Oznaki ciąży

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kamiloss177
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 19, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Niechciana ciąża !!! Przypadek czy cel ?

Post autor: Kamiloss177 »

do mysłowić ? nie ma sprawy hehe mam tam babcie...a panienke dam ci za darmo :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Niechciana ciąża !!! Przypadek czy cel ?

Post autor: zalbi »

tylko oddawaj szczurki do takich domów, gdzie ktoś ma już stadko lub będzie brał dwa..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Niechciana ciąża !!! Przypadek czy cel ?

Post autor: Niamey »

Najlepiej zostaw dla Lori jedną dziewczynkę do towarzystwa. Szczur potrzebuje kolegi lubi koleżanki, inaczej nie są zaspakajane jego podstawowe potrzeby
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niechciana ciąża !!! Przypadek czy cel ?

Post autor: ogonowa »

I zostaw jednego samca dla szczura kuzyna, jego też nie może być samotny.
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niechciana ciąża !!! Przypadek czy cel ?

Post autor: tamiska »

A poza tym jak maluchy beda mialy ok 4 tyg to rodziel je plciami bo samiczki znow zostana zaplodnione przez braci, ktorym zstapia sie jadra.
Kamiloss177
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 19, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kiedy uwidaczniaja sie sutki?

Post autor: Kamiloss177 »

Heh mam podobny problem. Mam 8 dni samicę (która miała być samcem) i Jak jeszcze tydzień temu wogóle nie miała sutków to dzisiaj zauważyłem że nagle je ma :/ Brzuszka nie ma ale troche się robi okrągła. Była z jednym samcem w klatce a i ona jest młodziutka bo ma około 2 miesięcy :/
forsset
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 10:47 am

Re: Oznaki ciąży

Post autor: forsset »

Niestety mam ten sam problem ..mam juz od dwóch tyg samiczke jest młodziutka też chyba ma około 2 miesiecy ...i ostatnio zauwazyłam ze strasznie powiekszyły jej sie sutki.Bradzo duzo je praktycznie to wgl nie odchodzi od karmnika i nie zaprzecze że urusł jej brzuszek i to dość spory.BARDZO duzo też śpi ostatnio dałam w konciku papier toaletowy a ona go wziła i dała do swojego ulubionego miejsca i sobie gniazdko zrobiła .Nigdy taka nie była.Dopiero od paru dni strasznie zrobiła sie leniwa i żarłoczna .Ide z nia w poniedziałek do weterynarza ale nie tylko z tego wzgledu że może ona być w ciazy ale też ze dziwnie mi prycha i to dosc głosno . ??? ???
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: Oznaki ciąży

Post autor: Erka »

Mnie zastanawia podobna rzecz. Kupiłam Jazz dwa tygodnie temu, i kilka dni temu zauważyłam, że ma bardzo okrągły brzuszek... W sklepie była trzymana z samcami, nie miały one co prawda jeszcze widocznych jąder - w każdym razie, nie trzy które oglądała sprzedawczyni szukając dla mnie samiczki, bo za resztę niestety reczyć nie mogę... Na wszelki wypadek szczurka dostała sianko i szmatki na gniazdo, szmatkami jest całkiem zainteresowana, siankiem mniej ;) W ogóle, jest strasznie aktywna, wszędzie jej pełno, a poza tym skubie każdy materiał, czego wcześniej nie robiła... Aha, jeszcze jedno - od jakichś dwóch dni, kiedy ją wypuszczam, sika mi na łóżko - nic wielkiego, tylko kilka kropelek, zresztą mi to specjalnie nie przeszkadza - ale chciałabym się dowiedzieć, czy ciąża może powodować też takie zachowanie? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi od kogoś bardziej doświadczonego ;) To by mi na pewno pomogło ustalić, czy mam rację co do stanu mojej szczurci, czy tylko jak zwykle przesadzam ;)
Zapomniałabym dodać - sprawdziłam przed chwilą, jej sutki są nieco bardziej wyraźne niż były...
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Oznaki ciąży

Post autor: Magamaga »

Żadne z opisanych wyżej przez ciebie objawów nie zdarzają się u niezaciążonej szczurki. Aktywność, skubanie - jest normalne, nawet i bez rujki, posikiwanie to znaczenie terenu, jeśli sutki będą b. widoczne, brzuszek okrągły i da się wyczuć maluchy palcami to możesz mieć 100% pewność. Ciąża szczura trwa ok. 3 tygodni, więc gdy minie ten czas i nic się nie zdarzy powinno być OK.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: Oznaki ciąży

Post autor: Erka »

Dzięki, czyli wszystko powinno się wyjaśnić w tym tygodniu... Zapomniałam wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Czytając ten temat natknęlam się na wypowiedź o leżeniu szczurki rozciągniętej na brzuszku. Przypomniało mi się, bo Jazz własnie tak teraz śpi.
Co do badania brzuszka palcami. Jej brzuch jest taki... miękki. Nie wiem, jakie wrażenie sprawia w dotyku brzuszek 'zaciążonej' samiczki.
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Awatar użytkownika
Erka
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 27, 2009 7:33 pm
Kontakt:

Re: Oznaki ciąży

Post autor: Erka »

Przy okazji... jak zachowuje się samiczka tuż przed porodem? Siedzi cały czas w gnieździe? Popiskuje? A może jest niespokojna i nie może znaleźć sobie miejsca?
"Hands are a medic's tools for healing, just like your wings are your tools for flight..."
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Oznaki ciąży

Post autor: Nina »

Zależy od samiczki. Może być niespokojna, przenosić gniazdo, popiskiwać. A może być też spokojna i tylko pochłaniać niewyobrażalne ilości jedzenia ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
nowokaina
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:04 pm

Re: Oznaki ciąży

Post autor: nowokaina »

Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Oznaki ciąży

Post autor: Azi »

Ja osobiście nie widze tam brzuszka ciażowego. To maluch, nie dziw sie, ze tyje szybko ;)
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Oznaki ciąży

Post autor: mizi128 »

Dziewczyny,podejrzewam ciąże u jednej z moich dam. mam ja od 20stycznia chyba. zabrałam ją z okropnego zoologa.siedziała z samcem ;/ samiczka miała niby 3/4 miesiące. od razu bałam się że może jest zaciążona. Pistacja od niedawna,cały czas popiskuje,a to jak ją koleżanka myje czy nawet jak się bawią,wiecznie popiskuje..może dla zasady tak popiskuje nie wiem.ogolnie jest wielkim przytulaskiem,cycuchy wystaja i to nawet bardzo.brzuch może nie jest ogromniasty,ale jest zaokrąglony..na razie nie widze zeby sie zabierała za gniazdo. papierki wciągają do domku tak jak zawsze.ale mowie nie pokoi mnie ten brzuch i to ciągłe jej popiskiwanie,nawet jak sie ja dotyka ;p jesli urodzi maluchy,to byc moze na dniach ;/ hmm jesli sie urodza..co zrobić z kluseczkami?nie wiem czy w tym zoologu siedziała z samcem z miotu czy nie.nie mam nawet warunków żeby Pistacje dać do innej klatki.mysle o uspieniu maluchów,chociaż nie łatwo mi to przyjdzie ;( czy samiczka musi mieć pozostawiona jakąś ilość maluchów?żeby np pozostający pokarm nie wywołał jakiegoś zapalenia,jesli nie bedzie karmic?
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”