Jak opiekować się maluchami?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kamilkaa79
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 05, 2009 8:27 am
Lokalizacja: Przylaski-Zielona Góra

Jak opiekować się maluchami?

Post autor: kamilkaa79 »

Tagi: maluchy, opieka, oseski, poszukiwania, znalezienie, domu, dom


Witam,mieliśmy Brendę przez 4 lata,niestety przed wakacjami odeszła.Nie wiem co nas podkusiło wzieliśmy szczurka z zoologicznego i po tygodniu ,niespodzianka,młode przyszły na świat.Mają dopiero 1 dzień,nie wiem ile ich jest,niestety nie mogę zblizyć się do Mi ,jeszcze się nie przyzwyczaiła i broni się zaciekle.Poradżcie co robić nigdy nie opiekowałam się maluchami,na co zwracać uwagę,jak pózniej znależć im godziwy dom.
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Poradzcie

Post autor: Asmena »

Godziwy dom znajdziesz im tutaj- na forum :)
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Awatar użytkownika
kamilkaa79
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 05, 2009 8:27 am
Lokalizacja: Przylaski-Zielona Góra

Re: Poradzcie

Post autor: kamilkaa79 »

Martwie się co teraz,mam do nich zajrzeć,zostawić w spokoju,jak z karmieniem mamy,ach,mamy już dwójke swoich pociech,a teraz taka niespodzianka
Awatar użytkownika
kamilkaa79
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 05, 2009 8:27 am
Lokalizacja: Przylaski-Zielona Góra

Re: Poradzcie

Post autor: kamilkaa79 »

Pociech w sensie dwójki dzieci :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Poradzcie

Post autor: Izold »

Dawaj tylko jedzenie,możesz postawić klatkę na łóżku i wywabić mamusię na wybieg.Uważaj tylko by nie wyniosła młodych gdzieś gdzie według niej będzie bezpieczniej.Kiedy wyjdzie sobie pobiegać posprzątaj w okół gniazda,daj jeść.
Dom znajdziesz im tu.
Napisz skąd jesteś,może już teraz zaczną się rezerwacje. :D
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Poradzcie

Post autor: Magamaga »

Dawaj jej dużo wysokobiałkowych i wysokoenergetycznych produktów - mięsne gerberki, jogurty, kaszki, jajko (szczególnie żółtko), tuńczyk. Wyjmij z klatki piętro, aby nie wyniosła dzieci na górę. W klatce zapewnij jej zapas szmatek/ręczników papierowych aby miała z czego zrobić gniazdko dla małych. Nie ruszaj dzieci, jeśli szczurka jest bardzo dzika, bo może je odrzucić.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
kamilkaa79
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 05, 2009 8:27 am
Lokalizacja: Przylaski-Zielona Góra

Re: Poradzcie

Post autor: kamilkaa79 »

Mi dostała chusteczki i włoczkę,zaniosła do domku,robi gniazdo,maluchy popiskują więc chyba dobrze,po jakim czasie zaczną same jeść i chodzić,kiedy oddzielić je od mamy.Jestem z okolic Zielonej Góry.
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Poradzcie

Post autor: Mucha321 »

kamilkaa79, nie panikuj, skoro matka zajmuje się maluszkami, to wszystko jest na dobrej drodze, gorzej by było gdyby je zostawiła i nie chciała karmić. ;) Maluchy zaczną otwierać oczka w wieku ok. dwóch tygodni a nieco później będą próbowały same jeść. ;) Chłopców trzeba oddzielić od matki i sióstr trochę wcześniej tj. jak skończą 4 tygodnie, dziewczynki powinny zostać z matką do 5 tygodnia życia.
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
kamilkaa79
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 05, 2009 8:27 am
Lokalizacja: Przylaski-Zielona Góra

Re: Poradzcie

Post autor: kamilkaa79 »

Jak rozpoznam płeć maluchów :(
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Poradzcie

Post autor: Izold »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... +p%C5%82ec

Tutaj ;)
Chłopcy mają jajka,a dziewczynki dwa otworki.Nie trudno to rozpoznać. ;)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Poradzcie

Post autor: Izold »

I tu jeszcze dla pewnosci zachowania szczurków z obu płci.
http://szczury.org/viewtopic.php?t=72


Twoja szczurka jest samotna,kiedy okaże się że w miocie jest dziewczynka to radzilabym zostawić ją z mamusią : szczurek jest zwierzeciem stadnym,musi być ich dwójka. :)
Awatar użytkownika
kamilkaa79
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 05, 2009 8:27 am
Lokalizacja: Przylaski-Zielona Góra

Re: Poradzcie

Post autor: kamilkaa79 »

Dziekuje wam,już po trochu zapoznałam się z forum i niektórymi tematami,Brenda pierwszy szczurek byl sam,uznał nas za swoje stadko i chyba nie było mu z tym dobrze,co do Mi naradzimy się na temat towarzyszki,wiem ,ze wstawiacie zdjęcia maluchów,jak tylko wychylą się z domku postaram się zrobić kilka zdjęc,być może znajdą właścicieli :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Poradzcie

Post autor: Izold »

Tak,towarzystwo jest dla szczurka szczególnie ważne,jest po prostu zwierzęciem stadnym,nie da się go 'przeprogramować' by był samotny.
Mam samotną szczurkę,chociaż poprzednio miałam 2 samców.A dlaczego? Bo pani w zoologicznym powiedziała 'Broń boże,samiczka z samiczką!zagryzą się!Jak już to samiec z samcem,albo parka-samica,samiec'.A mały Izold lat 10,może 9,5 tylko pokiwał głową i na chwiejnych małych nóżkach szedł do domu z nowym nabytkiem w wielkiej,ciężkiej klatce.Do tej pory Bura się trzyma,chociaż ledwo-ledwo : jej stan zdrowia się pogorszył,miejmy nadzieje że to tylko objawy nadchodzącej starości. :) Mimo że jest samotna,coraz chudsza i coraz leniwsza to i tak zawsze będę ją uznawała za numer 1,chyba ze względu na to że jest moją pierwszą samiczką,i pierwszą tak kochaną i przyjaźnie nastawioną do mnie,już od samego początku.

Ale sami musicie przyznać że stadko to o wiele większa przyjemność niż jeden szczur. :)

Zachęcam do zostawienia córeczki mamusi.Nie będzie przynajmniej problemów z łaczeniem i Mi będzie szczęśliwsza z kilku rzeczy :
-Kiedy Ty śpisz,szczurek właśnie wyściubia nos z domku-właśnie się obudził,więc teraz czas na zabawe!A z kim się pobawi o godzinie 24?Przecież nie zawola zza prętów klatki: "Te!Może łaskawie wyjmiesz mnie z klatki,bo chętnie rozprostowałabym kości Ty śpiochu!".Dlatego szczurka nie będzie bezczynnie siedziała w klatce w nocy chcąc sie bawić,a Ty zyskasz spokojny sen.Chyba wiesz jak miłe jest gryzienie prętów o 3 nad ranem... :D
Tak samo jeśli chodzi o szczurze rzeczy : Iskanie,bawienie się w zapasy,rozmawianie po 'szczurzemu'...
Dlatego człowiek nie zastąpi nigdy szczurowi szczura. :)
A szczur umierający w pobliżu kochanej szczurzej kumpelki umrze spokojnie i bez strachu. :)
Awatar użytkownika
kamilkaa79
Posty: 22
Rejestracja: śr sie 05, 2009 8:27 am
Lokalizacja: Przylaski-Zielona Góra

Re: Poradzcie

Post autor: kamilkaa79 »

Po nocnej naradzie rodzinnej i odzrzuceniu pomysłu dzieci o pozostawieniu wszystkich maluchów-mamo damy rade,będzie super-zostawiamy jedną córcię Mi.Faktycznie Brenda po kilkunastu miesiącach zrobila się osowiała i nie była już tak skora do zabaw.Czekamy aż maluchy się pokażą :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Poradzcie

Post autor: Izold »

To super,módlmy się tylko by była tam chociaż jedna panienka. :)

Zdjęcia,zdjęcia! ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”