Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CREATIVE
Posty: 58
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 6:11 pm

Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy?

Post autor: CREATIVE »

Tagi: zdrowie, samicy, samica, ciąża, potrzeba, rozmnażania, rozmnażanie


Chcialabym sie zapytac czy samice trzeba rozmnazac ? Bo weci mowia (niektorzy) ze kazda samica powinna miec mlode .. tak samo z psami czy to prawda ? Wiem ze tak mowia z psami ale ze szczurami :| Bo mam samiczki ale watpie ze trzeba je rozmnazac przeciez jak sie je nie rozmnozy to sie im nic nie stanie prawda ? :| :?:
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Czy samice trzeba rozmnazac ?

Post autor: mataforgana »

a wiesz, że i z psami i ze szczurami to bujda na resorach?
jedna ciąża nie ustrzeże samicy psa, kota ani szczura przed chorobami narządów rozrodczych. u psów działa, owszem, ale jeśli ciąża wystąpi więcej razy.

a u szczurów - i tak ci nie da żadnej gwarancji, że szczurzyca nie zachoruje. jeśli nie będzie to rak jednego narządu, to innego, alo zapalenie płuc, albo co tam jeszcze...
i ciąża nic do rzeczy nie ma.

wyobrażasz sobie, ile by było szczurów, gdyby każdy z nas rozmnożył chociaż jeden raz każdą ze swoich samic?...


nie bój się. i nie rozmnażaj ŻADNEJ samiczki...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Czy samice trzeba rozmnazac ?

Post autor: an »

alez oczywiscie, ze nic sie nie stanie:) zapewniam Cie, ze spora wiekszosc naszych samic nie byla rozmnazana i z tego powodu nie maja problemow:)
Suki, weldug weterynarzy, powinny mic mlode ze wzgledu na czeste wystepowanie u nich ciazy urojonej. czesto tez ciaza jest lekarstwem na schorzenia typowe dla suczek.

natomiast z tego, co wiem, to u szczurzyc ciaza urojona nie jest zjawiskiem tak czesto wystepujacym jak np. u suczek.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
CREATIVE
Posty: 58
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 6:11 pm

Czy samice trzeba rozmnazac ?

Post autor: CREATIVE »

Uhh...cale szczescie niemam zamiaru ich rozmnazac ale fajnie miec takie male szczurki ale trzeba zdawac sobie sprawe ze trzeba potem im szukac domu bo zatrzymac mozna jednego albo dwa ale co z reszta .. ;]
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

Czy samice trzeba rozmnazac ?

Post autor: mataforgana »

fajnie fajnie, a serio to nie tylko przyjemność ale i niemała odpowiedzialnośc i obowiązek.

dlatego lepiej nie kombinowac, dobrze jest jak jest :)
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czy samice trzeba rozmnazac ?

Post autor: Mycha »

an pisze:Suki, weldug weterynarzy, powinny mic mlode ze wzgledu na czeste wystepowanie u nich ciazy urojonej.
I tu niektórzy weci nie mają racji. Jedynym sposobem, aby ustrzec się przed ciążą urojoną jest sterylizacja :wink: Tak samo co do innych schorzeń.
Nowotwory to: 90%
guzów powstających
u niewysterylizowanych kotek
oraz 50% guzów powstających
u niewysterylizowanych suk.
Sterylizacja samicy zapobiega występowaniu ciąż urojonych oraz wielu groźnych chorób takich jak ropomacicze, nowotwory narządów rodnych, nowotwory sutków.
http://arka.strefa.pl/
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
CREATIVE
Posty: 58
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 6:11 pm

Czy samice trzeba rozmnazac ?

Post autor: CREATIVE »

Hi hi szczescie ze ja ma kota :D
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czy samice trzeba rozmnazac ?

Post autor: Ewqa »

[quote="Mycha"]an napisał:
Suki, weldug weterynarzy, powinny mic mlode ze wzgledu na czeste wystepowanie u nich ciazy urojonej.

I tu niektórzy weci nie mają racji. Jedynym sposobem, aby ustrzec się przed ciążą urojoną jest sterylizacja Wink Tak samo co do innych schorzeń. [/quote]

A niektóre nawet wysterylizowane suki maja nadal ciąże urojone, bo to przede wszystkim problem psychiki u bardzo wrażliwych i opiekuńczych suk.
Skuteczne jest zapewnić im małe zwierzatko do opieki np. kotka lub króliczka, ale to raczej u szczurzyc nie przejdzie ;) ;) ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Kamiloss177
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 19, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: Rybnik

Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy ?

Post autor: Kamiloss177 »

Hej :) Czytałem gdzieś kiedyś że każda samica powinna mieć chociaż raz młode. Że samice które są pozbawione potomstwa dużo częściej chorują na choroby związane z narządami rozrodczymi a co nie które nawet świrują. Mit czy prawda ??? Wymieńcie swoje zdanie i doświadczenia.
Czekam :) ;D
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy ?

Post autor: zalbi »

mit. głupota. idiotyzm.



tak samo jak w przypadku innych zwierząt.



nie rozmnaża się szczurów nie rodowodowych
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy ?

Post autor: RattaAna »

o matko, podaj źródło tej "wiedzy", ciekawe kto takie bzdury wypisuje...
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy ?

Post autor: Babli »

Mit. Moja Locianka miała zoologową wpadkę. Reszta nie zachowywała się nigdy inaczej, nie wyglądały na mniej szczęśliwe, ani tym bardziej nie chorowały. Chociaż Lotka, odeszła wcześnie, a reszta się trzyma dobrze.
Kamiloss177
Posty: 29
Rejestracja: wt maja 19, 2009 2:22 pm
Lokalizacja: Rybnik

Re: Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy ?

Post autor: Kamiloss177 »

Ja też twierdze że to durne...Ale sam weterynarz mi tak powiedział buahahahaha Wyśmiałem go wprost :D Nie wiem gdzie mu dyplom dali haha. Po prostu powiedział że ciąża działa bardzo dobrze na organizm każdej samicy, nie tylko szczurów i że każda samica ma instynkt macierzyński który powinna raz w życiu spełnić. Żal...moja Mania też nie wygląda na nieszczęśliwą....
To głupota ! ;D
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy ?

Post autor: RattaAna »

to dobrze, że "masz głowę na karku" i nie wierzysz we wszystko, co mówią weci... niestety trafiają się tacy lekarze, a jacy są jeszcze przekonani o swym geniuszu (mam takiego tuż pod blokiem i omijam szerokim łukiem)...
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Czy ciąża ma wpływ na zdrowie samicy ?

Post autor: Leia »

Oczywiście, że to bzdura. Ale dawniej, zanim badania tego nie wykazały, panował taki pogląd i dotyczył nie tylko szczurów. W starych publikacjach na ten temat można jeszcze o tym poczytać. Z resztą można znaleźć też dużo innych "kwiotów" na temat szczurów i nie tylko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”