Jak często matka powinna karmić młode?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak często matka powinna karmić młode?

Post autor: alken »

widze że masz wielkie zaufanie do swojego refleksu ::) uwierz mi, że zwierzeta sa nieprzewidywalne, i wyjątkowo szybkie. akurat nic się nie stało, ale gdyby wpadł do klatki i rzucił się na malucha to byś nawet mrugnąc nie zdążyła.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jak często matka powinna karmić młode?

Post autor: polizmnie »

alken pisze:widze że masz wielkie zaufanie do swojego refleksu ::) uwierz mi, że zwierzeta sa nieprzewidywalne, i wyjątkowo szybkie. akurat nic się nie stało, ale gdyby wpadł do klatki i rzucił się na malucha to byś nawet mrugnąc nie zdążyła.
moze. ale jednak mój samiec to nadal taki kluch i bardzej uwiarzyła bym w to ze one sie zuca na niego a nie odwrotnie chyba ze szczury sa wredne. Na szczescie nic im nie zrobił. Na drugi nie pozwole mu dojsc do maluszków.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak często matka powinna karmić młode?

Post autor: noovaa »

Ani do mamy... :)

Wykarmienie takiej ilości i jednoczesna ciąża, mogłyby ją zabić.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak często matka powinna karmić młode?

Post autor: greenfreak »

polizmnie, to mam nadzieje, ze wykazesz sie chociaz rozsadkiem, w odpowiednim wieku rozdzielisz samce od samiczek i juz nigdy nie pozwolisz, zeby niewykastrowane samce "bawily sie" z samicami. Bo wiesz, jesli nie masz zamiaru zmieniac nastawienia i dalej chcesz liczyc na swoj refleks, to na nadmiar sympatii tu liczyc nie mozesz. Stawiamy na rozsadek, a nie szczescie.
Powodzenia z malymi. Jesli brzuszki pelne i wszystkie zyja, to mama nie zaniedbuje ich wlasciwie.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jak często matka powinna karmić młode?

Post autor: polizmnie »

jest ogólnie ok. małe zyja wszystkie a ta moja małpa własnie próbuje zaciągnac mnie do klatki za nogawke spodni chyba jej cos tam brak. Tak małe rozdziele znaczy samce przeniose do innej klatki na razie nawet nie wiem jak u nich z płcia bo nie patrzyłam. Dzis moje samice miały kare i siedziały w klatce ponad 5 godzin jak samiec szalał jakies zdziwione były ze dziura w klatce zadrutowana moze sie przyzwyczaja ze samca beda ogladały zza krat :P wsumie to wygodniej bo nie musze ich juz tak pilnować jak samiec biega jeszcze zostawie samcowi małego samczyka i bedzie ok.
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jak często matka powinna karmić młode?

Post autor: greenfreak »

polizmnie, rozumiem z tego, że większość miotu oddasz? Jeśli samcowi zostawisz tylko jednego samczyka, to radziłabym Ci obu wykastrować, nie będzie to bardzo ogromny wydatek przy dwóch. Wtedy będą mogli na luzie biegać z samicami, zabieg najczęściej przebiega bez powikłań, a są i korzyści zdrowotne dla zwierzaków.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jak często matka powinna karmić młode?

Post autor: polizmnie »

Niewiem narazie jeszcze nic. Maluchy zdrowe chyba zaraz dam zdjęcia więc sami ocenicie maluchy mają dziś 10 dni wczoraj miały 9 dni zdjęcie robione wczoraj.

http://www.fotoszok.pl/upload/1bcea531.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/444fd113.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/1b4b2432.jpg
Maluchy nie wszystkie bo reszty mama nie chciała oddać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”