Co myślicie o double rexach?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Co myślicie o double rexach?

Post autor: sachma »

Tagi: double, rex, mieszanie, genów, geny, velvetin



Poniewaz mamy pewne klopoty z rodowodem naszego chlopca (w rodowodzie rex a futro velveteena) chcialabym sie dowiedziec czy ktos reflektuje double? co o nich myslicie i czy ktos bylby chetny? miot z rexica to jedyny sposob na rozwiklanie tej tajemnicy ;) na razie to zadna zapowiedz a jedynie sprawdzenie co otoczenie o tym mysli ;) mamusia i tatus dorodni, rodowody ladne i naprawde sliczne i zdrowe dzieciaczki by wyszly, tylko obawiam sie okrywy, bo jesli to dwa rexy to mamy spore szanse na kilka doubli, z tego co wiem w Czechach z rexa i velveta rzadko pojawiaja sie double
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 9:35 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Layla »

A jak wygląda double rex? Wiem, że głupie pytanie, ale nie mam pojęcia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: sachma »

troche teorii
Double rex – Rex charakteryzujący się okresowym wypadaniem i odrastaniem typowo rexowego futra.

Double rexy mogą mieć go mniej lub więcej. Są zaliczane do grupy szczurów bezwłosych.

Mutacja powstaje przez skrzyżowanie dwóch rexów ( ze skrzyżowania rexa ze standardem nie ma double rexów)


FOTO
FOTO

wystarczy w google wpisac "double rex" i sie pojawiaja. Zirr ma double rexa :) przystojniak ;)
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 9:53 pm przez sachma, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Zirrael »

Vigo - ojciec mojego miotu F - double rex black husky dumbo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Layla »

sachma, dzięki ;) Ja się już nie doszczurzam, a wiedzieć chciałam z czystej ciekawości.

Zirr, również dzięki... Wiem, że można poszukać, ale jakoś odruchowo spytałam ;)
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 9:55 pm przez Layla, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: marchewa »

Ja może jestem rasistką, ale mi się double rexy nie podobają. Kwestia gustu ;)
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Matylda »

Mnie tez sie double rexy nie podobaja! Chociaz jestem zakochana w fuzzach, to wedlug mnie double rexy wygladaja jak by mialy problemy skorne :?
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 10:39 pm przez Matylda, łącznie zmieniany 1 raz.
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: marchewa »

[quote="Matylda"]double rexy wygladaja jak by mialy problemy skorne :?[/quote]
O! Się zgadzam w 100%.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Viss »

Dla mnie wygladaja niezdrowo. Wyliniale po prostu, jak stary kot, fuj. Jaki jest sens hodowania takiego "bubla"? Wygladaja jak po ciezkich przejsciach :?
Ostatnio zmieniony śr wrz 06, 2006 11:03 pm przez Viss, łącznie zmieniany 1 raz.
I am not from your tribe.
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

Co myslicie o double rexach?

Post autor: zona »

A mi się double rexy podobają :oops:

Jak to ktoś powiedział: "są tak brzydkie, że aż piękne" :jezor2:
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: sachma »

double w naszej hodowli moga pojawic sie tak samo jak zwykle fuzzy - przypadkiem. caly miot nie bedzie doublami, ale moze sie urodzic 1-4osobniki w miocie..

to tak samo jak z fuzzami - jednym sie podobaja innym nie.
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Co myslicie o double rexach?

Post autor: falka »

Nie żeby mi się nie podabały, bo dla mnie każdy szczurek jest śliczny, nawet "stary i wyliniały" ;) natomiast hodowla mniej czy bardziej łysych szczurów nie odpowiada mi ze względów moralnych, a nie estetycznych.
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Co myslicie o double rexach?

Post autor: Livonia »

mi również sie nie podobaja ale wiem to ze skoro sachma mówisz o 1 do 4 szczurzątek to tylu odbiorców na pewno znajdą:)
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Co myslicie o double rexach?

Post autor: PALATINA »

Mi tez sie nie podobaja.
Faktycznie wygladają jak chore :?
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co myslicie o double rexach?

Post autor: AngelsDream »

[quote="Viss"]Dla mnie wygladaja niezdrowo. Wyliniale po prostu, jak stary kot, fuj. Jaki jest sens hodowania takiego "bubla"? Wygladaja jak po ciezkich przejsciach :?[/quote]

Moj szczur wylysial z powodu chorob... wiem, że to nie to samo co od nowosci, ale tekst o "bublach" jest przesadzony i przykry. Dla mnie to takie same szczurki jak kapturki, husky, dumbo - nie dziele ich na ladniejsze i brzydsze i jestem cholernie z tego dumna. Tu podziekowania dla nezu, ktora co nieco mi uswiadomila i pokazala.
Wyjątki i dwa psy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”