Kiedy szczurzyca jest za stara na ciaze?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lunacy
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 08, 2008 12:53 pm

Re: ciąża u starej samicy:(

Post autor: Lunacy »

Co to znaczy , że znalazła się przez przypadek ? Gdzie wtedy był właściciel :/

Tak , twoja szczurka może przypłacić tą ciąże życiem , jest już w bardzo podeszłym wieku .
Możliwe , że już nie ryjkuje i nie zaszła w ciążę , chociaż nie ma pewności.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: ciąża u starej samicy:(

Post autor: merch »

Czasem starsza samica rodzi bez problemu, niestety czesto dochodzi do klopotow z porodem, w takim przypadku trzeba miec obeznanego z chirurgia szczurow weta- konieczne bedzie ciecie cesarskie. Jesli w Twoim miescie nie ma takiego weta mozna rozwazyc sterylizacje aborcyjna, na ktora w trybie planowym bedziesz mogla wybrac sie do jednego z wiekszych miast , gdzie takie operacje przeprowadzaja. Tak czy innaczej musisz takiego weta znalesc i przygotowac sie na transport szczury w trybie pilnym do weta. Jesliby urodzila sama problemow z odchowaniem malych niepowinno byc, napewno tez bedzie ich mało.
faszare
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 09, 2008 11:14 am

Re: ciąża u starej samicy:(

Post autor: faszare »

merch pisze:Czasem starsza samica rodzi bez problemu, niestety czesto dochodzi do klopotow z porodem, w takim przypadku trzeba miec obeznanego z chirurgia szczurow weta- konieczne bedzie ciecie cesarskie. Jesli w Twoim miescie nie ma takiego weta mozna rozwazyc sterylizacje aborcyjna, na ktora w trybie planowym bedziesz mogla wybrac sie do jednego z wiekszych miast , gdzie takie operacje przeprowadzaja. Tak czy innaczej musisz takiego weta znalesc i przygotowac sie na transport szczury w trybie pilnym do weta. Jesliby urodzila sama problemow z odchowaniem malych niepowinno byc, napewno tez bedzie ich mało.

Wyjechalam z kuzynka na kilka dni,ktora na te kilka dni przyniosla do mnie swego samca.Moja mam postanowila wypuscic je,by sobie razem pobiegaly i Kaska weszla do niego do klatki,a on oczywiscie za nia.Mama opowiadala, ze slodko usnely przytulone do siebiei zal jej bylo ich rozdzielac.Byly razem rowne 2,5 dnia(do mojego powrotu).Kaska 2 miesiace temu stracila swa dotychczasowa towarzyszke i mam nadzieje,ze jedynie potrzebowala towarzystwa.Dlatego wlasnie znalazla sie w klatce z samcem.Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi i rady.
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: ciąża u starej samicy:(

Post autor: Piter »

nie stresuj się tak co prawda prawie 2 lata to już nie szczyt młodości, ale nie ma się co denerwować, najprawdopodobniej (zaznaczam najprawdopodobniej) urodzi normalnie (piszę urodzi, bo 2,5 dnia to aż nadto ile trzeba na udane przyjemności),
na wszelki wypadek zrób rozeznanie co i jak z wetem, ale po tych 3 tygodniach nie wieź na siłę na cesarkę tylko uważnie obserwuj, 2 lata to jeszcze nie prababcia
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: ciąża u starej samicy:(

Post autor: maua_czarna »

Jesli chcesz, aby sytuacja zakonczyla sie pomyslnie, to idz za rada merch do weterynarza.

Nie wiem na czym oparte sa przypuszczenia, ze najprawdopodobniej samica urodzi normalnie, oraz ze nie jest w podeszlym wieku...dwa lata to u szczura ZA POZNO na ciaze i juz.
Wet jest konieczny, a napewno nie mozesz pozostawic spraw samych sobie bo jesli cos sie pokomplikuje, to wtedy sobie nie poradzisz:/

Zycze Ci oczywiscie,zeby nie byla w ciazy...bo jest przeciez taka mozliwosc. szkoda kolejnych bid na tym swiecie i szkoda niemlodej juz szczury...
Awatar użytkownika
PaweliAla
Posty: 74
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:54 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciąża u starej samicy:(

Post autor: PaweliAla »

Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec dopisze się do tego. Jak groźna dla życia może być ciąża u 10-11 miesięcznej szczurki?
Stadko:Kometa, chu chu (czuczu)
Po drugiej stronie tęczy: Lejla (30.08.2009 00:33) Kalwi (26.04.2010 04:19) Nirvana (06.08.2010 06:00) Remi [Pulpeciacho] (06.11.2010 17:20) Nikola [Najka] (24.02.2011 12:30) [*][*]Nela(17.04.2012 02:09) biała pereła[*] Na zawsze w naszych sercach
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: ciąża u starej samicy:(

Post autor: sachma »

zawsze przy ciąży trzeba się przygotować że coś może być nie tak. trzeba mieć zaufanego weta, który w razie czego podejmie się cesarki. z wiekiem ryzyko komplikacji wzrasta (jak u każdego ssaka). ciężko przewidzieć co się może stać - SHSR zapobiegawczo zabrania pierwszych miotów w wieku powyżej 8 miesięcy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”