Rozmnażanie SFINKSA, GENY

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Rozmnażanie SFINKSA, GENY

Post autor: Niamey »

:L'urine-Boruta, na przyszłość jak nie znasz jakiegoś słowa, to zawsze możesz je sprawdzić w słowniku j. polskiego albo w wikipedii ;)
To naprawdę nie jest jakieś skomplikowane - żaden szanujący się hodowca nie rozmnaża sfinksów, bo to upośledzone, pod względem zdrowia, zwierzęta o skróconej długości życia. Wszystkie "łyse" szczury w zarejestrowanych polskich hodowlach to fuzzy. I tyle.
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Rozmnażanie SFINKSA, GENY

Post autor: L'urine-Boruta »

tego słowa najwyraźneij brakowało dla wszytskich niedoedukowanych [takich jak ja] >> upośledzenie >> i wszystko jasne.. :))) wszyscy obwijają te sfinksy w bawełne, że są takie, siakie.. wystarczyło poprostu napisać, że są upośledzone i dla ich dobra nie powinno się ich rozmnażać..:) przynajmniej ja wolę takie, konkretne odpowiedzi.. ;pp
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Rozmnażanie SFINKSA, GENY

Post autor: Nakasha »

Sphinxy często mają problemy z grasicą i nerkami i dlatego w większości stowarzyszeń szczurzych jest zakaz ich rozmnażania. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Rozmnażanie SFINKSA, GENY

Post autor: Eskaaaa1 »

Witam otóż mam szczurka i nie wiem jakiej jest odmiany.
Początkowo myślałam że to double rex ponieważ szczurek ma łysą tylko częśc ciała (dupka jest lekko owłosiona)
ale czytałam w internecie i znalazłam informacje o sphinxah i wiem że takich szczurów sie nie rozmnaża i jest ich bardzo mało ale mój szczurek ma cechy jak sphinx
A mianowicie czytałam że sphinxy mają szczecine , a mój szczurek ma na ciele sporo bardzo twardych ,sztywnych włosków , czytałam takze że tracą wosy bądz strasznie się im łamią, no i mój szczurek kiedyś miał wąsy lecz terazm po prawej stronie niema ich prawie wogóle a po lewej zostało ich bardzo mało.
I nie wiem wkońcu co o tym sądzić ????
Jak będe miała zdjęcia małego to zaraz wyśle ....
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rozmnażanie SFINKSA, GENY

Post autor: Paul_Julian »

Tu poczytaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=4976 To temat o odmianach :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
AgaCork
Posty: 51
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:10 pm
Lokalizacja: Irlandia

Re: Rozmnażanie SFINKSA, GENY

Post autor: AgaCork »

Przepraszam, ze sie wtrace...taka niepytana.
ktos tam wczesniej pisal o kotach ze skroconymi lapkami.
To bzdura, ze koty sa mniej sprawne i nie moga skakac. skad wyscie wzieli taka informacje? koty te sa sprawne jak kazdy inny kot.
druga sprawa...lyse szczurki prawdopodobnie powinny jesc bardziej kaloryczne pozywienie aby utrzymac temp.ciala.tak to dziala w przypadku bezwlosych kotow...wiec podejrzewam, ze dotyczy sie to rowniez szczurow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”