że wydają się "chore" czy "po przejściach" pochodzą sprzed 7 lat, kiedy większość zaszczurzonych osób nie słyszała o double rexach ;) Warto wziąć na to poprawkę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Co myślicie o double rexach?

Post autor: Nakasha »

Poza tym sphinxy mają problemy zdrowotne, a wielu hodowców w USA czy UK nie odróżnia genetycznie fuzza od sphinxa (tzn. nie chcą się tym zajmować) i również rozpowszechniają stwierdzenia, że: wszystkie łyski mają problemy ze zdrowiem, z trzymaniem ciepła, itp., a większość to mity. Jednak jakiś czas temu większość informacji czerpało się z anglojęzycznych źródeł i stąd takie pomysły.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”