bardzo wczesna ciąża...

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
yuki_hime
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 11, 2008 4:54 pm

bardzo wczesna ciąża...

Post autor: yuki_hime »

Tagi: ciąża, młody, wiek, szczurka, szczurki, szczurzycy, samiczki, samicy, zagrożenie, odchów, młodych



Na wstępie chciałam sie przywitać i prosić o wyrozumiałość -jestem tu nowa, a w temacie szczurków jeszcze nie do końca obeznana. Moja szczurzyca(Haśka) wyglądała na bardzo młodą, jednak okazało sie że była w ciąży(sklep zoologiczny). Urodziła 8 młodych, które szczęśliwie znalazły dom. Martwi mnie jednak , jej córka(Lenka) -została u mnie i zastanawiam się czy może być w ciąży z bratem?? Rozdzieliłam je gdy miały po 30 dni. Z tego co zdążyłam przeczytać to raczej nie możliwe, ale jej brzuszek trochę się zaokrąglił w tym tygodniu. Strasznie się tym martwię -maluchy są wspaniałe, ale to wielka odpowiedzialność, poza tym trzeba im zapewnić dom. Powiedzcie mi czy za późno je rozdzieliłam i czy Lenka może być w ciąży?? Z góry dziękuje za pomoc:)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: limba »

W teorii szczurki nalezy mozna rozdzielic gdy maja ok 5 tyg. Samce jak zejdaim jaderak, jednak to ze jaderka sie pokaza nie znaczy ze chlopcy sa od razu zdolni do zaplodnienia.
Ile mala ma i jaki czas temu chlopcy zostali odzieleni?
yuki_hime
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 11, 2008 4:54 pm

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: yuki_hime »

Chłopcy jak i Lenka mieli po 30 dni, a rozdzieliłam ich 11 dni temu. Czyli w sumie 5 tyg. jeszcze nie skończyli, ale ona ma grubszy brzuszek niż jej mama:(
alainaprv
Posty: 198
Rejestracja: pn lip 09, 2007 7:32 am

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: alainaprv »

Może jest małym grubaskiem? Moja Szanta od miesiąca ma brzuch większy niż jak w ciąży była...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: merch »

Wydaje mi esie ze raczej ma brzuszek- za 3 tygodnie od rozdzielenia będziesz wiedziała na pewno
yuki_hime
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 11, 2008 4:54 pm

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: yuki_hime »

Sytuacja wyjaśniła się-Lenka po prostu jest trochę "przy kości", naprawdę mi ulżyło:) Dziękuje za pomoc, myślę że można zamknąć temat:P
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: Landrynka »

shani kupiłam w sklepie. dokładnie 30stycznia. szczurki są tam rozdzielane w wieku 4-5 tyg. w sklepie była jakiś tydzień. u mnie tez jest ok tygodnia. w ciągu 2 ostatnich dni zaokrąglił jej się brzuszek. czy to możliwe? czy 5 tyg szczurka już może? wydaje mi się, że nie, ale...
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: maua_czarna »

Niestety,mozliwe...
karm ja dobrze, poczytaj o diecie dla ciezarnych samic. Jesli okaze sie,ze nie jest w ciazy, to napewno takim karmieniem jej nie zaszkodzisz:)

ja takze mam problem...zgola podobny...nie bede sie juz powtarzac i zasmiecac. zapraszam do tematu,gdzie opisalam sytuacje. licze, ze cos podpowiecie :'( http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... a&start=30
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: Amusia »

To ja mam pytanie? kiedy wydac brzuszek- znaczy ile przed porodem i jakie sa objawy zblizajacego sie porodu- sutki itd?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: Nina »

Różnie bywa. U jednych samic od razu wszystko lezie w brzuch, innym wysadza piłke na 3 dni przed porodem.
Ale spory wzrost wagi jest widoczny prawie od początku.
Co do sutków - mojej Bąbli uwidoczniły sie dopiero po porodzie, wcześniej nie było ich widać.
U młodych samiczek brzuszek powinien być dość szybko widoczny, przez małe gabaryty ciałka.
Objawy nadchodzącego porodu? Pochłanianie niewyobrażalnych ilości jedzenia i budowanie/przenoszenie/ulepszanie gniazda.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: kamilka »

No to pieknie, chyba mam malenstwo w ciazy ;o

Didi jest mlodziutka wzieta z zoologa, przytyla jakies 30g, robi z papieru gniazdo dopiero teraz widze ze robi wczesniej widzialam ze pino przesuwala , brzuchol ma duzy tzn jak na takiego malegoszczurka i ciagle je wiecej od starszej ;o sutkow jeszcze nie widac ale podejrzana jest. Jakies rady?:D

Pozdrawiam :)
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: Izold »

Rady tak,ale bardziej pytania:
Jak to sie stalo ze szczurcia jest w ciazy ?
Czy przebywala z samcami nawet na minutę?

Rady :
poczytaj o diecie dla ciężarnych samic
kiedy bedziesz sprzatac jej klatkę,nie ruszaj gniazda,nawet gdy nie bedzie w nim młodych.
Niech szczurka przebywa w ciszy i spokoju.
Wypuszczaj ją na wybieg,ale pilnuj osiemdziesiąt razy uważniej,bo może pogryźć ci coś by wyścielić tym gniazdko,albo nie daj boże, zrobiła sobie krzywde.
Szczurka jest sama?Zostaw jej towarzyszkę o ile samiczki w miocie będą. :)
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: kamilka »

Dołączylam sie z pytaniem w dziale ciąża, niestety musze sprzatac codziennie bo ma swierzb i jest na leku, co do kolezanki to ma juz sa 2, samiczka byla w klatce z samcami w zoologicznym, chyba jej bracmi, jedzonko staram sie dawac rozne, dodalam twarogi, miesko, mleko, jogurcik warzywka ale ich nie chce jesc ;p
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: smeg »

Jeśli nie jesteś pewna co do tej ciąży - idź z małą do weterynarza, on to potwierdzi albo wykluczy na 100% ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: bardzo wczesna ciąża...

Post autor: Nina »

Nie widze sensu w wizytach u weta. To tylko dodatkowy, niepotrzebny stres.
Jeśli szczurka ma świerzb to źle. Jakie leki dostawała? Z tego co wiem Ivermektyna (najskuteczniejsza na świerzb) może być szkodliwa dla płodów...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”