Rodzeństwo

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Oliffka
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 22, 2005 9:23 am

Rodzeństwo

Post autor: Oliffka »

Tagi: rozmnażanie, rozmnożenie, rodzeństwa, kazirodztwo, chów, wsobny



Mam pytanko ..poniewaz mam parke ,ale to jest rodzeństwo czy mogą mieć dzieci i czy ,że sa rodzeństwem nie robi żandej różnicy ??
:-] :-] :-]
Killarney
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 9:47 pm

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Killarney »

Oczywiscie ,ze rodzenstwo moze miec male. :-( Radze tobie niedopuscic ,aby szczurzyca miala male ze swoim bratem. Male benda mialy wady genetyczne i benda chorowac. Pozatym w jakim wieku jest obecnie szczurzyczka? Jezeli jest jeszcze mala moze jeszcze nie jest plodna. Oddziel samice od samca jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Lulu »

mam nadzieje, ze szczury nie sa trzymane razem...

brat bez problemu moze zaplodnic swoja siostre lub matke, wiezy rodzinne nie robia tu zadnej roznicy. jednak, jak pisala Killarney, to pomomstwo bedzie o wiele bardziej chorowite i wieksze bedzie prawdopodobienstwo wystapienia wad genetycznych.

dlatego, pod zadnym pozorem, nie wolno dopuscic do rozmozenia zwierzat ze soba spokrewnionych!
Oliffka
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 22, 2005 9:23 am

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Oliffka »

Tzn sie ...mi powiedziała sprzedawczyni ,że mogą być razem w klatce...i w tym sie własnie pogubiłam ,że ona powiedziała ,że jest parka ,ale niewie dokońca bo jeshcze sa za małe czy coś takiego ..a jak narazie to są razem w klatce..
:-] :-] :-]
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Lulu »

to rozdziel je natychmiast!

a Ty jestes pewna, ze sa roznej plci? czy chlopiec ma jadra? jezeli nie to sprawdz czy odleglosc miedzy odbytem a narzadami plciowymi jest rozna.
Killarney
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 9:47 pm

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Killarney »

Wydaje mi sie po zdjeciu ,ze mozna odroznic juz plcie. Po zatym oddziel je jak najszybciej od siebie. Samica napewno jest juz plodna. Jezeli nie chcesz malych bardzo chorowitych z wadami genetycznymi.
Zerknij na ten temat
http://szczury.org/viewtopic.php?t=6314 ... rodzenstwo
Oliffka
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 22, 2005 9:23 am

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Oliffka »

wlasnie teraz sprawdzilam i obydwa maja odleglosc od odbytu ta sama i obydwa maja to samo
ale niewiem dalej czy to sa dziewczynki czy chlopcy :P

[ Dodano: Nie 24 Lip, 2005 ]
a co do płci LuLu, mi powiedziala tak sprzedwaczyni ,ze sa roznej ..a ja mam pierwszy raz szczurki :P

[ Dodano: Nie 24 Lip, 2005 ]
kurcze niewiem juz .. ;/ ...chyba sie załamie ...a jak pójde do weterynarza ..powie mi jakiej sa plci ?? i czy to bedzie cos kosztowac??
:-] :-] :-]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: ESTI »

Masz moze możliwość zrobienia zdjęć narządów?
Wtedy może uda nam się rozróżnić.
Obrazek
Oliffka
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 22, 2005 9:23 am

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Oliffka »

Moja mama przed chwilką stwierdzila ,że to jest molestowanie i pedofilizm =P zeby robic zdjecia narzadow ii zbarala mi telefon =P
:-] :-] :-]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: ESTI »

To Twoja mama chyba nie rozumie po co masz to robic...:/

Może wytłumacz mamie, że jak tego nie sprawdzisz to możesz mieć kolejnych 12 małych za miesiąc...
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: krwiopij »

sluchaj, Oliffka, plec tych szczurow to teraz sprawa zasadnicza... jesli sa jednej plci, moga bez obaw mieszkac zarem... jesli jednak to samiec i samiczka - koniecznie trzeba je rozdzielic... dlatego albo na spokojnie i dokladnie porownaj odleglosc miedzy odbytem a ujsciem cewki moczowej u obydwu szczurkow, albo zrob im wyrazne zdjecia i podeslij na forum, albo idz do weta (moze nie kosztowac nic, a moze 30 zlotych - zalezy od lecznicy)... jesli zaden ze szczurkow nie ma jeszcze widocznych jader, nie ma poki co ryzyka zaplodnienia (choc to z kolei oznacza, ze sa jeszcze mlodziutkie i przy mamie byc powinny)... ale mimo to musisz jak najszybciej upewnic sie, jak to jest z plcia u twoich maluchow...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Maksym »

Napewno mogą! Jedynym rozwiązaniem jest kastracja (bardzo droga - 70 zł w zwyż) lub oddzielne klatki...
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: mataforgana »

jeju, Maksym, nie sądziłam, że jesteś aż tak wkurzający... :?

Oliffffffka, a ile ty masz lat, dziewczyno? zrób zdjęcia i to migiem, na forum wiele osób sie na tym naprawde zna, pomoga, a to cię nie będzie nic kosztowało... poza tym, ciekawa jestem, czy ta genialna pani z zoologa wie, jak płodne są szczury - jak często i w jakiej ilości rodzą... :?

Maksym, a ty nie chrzań, że taka bardzo droga ta kastracja, bo to wszystko zalezy od lecznicy, EtonDuea pisała, że u nich np. 25zł. w wiekszych miastach na pewno drożej, ale założe sie, że nie w każdej 70 zł wzwyż :o i bądź łaskaw czytac cały wątek - bo jak na razie, to nie wiadomo, co z tymi maluchami Olifffki.
i zanim zaczniesz kolejny raz dawac swe genialne rady, może dokształć się w jakims temacie na temat kastracji. o chociażby TUTAJ -> http://szczury.org/showthread.php?pid=106914#106914

Olifffka, dawaj zdjęcia. tu trzeba działać SZYBKO. no, chyba że masz chęć na cudowne rozmnożenie i -naście maluchów w domu .
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: Lolek_2110 »

Rozdziel je albo wykastruj 8)
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czy rodzeństwo może mieć małe??

Post autor: ESTI »

Lolek_2110, bardzo proszę nie wyciągaj tematów, w których wszystko zostało powiedziane i nie masz nic sensownego do dodania. Dziękuję Mod.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”