Rodzeństwo

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: WildMoon »

ESTI, wyprzedzilas mnie. Wlasnie chcialam napisac uwage, a browser mi sie zawiesil :P ;)
Lolek: a tak poza tym to jestes jasnowidz, ze te szczury to samce, ktore Oliffka powinna wykastrowac, tz tz tz... I nie, nie bedziemy klikac 'pomogl', bo jak na razie zbyt fachowo sie nie udzielasz. :twisted: Jak przeczytalam, w jaki sposob pomagasz, to plakac sie chce...
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Pesukarhu
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 03, 2005 8:34 pm

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Pesukarhu »

Ow. a mnie to w podstawowce sie uczylo ze samiec i samica = mlode. Niewiem jak jest teraz, moze cos sie zmienilo ;D Czlowiek brat z siostra tez nie moze miec? troche logiki =] No dobra, koniec odswiezania staroci xD
Czekajac na maluszki od czarnej..
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Lulu »

Pesukarhu, czytanie postow innych nie boli. juz jeden mial zwrocona uwage, ze temat stary i wyczerpany. a Ty robisz to samo :roll: ech, troche opanowania, nie musisz sobie za wszelka cena nabijac postow...
Pesukarhu
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 03, 2005 8:34 pm

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Pesukarhu »

Ty tez nie ;] A licznika postów nie potrzebuje, i ze sie wyraze, to w zyci mam rangi :) Proponuje closnąć temat, bo jeszcze inni zostana posadzeni o spam i nabijactwo, a co do moich postow z tego topicu, to moga byc skasowane. kthxbye =]
Czekajac na maluszki od czarnej..
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: ESTI »

Pesukarhu, wspaniale, że dzielisz się z nami swoimi przekonaniami i uczuciami, ale to jest oft, a tego nie znoszę. Temat zamykam, bo jak widać prośby nic nie dały.
Obrazek
PawelBol
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Bolimów / Skierniewice / Łowicz

Czy rodzeństwo może się ze sobą skrzyżować?

Post autor: PawelBol »

Mam takie pytanie, posiadam samca i samice (w dwóch oddzielnych klatkach) są one rodzeństwem i nie wiem jak to jest u szczurów, czy one nadal będą chciały się rozmnażać czy można zamknąć je w jednej klatce. Chciał bym aby były razem bo widzę że jest im przykro kiedy ktoś podchodzi do jednej klatki a do drugiej nie (a tak właśnie robi moja mama) i widzę że najchętniej by zamieszkały za sobą
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rodzeństwo

Post autor: Malachit »

Szczury to nie ludzie, nie rozumieja co to chow wsobny czy kazirodztwo. Pod zadnym pozorem ich nie lacz, bo bedziesz mial w krotkim czasie gromade malych...
A w jakim wieku sa szczury? Moze zastanow sie nad kastracja samca (ale musi miec ukonczone 4miesiace)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Rodzeństwo

Post autor: renata1009 »

Zawsze możesz adoptować też towarzystwo dla każdego z nich-ale osobno wypuszczać!Albo jeżeli masz je krótko oddaj jednego z nich i przygarnij mu towarzysza tej samej płci.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Rodzeństwo

Post autor: Babli »

Malachit powiedziała co trzeba. Jednak ja też jestem za kastracją, będzie mniej kłopotu.. ;)
PawelBol
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Bolimów / Skierniewice / Łowicz

Re: Rodzeństwo

Post autor: PawelBol »

Może i macie racje. A chciał bym się dowiedzieć czy ktokolwiek zna jakiegoś weterynarza z Łowicza, Skierniewic, Sochaczewa czy Żyrardowa ?.

~~~
Aha chciał bym jeszcze dodać, że szczury były zakupione na początku stycznia tego roku jako 4 tygodniowe
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rodzeństwo

Post autor: ogonowa »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=183

Tu jest spis treści działu weterynarze, znajdź jakieś miasto koło ciebie i poczytaj ;)
PawelBol
Posty: 6
Rejestracja: pt kwie 03, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Bolimów / Skierniewice / Łowicz

Re: Rodzeństwo

Post autor: PawelBol »

Dzięki wam wielkie.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Rodzeństwo

Post autor: Leia »

Kastruj samca i daj ich razem do klatki (oczywiście już po zabiegu). Po co mają być nieszczęśliwi z braku szczurzego towarzystwa.
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Rodzeństwo

Post autor: Izabela »

Do jednej klatki po zabiegu i odczekaniu co najmniej dwóch tygodni, nie od razu
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Rodzeństwo

Post autor: Rhenata »

PawelBol nie może i macie racje, tylko já niestety mamy chłopie :P ;) Ile to sczurkow zaszlo w ciaze z bratem czy ojcem, niezliczone ilosci. Konczy sie to chorobami tych biednych dzieci i jest bardzo ale to bardzo nieodpowiednie. Uwierz mi na 1000% twoje szczurki jak tylko sie obwąchają albo i nawet bez tego przejdą do sedna sprawy i po 23 dniach to sedno sie urodzi. Wiec pod żadnym pozorem nie pozwalaj sie im nawet bawić razem, jedna sekunda i szczurka już zasedniona będzie :P
Radze ci poczytać forum, jest tu wszystko co powinieneś wiedzieć. Zapraszam tez do założenia własnego tematu w naszych pupilach i wstawienia zdjec twoich szczurków:)
pozdrawiam
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”